Zavrieť

Porady

čerpadlo na polievanie záhrady

Ahojte, potrebovala by som poradiť s výberom čerpadla na polievanie záhrady, ktorá má dĺžku cca 90 m a vodu čerpám z rieky. Pôvodné ponorné čerpadlo vzhľadom na starobu doslúžilo a treba mi polievať. Dík za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annina je offline (nepripojený) annina

    annina
    efka--myslím že v obchode kde ich predávajú ti poradia,aj nám odyšlo minulý rok čerpadlo,ktoré sme mali v studni a v predajni nám poradili,tak sme ho kúpili a sme spokojní

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Kým pôjdeš do obchodu skús neako odhadnúť prípadne zmerať výškový rozdiel z rieky do záhrady ,v obchode ti potom vedia presne ponúknuť čerpadlo ,je rozdiel mať záhradu na kopci alebo skoro v rovine s riekou.

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Ahoj. To nemáš veľké prevýšenie v obchode ti určite poradia a nebude to ani veľmi drahé, len treba prejsť viac obchodov a správne sa rozhodnúť.

    bkubat je offline (nepripojený) bkubat

    bkubat
    Používam na polievaní z 10m hlbokej studne na 75m dlhú záhradku ponorné čerpadlo Ruche 1NG,ktoré vyrábajú v Olomouci a na Slovensku ho predávajú fy Mountfield a a tiež predajne Sigma.Je to vylepšená podoba čerpadla Malyš so spevnenou kotvou a nerezovými skrutkami.Používam hadicu dlhú 60metrov
    1/2 coulovú a na čerpadle mám upevnenú krátku hadicu 3/4 s prechodom na 1/2.Čerpadlo používam na chalupe cca 5 rokov a bez poruchy mi slúži.V lete so sprchovou koncovkou pracuje ako záhradná sprcha v spojení s vyradeným bojlerom v ktorom slniečko cez deň zohrieva vodu

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    efka23 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradiť s výberom čerpadla na polievanie záhrady, ktorá má dĺžku cca 90 m a vodu čerpám z rieky. Pôvodné ponorné čerpadlo vzhľadom na starobu doslúžilo a treba mi polievať. Dík za pomoc.
    a možno by si ani nemusela kupovať nové. Využi silu rieky na polievanie. Síce polievaš málo ale stále (trvale).

    bkubat je offline (nepripojený) bkubat

    bkubat
    JaDo sa pýta na použitie bojlera :bojler bez izolácie som natrel čiernou farbou a postavil na urobený stojan pri studni.Prívod od čerpadla do bojlera cez ventil a vývod ,ktorý je vnútri vyvedený pri hornom veku je pripojený na sprchu .Po zapnutí čerpadla studená voda vytláča teplú a toho využívam na sprchovanie

    čerpadlo na polievanie záhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.