Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

Ahojte Poraďáci. Chcem Vás požiadať o radu. Moja otázka znie: dobrovoľné nemocenské PRIPOISTENIE účtujem do daňových výdavkov, alebo je to nedaňový náklad. Jedná sa o SZČO, ktorá je dobrovoľne nemocensky pripoistená. Ďakujem, prájem krásny deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jani1 Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci. Chcem Vás požiadať o radu. Moja otázka znie: dobrovoľné nemocenské PRIPOISTENIE účtujem do daňových výdavkov, alebo je to nedaňový náklad. Jedná sa o SZČO, ktorá je dobrovoľne nemocensky pripoistená. Ďakujem, prájem krásny deň!
    Daňovo uznateľný výdavok.

    jani1 je offline (nepripojený) jani1

    jani1
    Dôvod, prečo som na pochybách je ten, že SZČO si platí všetky zákonné poistenia a toto je len doplnok - nemocenské pripoistenie. To znamená, že aj zamestnancovi, ktorý je pripoistený, je možné pri ročnom zúčtovaní zarátať platby "pripoistného" do odvodov, na základe potvrdenia zo sociálnej poisťovne, a tak znížiť základ dane?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    áno, sama som si dobrovol. nemocenské + dôchodkové poistné v ročnom zúčtovaní uplatnovala.

    jani1 je offline (nepripojený) jani1

    jani1
    Predpokladám, že suma nesmie prevýšiť 12 000,- Sk. Tým myslím súčet všetkých pripoistení. Keď je to tak, tak aj to absolútna výhoda, nielen výška PN je zaujímavá, ale aj daňová úľava ...???

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    jani1 Pozri príspevok
    Predpokladám, že suma nesmie prevýšiť 12 000,- Sk. Tým myslím súčet všetkých pripoistení. Keď je to tak, tak aj to absolútna výhoda, nielen výška PN je zaujímavá, ale aj daňová úľava ...???
    Neporovnávaj to so životnou poistkou..
    Je to riadne poistné, tak ako ostatné odvody do fondov..
    akonáhle sa prihlásiš na dobrovoľné nemocenské (dôchodkové, PvN) poistenie, stáva sa povinným...

    jani1 je offline (nepripojený) jani1

    jani1
    Stále som to účtovala do nákladov, ako aj teraz u môjho nového zamestnávateľa, ktorý s týmto nesúhlasil a otvoril túto otázku. Do budúcna je fajn o tom vedieť viac. Ďakujem Vám krásne, teším sa na ďalšie "stretnutie" s Vami a tiež sa teším na ďalšie názory ...
    jani1

    Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.