Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Ahojte,

chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    kala1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad?

    Ďakujem.

    Myslím, že DP na daň z MV má podať vlastník vozidla a taktiež zaplatiť daň z MV a túto sumu už by mal mať zohľadnenú v cene prenájmu ako aj iné súvisiace výdavky, ktoré musí zaplatiť.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    kala1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad?

    Ďakujem.
    Domnievam sa, že daň z MV má platiť Vaša spoločnosť.
    Tým, že autá prenajímate inej firme, používate autá na dosahovanie príjmu - príjmu z prenájmu áut.
    Daň z MV si zakalkulujete do celkovej ceny prenájmu automobilov.

    Daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.