Zavrieť

Porady

Pozor výpis za rok 2004 do piatku!!!!

veselá, priateľská..
Ahojte, teraz hlásili v rozhlase, že výpis za rok 2004 sa musí odovzdať do zdravotných poisťovní najneskôr do tohto piatku!!!! nezabudnite!! Pekný dníček.

Doplnok:
Viac o tejto téme nájdete tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=8073
Richard
Naposledy upravil Richard : 06.04.05 at 10:30
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zita5
Evanka , teraz som volala do Apola , já mám zasa prípad , že § 5 ČZD 776 702,.-
§ 6 ČZD 67 601,- . Ako SZČO mi povedala , že neplatí odovody na ZP , ale Výpis z DP musí zaslať .
Ja som to pochopila tak (prisp 59), ze nemusi posielat vypis preto, lebo je to prilezitostny prijem podla AZ. Osoba nie je SZCO. (V roku 2004 sa z neho neplatilo na zdravotne poistenie.) Myli ma iba to, ze je SZCO z titulu konatela (bez prijmu). Asi by vedel zareagovat pan Mihal, ale zial nie je momentalne tu.
Naposledy upravil Evanka : 08.04.05 at 09:25
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Dnes som bola tiež na VšZP a bolo tam toľko ľudí, že som zbalila výpis do obálky s doručenkou a Výkaz preddavkov pošlem do 30.06.2005. Priznám sa, chcela som sa poradiť, čo napísať vo Výkaze v riadku 10 (§6?) a na riadku 11, 12, keď §6 je 90 237,- Sk. To bude platiť 910,- Sk? To uviesť na r. 13?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Evanka
Ja som to pochopila tak (prisp 59), ze nemusi posielat vypis preto, lebo je to prilezitostny prijem podla AZ. Osoba nie je SZCO. (V roku 2004 sa z neho neplatilo na zdravotne poistenie.) Myli ma iba to, ze je SZCO z titulu konatela (bez prijmu). Asi by vedel zareagovat pan Mihal, ale zial nie je momentalne tu.
Pani Eva, nahlasovanie základu dane je z činností, z ktorých je daná osoba prihlásená v ZP ako SZČO.

Takže ak je prihlásená v ZP ako SZČO len ako konateľ a nie aj ako autor, nahlasuje len základ dane z činnosti konateľa.

Pozrite o pár príspevkov vyššie, ako som tento prípad riešil ja.

Zároveň upozorňujem, že zákon nedefinuje povinnosť nahlasovania základu dane na tlačivách vydaných poisťovňami alebo kýmkoľvek iným. Zákon hovorí o povinnosti ohlásiť základ dane. Nehovorí nič o tom, že by to bolo treba nosiť osobne alebo na tlačivách vydaných poisťovňou. Niečo iné je vykazovanie preddavkov, tam už sa musí použiť tlačivo oddobrené Úradom pre dohľad.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 08.04.05 at 12:15
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Jozef Mihál
Pani Eva, nahlasovanie základu dane je z činností, z ktorých je daná osoba prihlásená v ZP ako SZČO.

Takže ak je prihlásená v ZP ako SZČO len ako konateľ a nie aj ako autor, nahlasuje len základ dane z činnosti konateľa.

Pozrite o pár príspevkov vyššie, ako som tento prípad riešil ja.

Zároveň upozorňujem, že zákon nedefinuje povinnosť nahlasovania základu dane na tlačivách vydaných poisťovňami alebo kýmkoľvek iným. Zákon hovorí o povinnosti ohlásiť základ dane. Nehovorí nič o tom, že by to bolo treba nosiť osobne alebo na tlačivách vydaných poisťovňou. Niečo iné je vykazovanie preddavkov, tam už sa musí použiť tlačivo oddobrené Úradom pre dohľad.
Pan Mihal, vdaka. Pracovnicka ZP mi povedala, ze osoba, ktora ma prilezitostny prijem podla AZ a je popri zamestnani konatelom s nulovym prijmom, nemusi podavat vypis z DP. Chcela som prehlasit (pisomne), ze osoba nemala ziaden prijem z titulu konatela, ale povedala, ze to netreba.
0 0
poruba poruba

poruba je offline (nepripojený) poruba

Ľudia, nestresujte sa. Mám dobrú kamarátku vo VŠZP ( v Žiline ) a povedala mi, že tie blbé výpisy budú brať bez nejakých sankcií aj budúci týždeň. A to len preto, lebo sami nestíhajú! Takže sme sa so šéfom na to vykašľali a zanesiem to neskôr. Aj tak sú od rána pred zdravotkou rady ako na pápeža. Cmuk
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Čítajúc niektoré príspevky a dnes vidiac príspevok v TV ako stoja ľudia dve hod. v zdravotných poisťovniach, neviem, či naozaj je potrebné vyrábať takéto stresy.
Môj názor je taký, že výpis z DP SZČO je potrebné dodať /t.j. oznámiť základ dane z príjmov/poisťovni do 08.4. - neviem prečo osobne - bez problému sa dá poslať poštou. Tento výpis slúži predsa k tomu /vyššie to jasne uvádza i p. Mihál/, aby si mohla poisťovňa odkontrolovať výšku platených preddavkov od. 1.7.2005. Chápem tých ktorí tam vystávajú naozaj len v prípade ak si výšku týchto poreddavkov nevedia vypočítať sami.

V príspevku 39 p. Mihál rozoberá aj konateľov. Ja len k tomu dodávam, kde v zákone je napísané, že majú podať "nejaké tlačivo" s nulami ako od niektorých pýtajú poracovníci poisťovní , keď títo konatelia s "nulami"
nemali žiadne príjmy, žiadny daňový základ, nepodávali žiadne daňové priznanie, tak z čoho majú čo vypisovať?? Podľa zákona je poistenec, ktorý je SZČO a v tomto prípade je to aj konateľ /dúfam že len zatiaľ/ oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni aj základ dane z príjmov...
Som zvedavá, či by mi niektorý právnik dokázal vysvetliť, že tento § hovorí niečo o nulových výpisoch.

Trocha ma mrzí, že sme ochotní vo veľa prípadoch hneď robiť niečo, čo nám oznámia pracovníci na úradoch nepodložene zákonom - a ja mám bohužiaľ také skúsenosti, že vo veľa prípadoch nie sú ani plne fundovaní....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kukučka
Naozaj ich musím pochváliť, pomôžu, poradia, aj vo Všeobecnej, aj v Sociálnej, aj sa ich zastanem keď niekto šomre, oni predsa zákony nerobia. A kde sú také ochotné žienky?

V Kežmarku !
Vidíš ,dobré duše východniarske , aj my v SĽ na SP a ZP máme veľmi ochotné žienky.
Dievčatá z ostatných miest príďte ku nám na východ.
0 0
mamituti mamituti

mamituti je offline (nepripojený) mamituti

Jozef Mihál
Neprihlasujte sa.
Dobrý deň pán Mihál aj všetci vospolok ,
čítam ,čítam, listujem ale ani jeden z príspevkov Vás, ani kolegov nie je identický a ani podobný môjmu , chcem Vás poprosiť o radu ,
vr. 2004 som bola nezamestnaná evid na prac. ú.,
od 1.1.2005 som SZČO,
za rok 2004 som podala daň prizn. z príjmu z práce vykonavanej na dohodu aby mi boli navrátené prepl. daní samozrejme s nulovou daňovou pvinnosťou,
teraz som tu ale čítala že aj nulové výpisy treba posielať tak prosím o radu aby nemali " zbytočnú prácu" posielať mi pokuty,
či je potrebné posielať výpis z DP alebo nie, v mojom prípade.
Za pomoc vopred ďakujem a prajem pekný deň !!!
Naposledy upravil mamituti : 11.04.05 at 09:54
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

nie som J.Mihal, ale podla mojho nazoru výpis nie je potrebny, pretoze sa týka iba podnikajúcich osob v roku 2004, cize nie tých co podavali DP s modrym okrajom...zo zavislej cinnosti
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

AHOJTE POMôžE MI NIEKTO, POTREBUJEM PORADIŤ , VIE NIEKTO ČI SUDNY ZNALEC PLATí PREDDAVKY DO ZDRAVOTNEJ POISŤOVNE AK NIE TAK PODĽA KTORéHO ZAKONA
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Nerozumiem - kto je povinný dávať výpis z Daňového priznania? Konateľ je SZČO na účely zdravotného poistenia až od tohto roku, nie? Takže keď minulý rok preddavky neplatil, tento rok nepodával DP pretože z konateľstva nepoberal žiadny príjem - má niekde niečo posielať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
BEATA7777
AHOJTE POMôžE MI NIEKTO, POTREBUJEM PORADIŤ , VIE NIEKTO ČI SUDNY ZNALEC PLATí PREDDAVKY DO ZDRAVOTNEJ POISŤOVNE AK NIE TAK PODĽA KTORéHO ZAKONA
Súdny znalec, "v konaní pred štátnym orgánom a orgánom, na ktorý prešli úlohy štátnych orgánov" sa nepovažuje za SZČO. Viď § 11 ods.4 zákona.

Ak ale ide o činnosť súdneho znalca mimo konania pred štátnym orgánom, to už za činnosť SZČO považované je, takáto osoba sa musí registrovať ako SZČO v zdravotnej poisťovni.
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

Jozef Mihál
Súdny znalec, "v konaní pred štátnym orgánom a orgánom, na ktorý prešli úlohy štátnych orgánov" sa nepovažuje za SZČO. Viď § 11 ods.4 zákona.

Ak ale ide o činnosť súdneho znalca mimo konania pred štátnym orgánom, to už za činnosť SZČO považované je, takáto osoba sa musí registrovať ako SZČO v zdravotnej poisťovni.
DIK ZA TVOJU RADU ALE PROSíM ťA AJ JE SUDNY ZNALEC A JE SZČO MUSí SA REGISTROVAť ALE NAOZAJ MUSí PALTIŤ AJ PREDDAVKY O TO MI IDE ČI MUSí ALEBO NEMUSí PLATIŤ PREDDAVKY
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už dávnejšie tu existuje téma, v ktorej nájdete odpoveď:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=4243
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

ďakujem ti Jozef
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
pokial je vsak konatel evidovany ako zamestnanec v zdravotnej poistovni a tak aj v takom pripade je potreba posielat nejaky vykaz? Prosim prosim ako teda?
Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 22.04.05 at 09:35
0 0
Martinka99 Martinka99

Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

BEATA7777
ďakujem ti Jozef
Prepáč, že ťa upozorňujem, ale na Porade pánu Mihálovi vykáme.
0 0
faba faba

faba je offline (nepripojený) faba

Áno súhlasíme.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Ja len chcem aby ste ma utvrdili:

To as jedna o vypis z dan. priznania za rok 2004 a potom teda nasledne Vykaz preddavkov na poistne na verejne zdravotne poistenie za obdobie od 1.7.2005 do 30.6.2006?

Ano?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Áno od 01.07.2005-30.06.2006
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať