Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

Pracovníčka v jednom mesiaci prekročila maximálny vymeriavaci základ
a okrem toho mala v tej istej organizácii aj dohodu o vykonaní práce
zdanenú preddavkovou daňou. Má sa započítať aj príjem z tejto dohody
do ročného zúčtovania?
Ďakujem Anika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Príjem z dôhôd vykonávaných popri zamestnaní sa neberie do úvahy. Ak čo len v jednom mesiaci prekročila maximálny VZ , musí podať RZZP.

    MarcelaV je offline (nepripojený) MarcelaV

    začínam podnikať v učtovníctve ...viac MarcelaV
    Dobrý deň.
    Prosím Vás o radu.
    SZČO bola od 2/2008 do 7/2008 na materskej dovolenke a od 8/2008 je stále na rodičovskom príspevku. SZČO stále prevádzkuje počas celej doby. Aké tlačivo má vyplniť pri RZZP?
    Musí platiť odvody na ZP keď bola na MD a potom na RP? Jej základ dane za rok 2007 po odpočítaní plateného poistného na zdravotné poistenie je
    99 361,- Sk.
    Ďakujem.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tlačivo typ B.

    To či bude platiť preddavky od júla 2008 si v tlačive vypočíta v IX. oddieli.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Prosím Vás, mám hrozne nezodpovedného klienta a robím mu RZZP. v ZP mal nedoplatky, potom platil menej ako mal, aj to nie každý mesiac, no hruuuza! Neviem si predstaviť, ako sa z toho vysomáriť. V ZP mi vytlačili akoby saldo. Mám teda RZZP robiť podľa nich? Teda len platby, ktoré sa týkajú roku 2007 a boli aj uhradené (priradené ZP) v roku 2007? Totiž niektoré platby roku 2006 boli zaplatené v roku 2007 a niektoré platby 2007 boli zaplatené až v roku 2008...

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Eva99 Pozri príspevok
    Prosím Vás, mám hrozne nezodpovedného klienta a robím mu RZZP. v ZP mal nedoplatky, potom platil menej ako mal, aj to nie každý mesiac, no hruuuza! Neviem si predstaviť, ako sa z toho vysomáriť. V ZP mi vytlačili akoby saldo. Mám teda RZZP robiť podľa nich? Teda len platby, ktoré sa týkajú roku 2007 a boli aj uhradené (priradené ZP) v roku 2007? Totiž niektoré platby roku 2006 boli zaplatené v roku 2007 a niektoré platby 2007 boli zaplatené až v roku 2008...
    Neviem v čom je problém s RZZP. Samotný fakt, že neplatil alebo málo platil ešte neznamená, že nevieš urobiť RZZP. Jeho účtovníctvo + máš ešte aj
    zo ZP rozpis jeho platieb (aspoň vieš porovnať)
    Ak je Tvoj klient iba SZČO tak tlačivo B
    r. 26 zaplat.preddavky výlučne za obdobie 1-12/2007 (aj keď niektorá táto platba bola uhradená do 30.6.2008)
    r.28 skut.uhrad.poistné - aj za mesiace za rok 2006 príp. nedoplatok RZZP 2006 atď. (teda suma , ktorú mal v nákladoch v JÚ)

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Presne tak, v čom máte problém?

    r.26 = suma zaplatených preddavkov za rok 2007 - tú zistíte podľa informácie zo zdravotnej poisťovne

    r.28 = výdavky na ZP započítané do výdavkov v daňovom priznaní - a túto sumu predsa viete, veď daňové priznanie snáď podané bolo??

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Táto téma už bola na pretrase v zime, našťastie sa ma osobne netýka, ale KSENP:
    ako to dopadlo s preplatkami ZP (2006): pripočítať/nepripočítať do VZ za rok 2007?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Bohužiaľ mám aj ja tento prípad - preplatok za rok 2006 , zatiaľ som nevyplnila ( v zákone som našla, že až od 1.1.2008 nebude vstupovať do RZZP - musím sa na to ešte raz pozrieť)

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ďakujem, už nemusím ešte raz študovať zákon. (no jednoducho smola, je to SZČO)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.