Zavrieť

Porady

vypoved

ahojte,
moze vam zamestnavatel zakazat/nepotvrdit ziadost o okamzite ukoncenie pracovneho pomeru, aj v pripade, ak je nutnost ukoncit pracovny pomer odovodnena stahovanim sa do bydliska 80km od pracoviska? (samozrejme zamestnavatel nie je ochotny preplacat cestu)
a ak moze, ake sankcie mi moze dat, ak jednoducho jedneho dna nepridem uz do prace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    catman Pozri príspevok
    ahojte,
    moze vam zamestnavatel zakazat/nepotvrdit ziadost o okamzite ukoncenie pracovneho pomeru, aj v pripade, ak je nutnost ukoncit pracovny pomer odovodnena stahovanim sa do bydliska 80km od pracoviska? (samozrejme zamestnavatel nie je ochotny preplacat cestu)
    a ak moze, ake sankcie mi moze dat, ak jednoducho jedneho dna nepridem uz do prace?
    Sťahovanie nie je dôvodom na okamžité skončenie PP. Veď o sťahovaní si sa určite nedozvedel 2 dni predtým, mohol si si to dlhodobejšie naplánovať.

    Neviem, či to máš v PZ uvedené, ale ak áno, tak môže od teba vymáhať pokutu vo výške jednomesačnej priemernej mzdy. Ďalej ti môže dať absenciu, krátiť celú dovolenku plus vymáhať prípadnú škodu, ktorú mu spôsobíš náhlym odchodom.

    Pozri aj tu:

    http://www.porada.sk/t64597-skonceni...ho-pomeru.html

    http://www.porada.sk/t1612-absencia.html

    http://www.porada.sk/t62659-ukonceni...ho-pomeru.html

    Skús sa s ním ešte raz porozprávať a požiadať ho, či by predsa len nesúhlasil s dohodou o skončení PP.

    catman je offline (nepripojený) catman

    catman
    Chobot Pozri príspevok
    Sťahovanie nie je dôvodom na okamžité skončenie PP. Veď o sťahovaní si sa určite nedozvedel 2 dni predtým, mohol si si to dlhodobejšie naplánovať.
    viacmenej prislo nahle aj to stahovanie sa, je to vsetko tak "na rychlovku".
    mohol by som sa pri ziadosti o okamzite ukoncenie pracovneho pomeru odvolat napriklad na §69 Zakonnika prace? Som dlhodobo lieceny na istu chorobu, uzivam pomerne tazke lieky ako Prednison, a chodim na pravidelne kontroly k lekarovi.
    daju sa pravidelne kontroly, ktore by mi zasahovali do pracovnej doby, pouzit ako argument k §69?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    catman Pozri príspevok
    mohol by som sa pri ziadosti o okamzite ukoncenie pracovneho pomeru odvolat napriklad na §69 Zakonnika prace?
    Nie, ak chceš ukoncit PP podľa §69, tak potrebuješ lekársky posudok a ten bude znamenať, že uvedenú prácu už nesmieš vykonávať nikde, nie len u tohto konkrétneho zamestnávateľa. Skús požiadať o dovolenku, prípadne neplatené voľno počas výpovednej doby, ak zamestnávateľ nesúhlasí s dohodou o skončení pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.