Zavrieť

Porady

SZČO + sprostredkovateľ SDS !!

Práve sa mi odstal do ruky (nepýtajte sa ako) Metodický pokyn k postupu pri registrácii sprostredkovateľov SDS z daň. riaditeľstva SR s dátumom 16.3.2005 a číslo 20/2/2005. Ten dátum si dobre všimnite!
Naviguje pracovníkov daňových úradov, že predsa len majú registrovať živnostníkov s takouto činnosťou a to od dátumu vykonávateľnosti SDS, teda od 1.11.2004, od dátumu, kedy túto činnosť mohli začať vykonávať. Kto má vydané povolenie z UFT neskôr, platí dátum neskôr.
Zrejme som nebola sama, komu odmietli na DÚ rozšíriť predmet podnikania vtedy, keď som povolenie získala. Teraz konečne sa ujednotili na názore, že áno, registrácia je potrebná.
Zrejme Vám nemusím pripomínať, že podľa §31 ods. 1 zákona 511/92 Zb. FO, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie ...alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť na území SR, je povinná sa registrovať do 30 dní u svojho správcu dane.
K registrácii potrebujete povolenie z UFT (od kolegu pýtali aj zmluvu so správcovskou spoločnosťou, ale to im odmietol vydať, boli iba zvedavé na provízne podmienky) a, samozrejme, 2 000 Sk na pokutu za oneskorenú registráciu.
Napíšte mi Vaše skúsenosti a ak sú čerstvé, ako ste pochodili.
Usporiadat
arsen arsen

arsen je offline (nepripojený) arsen

Cau blcha, presne ako hovoris. Najskor polroka nevedeli co stym a teraz vsetkym narubali pokutu 2000,- Sk. Neda sa to napadnut, nejak cez Kanika a Miklosa, ze najskor ludi nechceli registrovat pre dan, potom ye hej ale uz s pokutou za neskoru registraciu?
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Ja síce nemám živnosť ale pre všetkých sprostredkovateľov platí, že sa musia prihlásiť na daňovom úrade. Nemala som v týchto veciach žiadne skúsenosti, a tak som volala v januári 2x na daňové atam mi povedali, že nemám žiadnu povinnosť. Vo februári som tam však, už išla s tým, že tu povinnosť mám a oni mi popvedali, že to vedia asi týždeň. Žiaľbohu pre mňa bola som po termíne 30 dní a pokuta ma neminula. Oni svoju nevedomosť priznávajú ale zákon ich nepustí, takže neviem kto by mohol vyhlásiť amnestiu na pokuty pre neskoro registrovaných.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Tak toto by ma ozaj zaujímalo, lebo som dopadla ako ZUBO. Na DÚ nič nevedeli a potom už bolo neskoro...
Nuž kto to má vedieť ako to presne má byť ak nie daňáci....???
Dá sa to nejako napadnúť?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dá sa to napadnúť, sťažujte sa na min.financií. Odvolajte sa na horeuvedený metodický pokyn atď.
0 0
arsen arsen

arsen je offline (nepripojený) arsen

ok, Jotzef, skusim to, ale ako radis postupovat? Este som pokutu nezaplatil, mam ju najskor zaplatit a potom sa stazovat (aby ma nenahanali, ti su schopni kvoli tomu poslat na mna exekutora) a riskovat ze uz prachy neuvidim alebo nezaplatit a stazovat sa s rozikom ze ich budem mat stale v pätách?
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Pán Mihál aj mňa by zaujímalo, či by sa to ešte dalo zmeniť. Ja som však už zaplatila, pretože odvolanie my nepomohlo a ďalšie nemá odkladný účinok. Ak môžte poraďte prosím.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Ak mám pochybnosti o správnosti ústnej informácie o (ne)potrebnosti podania hlásenia, používam poštu alebo podateľňu úradu kde si nechám potvrdiť prevzatie na kópii hlásenia. Doporučená zásielka alebo jeden výlet na úrad sú vždy lacnejšie ako následné hádanie sa o pokute. Samozrejme, že pri podávaní hlásení v takýchto prípadoch si neodpustím písomný "dovetok" o tom ako som bol ústne informovaný.
Tento spôsob účinkuje na 100%. Pokutu za nepodanie hlásenia som nedostal ani raz.
Najlepšie sa zabávam potom na prípadoch keď sa úradník kvôli neporiadku v papieroch zavinenému chaotickým informovaním občanov nevie rozhodnúť či som povinný zaplatiť nejaký poplatok.
Najžiarivejším príkladom sú úradníci na bratislavskom magistráte, od ktorých som už dvakrát dostal písomne, že odo mňa nechcú poplatok vyplývajúci zo zákona. Už teraz sa teším na dodatočné vymáhanie takýchto poplatkov.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

endrju má svätú pravdu. My ostatní, čo nemáme ako preukázať poskytnutú informáciu per huba sa pokute nevyhneme. No nie je to až taký všeliek, na našom DÚ Vám nikto nič nepodpíše, nepotvrdí, so všetkým pošlú na ÚDR. A tá nemá na odpoveď stanovenú lehotu.
Žiadosť arsena nemôžem splniť, nemám ten papier v ruke, iba som ho čítala, číslo som si naťukala do mobilu, keby som sa tým niekedy chcela oháňať.
Ak bude niekto písať ministrovi, nech nás motivuje, určite sa viacerí pridáme. Tiež cítim veľkú krivdu, prečo za cudziu neschopnosť stále platíme my? Alebo tento problém poskytneme médiám a ešte na tom zarobíme? Keby som bola Norika, tak isto!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ozaj, napíšte to do SME, potešia sa, že majú novú peknú tému.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
arsen
ok, Jotzef, skusim to, ale ako radis postupovat? Este som pokutu nezaplatil, mam ju najskor zaplatit a potom sa stazovat (aby ma nenahanali, ti su schopni kvoli tomu poslat na mna exekutora) a riskovat ze uz prachy neuvidim alebo nezaplatit a stazovat sa s rozikom ze ich budem mat stale v pätách?
Pokutu treba samozrejme zaplatiť a potom sa sťažovať.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Týkajú sa tie pokuty len prvej registrácie alebo aj v prípade, že už keď ste zaregistrovaný a začnete vykonávať nejakú novú činnosť, ktorú neoznámite na daňovom úrade, taktiež možno dostať pokutu?
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Týkajú sa vraj len tej prvej registrácie ale treba dať vedieť aj o novej činnosti. Ale pre istotu tam záidite čo najskôr.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Každá zmena, teda aj prestanie vykonávania sa musí hlásiť. Týka sa to aj tých, čo sprostredkúvajú popri zamestnaní (a ich to asi ani nenapadlo) a aj tých, čo sa po tom, ako UFT znovu inkasuje 1000,- Sk rozhodli licencie vrátiť. Mimochodom, hlásiť treba aj otvorenie či zatvorenie nového účtu v banke - robí to niekto ozaj poctivo?
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

To je neskutočné čo všetko musíme nahlasovať. Takže mám tomu rozumieť tak, že ak už má niekto registráciu a iné malé zmeny neohlási (napríklad, že prerušil živnosť, zrušil účet v banke) za to sa pokuty nedávajú?
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Ester, a prečo by sa nedávali pokuty? Teraz je tak napísaný zákon o správe daní, že aj keď nechce, aj tak ťa musí DÚ pokutovať, nedá sa odpustiť ako kedysi. Nie raz sa mi už ospravedlňovali pracovníčky súcitné daniarky, ale museli.
Prerušenie živnosti je dosť vážna vec, zrušenie účtu, najmä ak je to ten, ktorý si nahlásila na DÚ, je tiež dosť dôležité oznámiť (veď ti naň posielajú preplatky, či nie?)
0 0
Staniky Staniky

Staniky je offline (nepripojený) Staniky

Podľa rozhodnutia, ktoré prišlo mne má odvolanie odkladný účinok, takže ja som najprv podala odvolanie a pokutu som este nezaplatila.
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Ako sa nahlasuje zrušenie účtu - iba obyčajným oznamom napísaným vo Worde alebo je na to nejaké tlačivo? Robí sa to iba s podnikateľskými účtami, alebo aj s osobnými, ktoré registrujem v účte?
Naposledy upravil luluhaha : 21.07.05 at 10:40
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Iba na A4 napises, ze oznamujes zriadenie noveho pod. uctu v tej a tej banke, s tym a tym cislom...
0 0
relisys relisys

relisys je offline (nepripojený) relisys

Viem, že na DÚ mali problém všeobecne s registráciou SDS a na DR SR tiež nevedeli zaujať stanovisko až neskôr. Správca podľa zákona č.511/1992 Zb.Zákon o správe daní a poplatkov je povinný pokutu vyrubiť, ale ten istý zákon hovorí, že daňový subjekt môže požiadať o odpustenie pokuty a DÚ môže odpustiť. Otázne je, že keď zaplatí správny poplatok, či sa mu oplatí, pretože môže sa stať že daňový úrad neodpustí pokutu.
0 0
mami mami

mami je offline (nepripojený) mami

Aj ja som dostala pokutu 2000Sk ale som sa
odvolal že som vysokoškolák a mám spravených len 5 zmluv čo som aj musel
zdokladovať aj výpis z učtu ukázať. Ale hlavne že mi to uznali a nemusel som to zaplatiť. Teraz chcem to celé zrušiť ale neviem ako .Vie mi dakto poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať