Zavrieť

Porady

VYPOVED - RADA

Rozhodol som sa dať tento mesiac výpoveď zamestnávateľovi.
Mám 47 dní dovolenky, ktorú mi zamestnávateľ neumožnil vyčerpať.
Poprosím o radu, ako mám postupovať, aby som neprišiel o dovolenku,
resp. aby mi ju preplatili, a ako mám ešte postupovať, aby som čo najskôr mohol nastúpiť v novej firme. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ si nepožidal o skončenie PP dohodou, tak od 1.6.2007 Ti beží 2 mes. výpoveďná lehota, takže Tvoj PP končí 31.7.2007.
    Časť dovolenky môžeš vyčerpať počas doby čo si ešte v prac.pomere a zvyšok nevyčerpanej dovolenky je zamestnávateľ povinný preplatiť z dôvodu skončenia PP ( v zmysle Zák.práce)
    Predpokladám, že zamestnávateľ Ti neumožní vyčerpať celú dovolenku ( a ani nemusí) počas Tvojho zotrvania v prac.pomere, lebo potrebuje od Teba aj prácu vykonávať na ktorú si bol prijatý.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    zskk@zoznam.sk Pozri príspevok
    Rozhodol som sa dať tento mesiac výpoveď zamestnávateľovi.
    Mám 47 dní dovolenky, ktorú mi zamestnávateľ neumožnil vyčerpať.
    Poprosím o radu, ako mám postupovať, aby som neprišiel o dovolenku,
    resp. aby mi ju preplatili, a ako mám ešte postupovať, aby som čo najskôr mohol nastúpiť v novej firme. Ďakujem
    Uzavrieť nový (ďalší) pracovný pomer samozrejme môžeš, aj keď ten terajší ešte trvá. Nenavádzam na niečo neseriózneho - napr. "zdupkať" od terajšieho zamestnávateľa a riskovať povedzme žalobu zamestnávateľa.

    Dovolenku, po dohode so zamestnávateľom, by bolo možné vyčerpať v júni a júli (44 prac. dní). Pričom povedzme od 01.06. by si bol zamestnancom už novej firmy a robil tam. V máji by si si vysporiadal prípadné "pracovné nedorobky", prípadne zaučil nasledovníka ....

    Iná možnosť je ukončiť pracovný pomer dohodou k dátumu XX s tým, že súčasťou dohody by bolo preplatenie nevyčerpaného zostatku dovolenky k onomu dátumu ukončenia pracovného pomeru dohodou. K dohode je však potrebné sa dohodnúť a to býva niekedy problematické, že?

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Skús zamestnávateľa ešte pred podaním výpovede presvedčiť, aby Ti podpísal čerpanie dovolenky a počas nej daj výpoveď a to v termíne, aby bola doručená do konca mája. Potom Ti začíva plynúť výpovedná lehota od 1.6.2008 do 31.7.2008.
    Ešte k tej dovolenke: Čo zahŕňa tých 47 dní? Nárok na celý rok 2008 - 25 + zostatok z roku 2007 - 22 dní?. Musíš počítať s tým, že zamestnávateľ Ti bude nárok krátiť za rok 2008 - ak by pp končil 31.7.2008 a budeš mať k tomu dňu odpracovaných 60 dní v kalendárnom roku, tak pomerná časť za rok 2008 je 14,5 dňa (pri 25 dňoch) alebo 11,50 dŇa (pri 20 dňoch).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.