Zavrieť

Porady

Pozor výpis za rok 2004 do piatku!!!!

veselá, priateľská..
Ahojte, teraz hlásili v rozhlase, že výpis za rok 2004 sa musí odovzdať do zdravotných poisťovní najneskôr do tohto piatku!!!! nezabudnite!! Pekný dníček.

Doplnok:
Viac o tejto téme nájdete tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=8073
Richard
Naposledy upravil Richard : 06.04.05 at 10:30
Usporiadat
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Tak som im tam volal, aby mi povedali, na akom tlačive mám podať hlásenie pre konateľa, najprv jedna odpoveď - ešte nevieme, druhá odpoveď - nemusíte, tretia odpoveď - tak to by ste mali podať. Otázka.: povedzte mi kde nájdem na vašej stránke - vszp - tlačivo - no nevieme. Aké tlačivo použiť - tiež nevieme.

Potom išiel písomný dotaz na centrálu, tak ta mlčí. Teraz buď múdry.

Ale dostal som pekný link od poradačky a tu je tlačivo.:

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=936
0 0
lutik lutik

lutik je offline (nepripojený) lutik

Prosím Vás a platí to aj pre konateľov, ktorí nemajú z funkcie žiadne príjmy?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Pozrite si stranku www.vszp.sk a tam je, ze vykaz preddavkov sa podava do 30.06. ale vypis do 8.4...

tak sa nestresujte..

prikladam dokaz - dala som si "vytlacit" stranku pomocou "printscreen"
VšZP.JPG  
0 0
lutik lutik

lutik je offline (nepripojený) lutik

Ale ak konateľ nepodával žiadne DP, pretože nemal žiadne príjmy z konateľstva?Má potom vôbec niečo podávať?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uz som prepracovana.. samozorejme ze VYPIS do 8.4. ale vykaz preddavkov az 30.06.... hlava derava
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja o koze, oni o voze.!!!

Dnes som dal nasledovný dotaz na vszp.:

Všeobecná zdravotná poisťovňa

Vec: Správa pre riaditela


Môže mi niekto povedať, kde nájdem tlačivo, ktorým nahlásim príjem konateľov za minulý rok, tak ako mi to káže zákon, resp. na ktorom tlačive to mám podať?
Ďakujem za informáciu

Dostal som nasledovnú informáciu.:



Tlačivo je

Výpis z Daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb (FO). (viď príloha)

Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb za rok . (ďalej len Výpis) je daňovník povinný podľa § 23 ods. 3 zákona NR SR č. 580/2004 Z.z. predložiť príslušnej pobočke Všeobecnej zdravotnej poisťovne do 8. apríla kalendárneho roka, vrátane výpisu z opravného daňového priznania; SZČO, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania, je povinná predložiť výpis z daňového priznania do 8. júla kalendárneho roka.



S pozdravom

POŠTA VšZP

Odkedy je konateľ SZČO??, no to ma podrž, tak to som ešte nežral, hoci už mám 58 rokov.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Už som z toho dopletená. Konateľ musí výpis DP ak nemal žiadne príjmy podávať aj do SP? A ten výkaz preddavkov do ZP do 30.6. sa týka ktorého roku už 2005 alebo až r.2006?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Stačí keď tam prinesiem len ten výpis?? Čo by sa stalo keby išiel poštou? A keby prišiel neskôr. Lebo u nás majú ževraj otvorené len v pond. a stredu a priateľ je odcestovaný. :-(
0 0
marikaju marikaju

marikaju je offline (nepripojený) marikaju

Vera
Stačí keď tam prinesiem len ten výpis?? Čo by sa stalo keby išiel poštou? A keby prišiel neskôr. Lebo u nás majú ževraj otvorené len v pond. a stredu a priateľ je odcestovaný. :-(
Toto aj mna zaujima. Co mi mozu spravit ked nepridem do piatku? Ja som tak vytazena, ze to vyzera tak, ze skor ako na buduci tyzden v utorok sa tam nedostanem. A aj to neviem ci ma vyznam sa tam trepat, najprv musim zistit ci v utorok vobec pracuju pre verejnost... Koniec koncov, zdravotku si poctivo platim...
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

anto
Ja o koze, oni o voze.!!!

Dnes som dal nasledovný dotaz na vszp.:

Všeobecná zdravotná poisťovňa

Vec: Správa pre riaditela


Môže mi niekto povedať, kde nájdem tlačivo, ktorým nahlásim príjem konateľov za minulý rok, tak ako mi to káže zákon, resp. na ktorom tlačive to mám podať?
Ďakujem za informáciu

Dostal som nasledovnú informáciu.:



Tlačivo je

Výpis z Daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb (FO). (viď príloha)

Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb za rok . (ďalej len Výpis) je daňovník povinný podľa § 23 ods. 3 zákona NR SR č. 580/2004 Z.z. predložiť príslušnej pobočke Všeobecnej zdravotnej poisťovne do 8. apríla kalendárneho roka, vrátane výpisu z opravného daňového priznania; SZČO, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania, je povinná predložiť výpis z daňového priznania do 8. júla kalendárneho roka.



S pozdravom

POŠTA VšZP

Odkedy je konateľ SZČO??, no to ma podrž, tak to som ešte nežral, hoci už mám 58 rokov.
Áno, konateľ je od 1.1.2005 SZČO.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Anto, čo sa čuduješ, píšu o tom, čo vedia, kto tam bude kvôli Tebe zhľadúvať nejaké informácie, čo s konateľmi A oni majú tú odpoveď pripravenú pre všetkých rovnakú, čo myslíš, podľa hľadaného slova
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

No vidíš, tak od 1.1. 05 si SZČO, nemohli tam takúto klauzulku umiestniť pre upresnenie? Že.
0 0
majlo majlo

majlo je offline (nepripojený) majlo

Ahojte. Ak som zivnost zrusil v juli minuleho roku, ale dan som daval, tiez musim podavat do 8.4 vykaz do zdravotnej a do 30.6. do socialky, alebo sa mna uz toto netyka? Dakujem a prajem prijemny den.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Ja mám takúto otázku, konateľ pracuje bez nároku na mzdu, ale zároveň je aj SZČO - v stavebnej činnosti, z ktorej si platí všetky odvody do SP a zdravotnej poisťovne. Je správne, keď si to platí iba zo samostatne zárobkovej činnosti alebo musí ešte platiť odvody aj z toho, že je konateľ, aj keď za to nič nepoberá?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

majlo
Ahojte. Ak som zivnost zrusil v juli minuleho roku, ale dan som daval, tiez musim podavat do 8.4 vykaz do zdravotnej a do 30.6. do socialky, alebo sa mna uz toto netyka? Dakujem a prajem prijemny den.
Majlo, Ty už výpisy nemusíš, ale hlavne si sa mal na SP a ZP odhlásiť a priniesť im kópiu zrušenia živnosti.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Tak toto je strašná téma, už som z toho jeleň. Účtovníčka mi hovorí - nepodať výpis, lebo to platí iba pre živnostníkov. Tomu som sa potešila, ale teraz čítam: konateľ je SZČO - čiže treba podať. Ja mám vo firme prípad: šéf bol do konca júna 2004 živnostníkom, hneď po ukončení založil s.r.o. Za živnosť sme vykázali zisk, za s.r.o. stratu. Je zároveň aj zamestnancom a jediným konateľom-majiteľom. Už je to tak prekombinované, že neviem, čo s ním. Z konateľstva nepoberá žiadne príjmy, do VsZP si stanovil preddavok vo výške 0 Sk, platíme preddavky iba z jeho mzdy. Tak čo s ním? Podať - nepodať, či odstreliť?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
stanca
Ja mám takúto otázku, konateľ pracuje bez nároku na mzdu, ale zároveň je aj SZČO - v stavebnej činnosti, z ktorej si platí všetky odvody do SP a zdravotnej poisťovne. Je správne, keď si to platí iba zo samostatne zárobkovej činnosti alebo musí ešte platiť odvody aj z toho, že je konateľ, aj keď za to nič nepoberá?
Ako SZČO a zároveň konateľ si môže ako konateľ určiť odvod do ZP sám. Keď je to menej ako 100,- Sk , tak neodvádza nič.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Ja som teraz volala na Spolocnu ZP, kde mi povedali, ze aj ked konatel nepodaval danove priznanie t.j. nemal ziadne ine prijmy nez zo zamestnania aj tak musi podat vypis z danoveho priznania s prazdnymi hodnotami a urobit poznamku ze danove priznanie nepodaval, ze rocne zuctovanie mu robil zamestnavatel - do 8.4.2005.Okrem toho je povinny do 30.6.2005 podat aj Vykaz o preddavkoch SZCO, kde si sam urci hodnotu preddavku napr. 0 Sk.
Co vy na to? Ake mate skusenosti?
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Iveta
Áno, konateľ je od 1.1.2005 SZČO.
Dnes som volal na ZP, kde som sa presne toto pýtal, či ako konateľ mám poslať výpis z DP za rok 2004. Dotaz bol smerovaný preto, lebo na výpise z DP za r. 2004 nie je kolonka pre napísanie príjmu konateľa za rok 2004. Povedali mi, že výpis pošlem až po DP za rok 2005 v apríli 2006!
0 0
Alžbeta Alžbeta

Alžbeta je offline (nepripojený) Alžbeta

andreaS
Pozrite si stranku www.vszp.sk a tam je, ze vykaz preddavkov sa podava do 30.06. ale vypis do 8.4...

tak sa nestresujte..

prikladam dokaz - dala som si "vytlacit" stranku pomocou "printscreen"
Ďakujem za upozornenie, čo by som bez Vás robila.... všetci ste super... : ) Alžbeta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať