Zavrieť

Porady

pokuty PO vs. FO

Prečítala som si myslím všetky príspevky k téme založenie s.r.o. a výhody podnikania s.r.o. v porovnaní s FO - na živnosť, tiež nás to neminie a v blízkej dobe budeme zakladať s.r.o. A tak by ma zaujímala ešte jedna vec, keby mal niekto skúsenosti z praxe, i keď sa s takými veciami moc nechodí na bubon, je na tom niečo pravdy, že rôzne inštitúcie ako napr. obchodné inšpekcie, odbory životného prostredia a čo ja viem kto všetko ešte dávajú mastnejšie pokuty, keď sa jedná o porušiteľa nejakého predpisu, ak ide o PO?
Veľmi pekne prosím, má niekto skúsenosť, že podnikanie formou s.r.o. ho v niečom negatívne prekvapilo? V porovnaní s podnikaním FO so živ.listom.
Nemáme problém s nehorázne vysokým základom dane (a násl. s odvodmi), skôr by sme chceli ošetriť majetok - budovu, v ktorej podniká FO. Ale spýtam sa takto naivne: kto resp. za čo by nám ju mohol "zhabať", podnikáme poctivo, dane + odvody platíme, zamestnávame legálne... Nech si Vietor veje :-)
Vopred ďakujem za každý príspevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Podla mna ano , ale nemam s tým prakticku skusenost, ale staci si precitat napr. zakon o sprave dani a poplatkov na rozne sankcie a u PO su limitz vyssie, ine zakony zas vyžaduju viac od PO , napr u sro odovzdavat suvahu vysledovku aj na na sud, na register... alebo registratura.... ciže ovela viac požiadaviek je na sro ako na szco...

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Aj ja som zvažoval založiť pre brachu s.r.o. ale tých odvodových povinností je tam o dosť viac, a za vela vecí sa aj dosť platí. Tak je to na zvážení o čo ide pri zakaldaní s.r.o. Ak živnostník funguje, poctivo platí tak je len na zvážení, či tie odvody nie sú až tak veľké aby sa musela zakladať s.r.o. No a samozrejme ručenie majetkom by nemal byť problém pokiaľ živnostník všetko platí, nemá veľké podlžnosti a tak nehrozí aby mu niekto na majetok šiahol. Toľko môj názor. Ale všetko má svoje pre a proti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.