Zavrieť

Porady

zdanovacie obdobie

Ak som v aprili presvyhla obrrat 10milionov od kedy som povina byt mesacny platca dph?
momentalen platim stvrtročne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inngrid Pozri príspevok
    Ak som v aprili presvyhla obrrat 10milionov od kedy som povina byt mesacny platca dph?
    momentalen platim stvrtročne.
    Obrat 10 mil sa posudzuje z hľadiska roka - teda od 1.1.2009

    § 77 Zdaňovacie obdobie
    1/ Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.
    2/ Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 10 000 000 Sk, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    inngrid Pozri príspevok
    Ak som v aprili presvyhla obrrat 10milionov od kedy som povina byt mesacny platca dph?
    momentalen platim stvrtročne.
    Zo zákona od 1.1.09, dobrovoľne od následujúceho štvrťroka - písomne to oznámiť správcovi dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inngrid Pozri príspevok
    Ak som v aprili presvyhla obrrat 10milionov od kedy som povina byt mesacny platca dph?
    momentalen platim stvrtročne.
    Od 1.1.2009. Ale môžete si podľa § 77 odst.4 Zákon o dph od 1.5.2008 zvoliť ZO KM, ale túto skutočnosť musíte oznámiť DÚ.

    sameliacka je offline (nepripojený) sameliacka

    sameliacka
    Mám otázočku: podľa § 77 som sa snažila zistiť, či môj klient by nemal byť mesačný platca, lebo doteraz bol kvartálny. Ak to správne chápem, tak podľa ods. 2, ak má obrat za rok 2007 viac ako 10 mil., tak by mal byť. Chápem to správne? A ešte banalita: čo sa myslí pod "obratom" pre účely tohto zákona? Všetky výnosy, alebo len niektoré

    sameliacka je offline (nepripojený) sameliacka

    sameliacka
    sameliacka Pozri príspevok
    Mám otázočku: podľa § 77 som sa snažila zistiť, či môj klient by nemal byť mesačný platca, lebo doteraz bol kvartálny. Ak to správne chápem, tak podľa ods. 2, ak má obrat za rok 2007 viac ako 10 mil., tak by mal byť. Chápem to správne? A ešte banalita: čo sa myslí pod "obratom" pre účely tohto zákona? Všetky výnosy, alebo len niektoré
    Nikto nič?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sameliacka Pozri príspevok
    Mám otázočku: podľa § 77 som sa snažila zistiť, či môj klient by nemal byť mesačný platca, lebo doteraz bol kvartálny. Ak to správne chápem, tak podľa ods. 2, ak má obrat za rok 2007 viac ako 10 mil., tak by mal byť. Chápem to správne? A ešte banalita: čo sa myslí pod "obratom" pre účely tohto zákona? Všetky výnosy, alebo len niektoré

    Ak v r. 2007 mal obrat viac ako 10 mil. tak od 1.1.2008 by mal byť povinne mesačným platiteľom DPH. K tomu obratu:

    http://www.porada.sk/t19929-registra...tat-obrat.html
    http://www.porada.sk/t19875-co-je-to-obrat.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.