Zavrieť

Porady

Začiatok používania auta na podnikanie

Dobrý deň. Som SZČO a v apríli tohto roku som kúpil nové auto na lízing. Zmluva je evidovaná na IČO. Ja však v tomto roku nechem používať auto na podnikanie (budem ho používať iba súkromne) a teda si nechcem uplatňovať žiadne náklady a výdavky s tým spojené (pôjdem na paušálne výdavky). Som povinný oznámiť vznik daňovej povinnosti k dani z MV do 30 dní a následne zaplatiť daň z MV? Môžem v tomto prípade začať používať toto auto na podnikanie až od 1.1.2009 (prípadne neskôr)?
Ďakujem.
Richard
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ucto40 je offline (nepripojený) ucto40

    ucto40
    Nie, v prípade, že sa bude uplatnovať paušalny vydavok, nie je nutne evidovat sa na DU, Povinost vznika až dnom zaradenia do majetku v účtovnictve a to sa nestane v roku 2008,

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    Dobrý deň, prosím o radu
    SZČO (neplátca DPH)zakúpi v hotovosti osobný automobil v januári, do používania na podnikanie a odpisovanie ho chce zaradiť až v auguste. Môže ho zaradiť v cene, za ktorú ho nadobudol v januári?
    Ďakujem pekne

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    Soňurka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu
    SZČO (neplátca DPH)zakúpi v hotovosti osobný automobil v januári, do používania na podnikanie a odpisovanie ho chce zaradiť až v auguste. Môže ho zaradiť v cene, za ktorú ho nadobudol v januári?
    Ďakujem pekne
    môžete niekto poradiť? ďakujem

    Začiatok používania auta na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.