Zavrieť

Porady

Danove priznanie 2007 a preddavky na dan - §5, §6, §8

Poradi niekto?

Spracovala som si danove priznanie fyzickej osoby typ B, rok 2007. Mam v nom prijem ako zamestnanec, potom prijem za prenajom nehnutelnosti - 20 tis. (som aj registrovana na danovom urade) a v roku 2007 som mala prilezitostny prijem z predaja pozemku.

Dnes mi telefonovali z DU ze by som mala platit preddavky na dan, vypocitane z DP roku 2007. Odpovedala som tolko, ze predaj pozemku bol jednorazovy a momentalne rusim registraciu za prenajom nehnutelnosti, ze naco platit potom tie preddavky, ked budem "len" zamestnancom v roku 2008.

Strucne povedala, napiste ziadost o odpustenie povinnosti platit preddavky. Ako ma ta ziadosti vyzerat? Ma sa odvolavat na nejaky paragraf? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na DU treba napísať žiadosť o stanovenie preddavkov inak - vo výške 0 SK.
    V žiadosti uvedieš výšku dane zo závislej činnosti a zdôvodnenie, ktoré si uviedla v príspevku /jednorazový príjem, zrušenie prenájmu nehnutelností/. DU zvykne žiadosti vyhovieť, niekedy trvá na zapolatení preddavku za prvé zdaňovacie obdobie /v tomto prípade II.Q.08/

    -------
    Veronika

    0500429 je offline (nepripojený) 0500429

    0500429
    Pozeram § platenie preddavkov na dan. Z DU mi povedala ze povinnost platit preddavky vznikla na zaklade kombinacie uvedenych §. A nevznikla preto, ze dan bola vyssia?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    0500429 Pozri príspevok
    Pozeram § platenie preddavkov na dan. Z DU mi povedala ze povinnost platit preddavky vznikla na zaklade kombinacie uvedenych §. A nevznikla preto, ze dan bola vyssia?
    Podla § 34 ZoDzP povinnosť platiť preddavky ti vznikla preto, že tvoja daňová povinnosť za rok 2007 presiahla 50 000,-sk. Pozri si aj § 34 odst.odst. 10 tohto zákona a na základe toho si podaj žiadosť o platenie preddavkov inak.

    -------
    Veronika

    Danove priznanie 2007 a preddavky na dan - §5, §6, §8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.