Zavrieť

Porady

výhra z reklamnej súťaže-organizátor

Dobrý deň,

riešim problém výhry osobného automobilu v reklamnej súťaži, ktorú vyhlásila naša firma. Beží aj televízna reklama, kedy ľudia po zaslaní sms môžu vyhrať po ich vyžrebovaní osobný automobil v hodnote 249000 Sk s DPH.

Môžem zahrnúť tieto automobily do daňových výdavkov? v publikácii Výdavky 2008 od Poradcu som našla, že ak ide o výdavok na reklamu s cieľom prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tak je v plnom rozsahu uznaný ako daňový. Poradkyňa mi povedala,že si neuplatním ani DPH a je to pripočítateľná položka.
Kde je pravda, prosím Vás?
Majú byť tieto automobily označené logom našej firmy, aby mohli byť pri nákupe zahrnuté do daňových výdavkov? Akým spôsobom budem účtovať o týchto autách?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Naposledy upravil GabrielaCH : 20.05.08 at 07:01 Dôvod: nezistila som správne riešenie, urgentné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Ja som mala podobný problém ale s tým, že ja som tovar dodala firme, ktorá mne robila reklamnú akciu a dohodli sme sa, že mi dá zľavu z reklamy uverejnenej v časopise vo výške ceny za tovar. Toto som dala ako výdavok na reklamu. Ale vo Vašom prípade by som asi postupovala tak, že by som to dala ako dar a neodpočítala DPH.

    výhra z reklamnej súťaže-organizátor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.