Zavrieť

Porady

Zrušenie darovacej zmluvy

zdravím Vás vsetkých,

uz si neviem rady a preto som sa rozhodla ze napísem sem.
bývame v rodinnom dome spolu s dedom (dedo je otec mojho otca)
byvala s nami aj babka ale ta uz zomrela. aby som vás oboznamila aký máme problem tak je to takto: rodinny dom vlastila babka s dedom. po babkynej smrti zdedil moj otec 1/4 a jeho sestra taktiez 1/4. babka vlastne svoju polovicu majetku prenechala detom. to znamena ze polovicným vlastíkom domu je stále dedo. a tuto polovicu sa snazí otcova sestra napísat na seba akýmkolvek sposobom a hlavne darovacou zmluvou.
deda raz tetka nalozila a dala mu podpísat darovaciu zmluvu, samozrejme ze na nu, tym pádom sa znazí mojho otca pripravit o majetok. Dedo bohuzial ani nevedel co podpisuje. lenze my vieme aj nám povedala ze si to nechá vsetko na seba napísat a musíme preto konat. V katastri este nieje ziadny vklad a preto vás prosím o radu ako tejto spinavosti zabranit? moj otec chce len polovicu na ktoru ma narok a nie len na stvrtinu z majetku. Viem ze ona si moze na seba dat napísat od deda hoci co, ale zatial to ako som spomínala nie je vlozene na katastri teda ta jej darovacia zmluva. dufam ze mi niekto z vas bude vediet poradit ako máme dalej postupovat, pretoze chudák dedo má uz 84 rokov, má starobnú demenciu a vobec nevie co podpísal a ona ho este moze vyhodit na ulicu ak jej to vsetko podpíse. alebo sa o neho prestane starat. dakujem za pomoc.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Je možnosť spolu s právnikom spochybniť platnosť darovacej zmluvy, nakoľko dedo podpísal uvedenú zmluvu nedobrovoľne resp. v núdzi a nekonal na základe svojho rozhodnutia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Presne ako napísal Braňo...len dedko môže túto zmluvu anulovať, to nevadí, že nie je ešte vklad do katastra, to potrvá nejakú dobu, kým to tam zapíšu, zato môže byť už podaný!. Treba čo najrýchlejšie kontaktovať právnika a dať to do poriadku!!! Je to špinavosť čo sa Vám stalo, ale bohužiaľ nie ste prvá ani posledná, čo sa stretne s takýmto problémom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
zdravím Vás vsetkých,

uz si neviem rady a preto som sa rozhodla ze napísem sem.
bývame v rodinnom dome spolu s dedom (dedo je otec mojho otca)
byvala s nami aj babka ale ta uz zomrela. aby som vás oboznamila aký máme problem tak je to takto: rodinny dom vlastila babka s dedom. po babkynej smrti zdedil moj otec 1/4 a jeho sestra taktiez 1/4. babka vlastne svoju polovicu majetku prenechala detom. to znamena ze polovicným vlastíkom domu je stále dedo. a tuto polovicu sa snazí otcova sestra napísat na seba akýmkolvek sposobom a hlavne darovacou zmluvou.
deda raz tetka nalozila a dala mu podpísat darovaciu zmluvu, samozrejme ze na nu, tym pádom sa znazí mojho otca pripravit o majetok. Dedo bohuzial ani nevedel co podpisuje. lenze my vieme aj nám povedala ze si to nechá vsetko na seba napísat a musíme preto konat. V katastri este nieje ziadny vklad a preto vás prosím o radu ako tejto spinavosti zabranit? moj otec chce len polovicu na ktoru ma narok a nie len na stvrtinu z majetku. Viem ze ona si moze na seba dat napísat od deda hoci co, ale zatial to ako som spomínala nie je vlozene na katastri teda ta jej darovacia zmluva. dufam ze mi niekto z vas bude vediet poradit ako máme dalej postupovat, pretoze chudák dedo má uz 84 rokov, má starobnú demenciu a vobec nevie co podpísal a ona ho este moze vyhodit na ulicu ak jej to vsetko podpíse. alebo sa o neho prestane starat. dakujem za pomoc.
Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t52204-darovaci...nulovanie.html

je tam presne tvoj problém aj návod, ako to vyriešiť. Neboj sa nič nie je stratené, ten príbeh má happy end. Rovnaký postu môžete použiť aj vy.

Inak zaujímavé je, že aj tam prvý príspevok začína presne tak, ako tvoj príspevok...
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

dakujem velmi pekne za radu, zatial je to v riesení, boli sme aj u právnika, a kým ona neurobí prvý krok ze urobí tuto spinavost tak mi nic nedokázeme. uvidíme ako sa to vsetko vyvinie, pretoze nám aj právnik povedal ze ona moze ak uz má darovaciu zmluvu podpísanu a overenu vlozit ju do katastra do troch rokov, takze je to na dlhé sudenie potom, a nedajboze ze by sa s dedom nieco stalo tak to si uz potom neviem predstavit co nastane.
je inak strasne, ake spinavosti a podvody sa robia a potom sa nieje ani co cudovat ked vidíme tolko zbohatlíkov na svete. nechápem tomu ani to co sa deje v nasej rodine, nepochopím ani to preco to tetka robí, je nanajvís este aj právnicka, penazí ma ako supek, dve chaty, dva byty dáva do prenajmu a moj chudák otec, co sa celý zivot staral a este aj stara o rodicov a rodicovský dom, tak este aj ten chce hentá teraz cely!!! to nám uz aj prehlásila, ona sa nedá nazvat uz ani nenazranou hyenou, pardon za výraz, ale ona uz nie je ani clovek. neviem ako to cele dopadne ale urcite sa ozvem. este raz dakujem za pomoc
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

citala som si to a je to fakt náhodicka :-) ze tá Alzbetka mala taký istý problém ako teraz mi, este aj ten nápad ako sem napísat bol skoro rovnaky :-)
pevne verím ze aj s nami to tak dobre dopadne ako s nou
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
citala som si to a je to fakt náhodicka :-) ze tá Alzbetka mala taký istý problém ako teraz mi, este aj ten nápad ako sem napísat bol skoro rovnaky :-)
pevne verím ze aj s nami to tak dobre dopadne ako s nou

zuzana1221, nahlásila si mi Braňov príspevok, ale vidím, že si chcela pridať vlastný príspevok a nie nahlásiť cudzí.

Nahlásenie nie je pridanie príspevku, treba si dať na to pozor. Treba trošku čítať, čo je pri ktorom okienku, či formulári a nie bezhlavo klikať a písať kde ti napadne. Pod tým okienkom nahlásenia je jasne napísané, že:

"POZOR: Táto správa slúži k nahláseniu nežiadúcich príspevkov, ktoré sú v rozpore pravidlami Porady. Napríklad reklama, spam, vulgárne a urážajúce príspevky, nepravdivé informácie a pod."

Zvyčajne len upozorňujem, že treba príspevok pridať ešte raz, ale aby si ho nemusela písať znovu, tak text pripojím miesto teba.

Preto pre všetkých, ktorí to budú čítať, toto je príspevok, ktorý dávam v mene zuzana1221:

"
ahoj brano, prosim ta vies mi poradit s týmto problemom?
ako som uz v predoslých prispevkoch pisala, otcova sestra si dala na seba prepísat darovacou zmluvou aj jeho majetok a teraz je najhorsí problém ten, ze sa K NAM DO DOMU CHCE NASTAHOVAT. My tomu zamozrejme chceme zabranit, pretoze my platime inkaso a vsetky naklady na dom znasajú moji rodicia. my tam mame trvale bydlisko a o to iste sa snazí aj ona. ako sa prosím ta tomu da zabranit? poprípade ake prava mame my ze tam bývame a neprajeme ani nechceme aby sa tam nastahovala, aj ked si spinavym podvodom dala na seba darovat aj otcov majetok? dakujem ti velmi pekne za pomoc....."
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

ahojte.
prosím vás, vedel by mi niekto poradit s problemom týkajuceho sa trvaleho bydliska? nemam na mysli nahlasenia, prave naopak, zabránenia aby sa osoba ktorá by sa nemala prihlasit?
presne vam opísem danu situaciu: uz som tu jeden temu mala, sice sa mi to nepodarilo vyriesit, no co uz. bývam s rodicmi v rodinnom dome. spolu s otcovim otcom, cize mojim dedom. moj otec ma sestru. ktorá si sposobom darovacej zmluvy dala na seba napísat aj otcov majetok. urobila podvod na mojho otca, ktorý 30-rokov v tom dome spolu s jeho rodicmi býva. pricom jeho sestra nie. si to teraz nechala napísat na seba, pretoze dedo, teda ich otes ma velku demenciu a ani nevel co podpísal. (to je uz na sude)
problém je ale ten, ze my s nou bývat v ziadnom pripade nechceme, ale ona sa silou mocou tam nastahovat chce...ved kto by nechcel z panelaku do rodinneho domu....my tam mame trvale bydlisko a to chce aj ona urcite dosiahnut aby ho tam mala. prosím o prave tuto radu ci pomoc, ako tomu nabranit aby nemala ako si prepisat trvale bydlisko aj ked je vacsiou vlastníckou domu ako moj otec(on je 1/4 a ona 3/4) dakujem vam za radu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
ahojte.
prosím vás, vedel by mi niekto poradit s problemom týkajuceho sa trvaleho bydliska? nemam na mysli nahlasenia, prave naopak, zabránenia aby sa osoba ktorá by sa nemala prihlasit?
presne vam opísem danu situaciu: uz som tu jeden temu mala, sice sa mi to nepodarilo vyriesit, no co uz. bývam s rodicmi v rodinnom dome. spolu s otcovim otcom, cize mojim dedom. moj otec ma sestru. ktorá si sposobom darovacej zmluvy dala na seba napísat aj otcov majetok. urobila podvod na mojho otca, ktorý 30-rokov v tom dome spolu s jeho rodicmi býva. pricom jeho sestra nie. si to teraz nechala napísat na seba, pretoze dedo, teda ich otes ma velku demenciu a ani nevel co podpísal. (to je uz na sude)
problém je ale ten, ze my s nou bývat v ziadnom pripade nechceme, ale ona sa silou mocou tam nastahovat chce...ved kto by nechcel z panelaku do rodinneho domu....my tam mame trvale bydlisko a to chce aj ona urcite dosiahnut aby ho tam mala. prosím o prave tuto radu ci pomoc, ako tomu nabranit aby nemala ako si prepisat trvale bydlisko aj ked je vacsiou vlastníckou domu ako moj otec(on je 1/4 a ona 3/4) dakujem vam za radu.
Bohužiaľ nijako, ak je vlastníkom domu, tak sa kľudne môže prihlásiť na trvalý pobyt. Je to jej vlastnícke právo.

Ale pozriem sa na tvoj problém z druhej strany - zo strany tvojej tety. Myslím, že ju dokážem dobre pochopiť, pretože sám som v takej situácii, ako sa nachádza ona. Nepíšeš síce, ako odišla z domu, ale predpokladám, že si zabezpečila byt a odsťahovala sa z rodičovského domu (ako aj ja). Ten byt si zabezpečila z vlastných prostriedkov. Tvoj otec zostal v rodičovskom dome, užíva ho, býva v ňom už koľko rokov? Vyplatil niekedy tvoju tetu za to, že tam býva a ona nie? (aj moji 2 súrodenci bývajú v rodičovskom dome s rodičmi a svoje byty prenajímajú!!!). Ako kompenzovali rodičia skutočnosť, že on tam býva a druhý potomok sa musel postarať o bývanie sám? Navrhli ste niekedy tete, že ju vyplatíte z jej podielu? Asi nie.

Prečo si myslíte, že sa bude z diaľky pozerať, ako si užívate rodičovský dom a ona musí bývať v bytovke? Že možno z toho rodičovského domu nikdy nič nebude mať, okrem zápisu v katastri, že je polovičným vlastníkom. A keď bola tým 1/4 vlastníkom, ponúkli ste jej, že od nej tú 1/4 odkúpite? ALebo ste sa len ticho tešili, že aj keď by mala nárok na dom, vy si ho celý užívate?

Myslím, že jej došla trpezlivosť a urobila niečo, čo ju ochráni od toho, aby o ten dom (či podiel) z neho prišla. Síce nemusela si nechať prepísať celý podiel dedka, ale 1/4 určite. Veď ak má dedko 2 potomkov - tvojho otca a ju, tak obaja majú právo užívať ten dom rovnako. Prečo jej potom vy bránite nasťahovať sa do domu???? Myslím, že vám len vrátila to, čo ste jej za tie roky vyvádzali - že nemohla užívať dom.

Takže skôr si myslím, že pravda je na jej strane (hoci, ako som spomenul, nemala žiadať od dedka celý jeho podiel, ale len to, čo jej patrí). Ak chcete všetko urovnať, dohodnite sa, že zostanete bývať v tom dome, a navrnite jej, že jej vyplatíte 1/2 hodnoty domu.

A rodičia také veci nevidia, alebo nechcú vidieť, aj keď sú zdraví a nie sú dementní. Aj keď som sa viackrát ozval, že je to nespravodlivé, že oni si dom užívajú a ja nemôžem, tak s tým nič neurobia. A ten náš dom nie je malý, sú to 2 samostatné bytové jednotky. Mali sme tam jednu izbu, kam sme chodili cez víkendy alebo cez prázdniny, ale môj bezdetný súrodenec s partnerom potrebovali celý jeden 4 izbový byt na celom poschodí, tak som o tú jednu izbu prišiel. Mať príležitosť, tak asi spravím to isté, čo tvoja teta, aby som mal nejaké tromfy v ruke.

Každá pravda má 2 konce - ty si nám ju podala z tvojho pohľadu. Zaujímavé by bolo počuť verziu tvojej tety.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

ahoj. vobec to nie je tak ako si myslís.
ona mala moznost ist bývat s rodicmi ale nechcela, pretoze oni nie su moc dobrí ludia, tak sa dohodli ustne tak, ze ona si nechá byt po rodicoch a otec sa da sa povedat zo sucitu nastahoval k rodicom. pretoze nemali financie na jeho dokoncenie ci financovanie. moj otec nechce ten dom sam pre seba, on chce len tu svoju polovicu co mu zákonom patri. ano, ponukali sme jej sto krát ze ju vyplatíme, ale to ona neprijala. ona je vypocitava svina, prepac ze nadavam, ale je to tak. ona ma tri byty, jeden v prenajme, potom velku chatu a este aj otcov majetok schramsi, to je spinavost, moj otec jej aj nechal ten byt po rodicoch, nic z neho nechcel, pretoze sa dohodli ze bude mat bytovu jednotu u rodicov, ale teraz to uz nie je pravda.
my nechceme aby sa tam nastahovala uz len z toho dovodu, ze stve deda proti nam, furt mu klame ze maju kazdy jednu polovicu a ked mu ukazujeme list vlastníctva tak nevie ani citat a nevie ani co to je. ona s ním strasne manipuluje a on je z toho zblbhuty..... je mi ho aj luto, lebo on sa jej bojí, vrieska na neho, ze ho da do starobinca sa mu vyhraza a tak dalej. je toho dost co zle a podle robi, ale ja verím v spravedlnost, ze jej sa to vrati sto krat horsie, my trpíme, pretoze otec ma ako bytovu jednotku len ten jeden dom aj o ten ho pripravila podvodom. uz mi rozumies? ty asi nie si s nou podobny.....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
ahoj. vobec to nie je tak ako si myslís.
ona mala moznost ist bývat s rodicmi ale nechcela, pretoze oni nie su moc dobrí ludia, tak sa dohodli ustne tak, ze ona si nechá byt po rodicoch a otec sa da sa povedat zo sucitu nastahoval k rodicom. pretoze nemali financie na jeho dokoncenie ci financovanie. moj otec nechce ten dom sam pre seba, on chce len tu svoju polovicu co mu zákonom patri. ano, ponukali sme jej sto krát ze ju vyplatíme, ale to ona neprijala. ona je vypocitava svina, prepac ze nadavam, ale je to tak. ona ma tri byty, jeden v prenajme, potom velku chatu a este aj otcov majetok schramsi, to je spinavost, moj otec jej aj nechal ten byt po rodicoch, nic z neho nechcel, pretoze sa dohodli ze bude mat bytovu jednotu u rodicov, ale teraz to uz nie je pravda.
my nechceme aby sa tam nastahovala uz len z toho dovodu, ze stve deda proti nam, furt mu klame ze maju kazdy jednu polovicu a ked mu ukazujeme list vlastníctva tak nevie ani citat a nevie ani co to je. ona s ním strasne manipuluje a on je z toho zblbhuty..... je mi ho aj luto, lebo on sa jej bojí, vrieska na neho, ze ho da do starobinca sa mu vyhraza a tak dalej. je toho dost co zle a podle robi, ale ja verím v spravedlnost, ze jej sa to vrati sto krat horsie, my trpíme, pretoze otec ma ako bytovu jednotku len ten jeden dom aj o ten ho pripravila podvodom. uz mi rozumies? ty asi nie si s nou podobny.....
Tak prepáč, že som to prirovnal k mojej situácii. Ak je to tak, ako píšeš, najmä s tým bytom, že ho získala po rodičoch, tak to je iné.

Ale aj tak si s tým teraz nepomôžete, pretože pokiaľ je majiteľom, a to dokonca v podiele 3/4, tak skutočne má právo do domu sa aj nasťahovať.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

este som zabudla podotknut, ze moj otec si ten prepis mohol dat urobit hoci kedy, ale nemal to svedomie svoju jedinu sestru obrat o dedicstvo.
ako hovoris, nikto by proti tomu nemal kebyze si da svoju 1/4 napisat na seba, preco aj otcovu? je to podla teba spravodlive? pre cloveka ktorý sa 30 rokov staral o svojich rodicov(ona nie) chodila striedavo oblacno, co mohla pobrala, ale nepomohla, moji rodicia na to vzdy doplatili, oni do toho tiez rodinneho domu 2 bytoveho vrazili kopu penazi,
je to velky rodinny dom, dva vchody, dve bytove jednotky, ale spolocne kurenie, voda, plyn a elektrika. to vsetko je písane na mojho otca, akým pravom má ona bývat zadarmo?
s nou sa neda dohodnut, uz sme to x krát skusali, ci v dobrom, ci v zlom.
je to spina obycajna bez chrbtovej kosti. prepac ze nadavam, ale uz sa mi zvysil tlak v krvi. okrem toho ti este musím napisat ze cela rodina ju nenavidí, za to aká je, stihla okradnut aj bratrancov aj sesternice a to je na dlho. my sme nikdy necakali ze by to mohla spravit aj nam. celu rodinu aj s muzovej strany si za majekty rozhadali. tak je to.... co mi na to teraz povies???
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

vies, ona sa tam síce chce nastahovat, ale nikto jej to nedovoli, pretoze ju tam nechce. nic tam nema a kde byvaju ludia zadarmo? kde maju teplo vodu elektriku vsetko?
preco by to mal platit dedo za nu?
pretoze naklady na dom su na polovicu, voda je na osoby, nas je viac, a dedo len jeden. musi existovat zakon.... je to na sude, a myslim si ze ak sa majetok nevysporiada tak tam nema pravo byvat, jedine ak by platila, ale to sa nikdy nestane.
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

Hlavne pockajte na rozhodnutie sudu (tak mi z toho vyslo, ze spor je uz na sude), pripadne vyuzite opravny prostriedok a ak uz nic, tak nech sa otec domaha v dedicskom konani po svojom otcovi, aby sa dedicke - sestre do dedicskeho podielu zapocitali vsetky dary, ktore dostala za zivota porucitela.
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

zajtra ti napisem, idem uz prec. ale dakujem za tvoju radu ci nazor.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
este som zabudla podotknut, ze moj otec si ten prepis mohol dat urobit hoci kedy, ale nemal to svedomie svoju jedinu sestru obrat o dedicstvo.
ako hovoris, nikto by proti tomu nemal kebyze si da svoju 1/4 napisat na seba, preco aj otcovu? je to podla teba spravodlive? pre cloveka ktorý sa 30 rokov staral o svojich rodicov(ona nie) chodila striedavo oblacno, co mohla pobrala, ale nepomohla, moji rodicia na to vzdy doplatili, oni do toho tiez rodinneho domu 2 bytoveho vrazili kopu penazi,
je to velky rodinny dom, dva vchody, dve bytove jednotky, ale spolocne kurenie, voda, plyn a elektrika. to vsetko je písane na mojho otca, akým pravom má ona bývat zadarmo?
s nou sa neda dohodnut, uz sme to x krát skusali, ci v dobrom, ci v zlom.
je to spina obycajna bez chrbtovej kosti. prepac ze nadavam, ale uz sa mi zvysil tlak v krvi. okrem toho ti este musím napisat ze cela rodina ju nenavidí, za to aká je, stihla okradnut aj bratrancov aj sesternice a to je na dlho. my sme nikdy necakali ze by to mohla spravit aj nam. celu rodinu aj s muzovej strany si za majekty rozhadali. tak je to.... co mi na to teraz povies???
TO, že si nechala prepísať celý dedkov podiel som kritizoval hneď a nepríde mi to spravodlivé. Asi ste mali byť rýchlejší a urobiť to, čo ona, skôr než ona, keď ste vedeli, aká je. Teraz to máte ťažké...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana1221 Pozri príspevok
vies, ona sa tam síce chce nastahovat, ale nikto jej to nedovoli, pretoze ju tam nechce. nic tam nema a kde byvaju ludia zadarmo? kde maju teplo vodu elektriku vsetko?
preco by to mal platit dedo za nu?
pretoze naklady na dom su na polovicu, voda je na osoby, nas je viac, a dedo len jeden. musi existovat zakon.... je to na sude, a myslim si ze ak sa majetok nevysporiada tak tam nema pravo byvat, jedine ak by platila, ale to sa nikdy nestane.
AK by tam bývala , tak máte právo požadovať od nej uhradiť alikvótnu časť nákladov na údržbu domu.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zuzka možno, že ti to pomôže, tu je výklad § 630 obč. zákonníka podľa ktorého by tvoj dedo mohol dar žiadať spať

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Comments/Article.ascx&CommUID=7083&scw=1ale
radila by som ti zájsť za právnikom. neviem presne čo ste dali na súd, či to, aby vrátila dar, alebo aby tam nemohla bývať, v prvom rade by ste mali riešiť, aby darovaciu zmluvu anulovali.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

Barbara Pozri príspevok
1, Zuzka možno, že ti to pomôže, tu je výklad § 630 obč. zákonníka podľa ktorého by tvoj dedo mohol dar žiadať spať
2, radila by som ti zájsť za právnikom. neviem presne čo ste dali na súd, či to, .... aby darovaciu zmluvu anulovali.
zuzana1221 Pozri príspevok

1, deda raz tetka nalozila a dala mu podpísat darovaciu zmluvu,
Dedo bohuzial ani nevedel co podpisuje.
pretoze chudák dedo má uz 84 rokov, má starobnú demenciu a vobec nevie co podpísal

1, ak je už v takom stave , ťažko to takto pôjde
2, treba zvážiť , či tá 1/4 domu stojí za to , aby ste deda navrhli zbaviť svojprávnosti a nechať ho pod " kurátorom " (kvôli objektivite).

Milan
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
milanko222 Pozri príspevok
1, ak je už v takom stave , ťažko to takto pôjde
2, treba zvážiť , či tá 1/4 domu stojí za to , aby ste deda navrhli zbaviť svojprávnosti a nechať ho pod " kurátorom " (kvôli objektivite).

Milan

Milan im ide o to, aby sa tam nenasťahovala. lenže teraz v tomto momente nato právo má.

lenže je to ťažké keď nevieme či má v tej darovacej zmluve ona povinnosť sa oňho starať. teda či je tam aj to vecné bremeno, že sa má oňho starať. keby tam to vecné bremeno bolo, tak by mohli to riešiť tým smerom, že s ním ani nebýva, teda ani sa nestará.

hádam netrepem blbosti.
Naposledy upravil Barbara : 01.10.08 at 04:16
0 0
zuzana1221 zuzana1221

zuzana1221 je offline (nepripojený) zuzana1221

otec si vyziadal z katastra tu jej darovaciu zmluvu a je tam uvedene ze dedo ma dosmrtné uzívanie v dome, nakolko uz nic nevlastní, a jedna klauzula tam je ze sa ak porusí dobre mravy tak si moze darca narokovat dar spat. viete, je to velmi zle a takze, ako som uz spomynala moj otec nemal to svedomie zobrat teda okradnut vlastnu sestru, mohol kedykolvek ved je kazdy den s otcom.... ako sa hovorí za dobrotu na zebrotu..... bolo nam to divne ked pred tým darom chodila skoro kazdy den za dedom pricom sa ukáze raz za dva týzdne, príde ho len pozriet ci zije, a hned odíde prec.... je to otrasne, aspon kebyze sa o neho stara, ked uz jej daroval ten majetok, ale ani to nie... moja mamina mu varí, oco mu chodí na nakupi, ale nic nie je horsie ako samota, kebyze nemá otca mna a mamu tak nema ani s kým sa porozpravat, pretoze ona je s ním maximalne pol hodinu a zmyzne...ako keby si len chodí kontrolovat svoj nepravom nadobudnuty majetok. a viete co je este sranda? aka je to osoba? ten rodinny dom je da sa povedat starý a trebalo by ho zrekonstruovat a hlavne strechu... tak jej moj oco navrhol, uz aj po tom jej dare, nech sa zlozia a tu strechu opravia... viete co mu na to povedala??? je strecha je nasa a ze nech si ju zaplatíme mi...ze ona ma strechu nasu podlahu.... pretoze to je dvojposchodové...neviem o tom, ze v panelakoch platí strechu len ten najvyssi.... :-) je to sranda, ze? ja neverím ze takýto clovek moze aj existovat a hanbím sa za to ze je to moja teta....my sme s toho vsetkeho uz psychicky vycerpaní, pretoze ak sa ona ukaze tak sa len s nou oco hada a hada hada, uz nam aj auto z garaze chce vystahovat a tak, moj otec si toto za 30-rokov co tam byva a stara sa o rodicov vobec nezasluzil, ako moze existovat takato nespravedlnost? moji rodicia urobili vela chyb a ta najvacsia ze tam isli bývat na dobre slovo ze ta bytova jednotka je ich a nakoniec nie....v tej dobe sa neriesilo vsetko paprierovo, pretoze neboli také podvody ako teraz a este od vlastnej rodiny.... ako by ste mi vedeli poradit prosím aby sme boli aspon v nejakom prave proti nej?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať