Zavrieť

Porady

Prevod medzi dvoma devízovými účtami

Ahojte len sa chcem utvrdiť:

Ak prevádzam z EUR účtu na USD tak ocením výdaj EUR NBS kurzom, prijem USD kurzom NBS a rozdiel ktorý mi vznikne z titulu prevodu (pretože banka prevedie komerčným kurzom) zaúčtujem ako kurzový rozdiel 563/261. Môže byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Novelizácia zákona o účtovníctve s účinnosťou od 1. januára 2008 (novela č. 198/2007 Z. z. )
    -pri kúpe a pri predaji cudzej meny za slovenskú menu sa použije komerčný kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané - ak sa predaj alebo kúpa uskutoční za iný kurz ako ponúka banka, použije sa kurz, ktorý banka uvádza v kurzovom lístku, ak sa kúpa alebo predaj neuskutočňuje s komerčnou bankou, použije sa kurz NBS v deň vysporiadania obchodu (§ 24 ods. 3)
    človiečik Vladimír Ozimý
    hm no ale ešte si to preberme teda jasnejšie...pretože tu nedochádza ku kúpe slovenskej meny...kupujem doláre za Eura z jedného devízového účtu na druhý...t.j. ak to správne pochopím mám zobrať kurzový lístok z toho dňa použiť kurz komerčnej banky pri USD predaj, pri EURO kúpa a rozdiel oceniť ako rozdiel kurzový? Hm stále mi to vŕta...a vychádzajúc z ustanovenia následného odseku kde takisto jednoznačne hovorí o prevode z devízovézo účtu na tuzemský účet a naopak tak mi vychádza z toho že komerčný kurz pri prevode medzi dvoma devízovými účtami neviem použiť čo vy na to...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 25.04.08 at 06:29
    človiečik Vladimír Ozimý
    Tak trošku som nad tým pomeditoval a myslím si že napriek tomu že idú peniažky z jedného devízového účtu na druhý devízový účet vždy pôjde o kúpu a predaj cudzej meny, pretože musí najskôr vymeniť na SKK aby previedla zase na druhú menu..banka pri prevode použije kurz komerčnej banky...fyzicky sa mi to síce nikde neukáže ale je to logické

    hanar je offline (nepripojený) hanar

    hanar
    Ak mam dva devizove ucty EUR a USD zalozene su v Rakuskej banke to znamena ze nemam komercny kurz. Mam dat na prevod kurz NBS a dopocitat kurzovy rozdiel.

    Prevod medzi dvoma devízovými účtami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.