Zavrieť

Porady

prevod kočikárne na nebytový priestor

Dobrý deň,

prosím o radu: moja sestra si chce otvoriť kozmetický salón v kočikárni v bytovom dome. Tento spoločný priestor chce odkúpiť, má už aj písomné súhlasy všetkých vlastníkov avšak ešte z roku 2007, taktiež si dala vypracovať posudok na určenie spoluvlastníckych podielov bytov a nebytových priestorov v dome na spoločných častiach a zariadeniach domu tiež v roku 2007. Otázka znie: akým spôsobom sa má previesť tento spoločný priestor na nebytový priestor , aby sa následne urobila zmluva o vstavbe bytu a či postačí posudok a podpisy vlastníkov z roku 2007, alebo je potrebné to celé zopakovať. Ćo sa týka podpisov všetkých vlastníkov je to len jeden papier na ktorom je napísané, že súhlasia s odpredaním - podľa mňa to ale nebude stačiť ku zmluve o vstavbe bytu a budú potrebné podpisy na zmluve - zaujíma ma však Váš názor. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    maruška123 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím o radu: moja sestra si chce otvoriť kozmetický salón v kočikárni v bytovom dome. Tento spoločný priestor chce odkúpiť, má už aj písomné súhlasy všetkých vlastníkov avšak ešte z roku 2007, taktiež si dala vypracovať posudok na určenie spoluvlastníckych podielov bytov a nebytových priestorov v dome na spoločných častiach a zariadeniach domu tiež v roku 2007. Otázka znie: akým spôsobom sa má previesť tento spoločný priestor na nebytový priestor , aby sa následne urobila zmluva o vstavbe bytu a či postačí posudok a podpisy vlastníkov z roku 2007, alebo je potrebné to celé zopakovať. Ćo sa týka podpisov všetkých vlastníkov je to len jeden papier na ktorom je napísané, že súhlasia s odpredaním - podľa mňa to ale nebude stačiť ku zmluve o vstavbe bytu a budú potrebné podpisy na zmluve - zaujíma ma však Váš názor. Vopred ďakujem.
    Nuž, dala si sa na ťažkú cestu. Neviem, koľko je v tom dome vlastníkov, ale pokiaľ to chceš riešiť odkupom, tak najprv budeš musieť zmeniť na katastri účel tých priestorov, vyňať ich zo spoločných priestorov, vytvoriť z nich nebytové priestory a potom urobiť kúpno predajnú zmluvu, ktorú ti budú musieť podpísať všetci spoluvlastníci. Je to veľmi zdĺhavý a nákladný proces. Jednoduchšie by bolo prenajať si to od nich na napr. 30 rokov.

    Viac som o toto probléme písal tu:

    http://www.porada.sk/t16875-potrebujem-suhlas.html

    a tiež tu:

    http://www.porada.sk/t67559-uzivanie...kocikarne.html

    Karas Milan1 je offline (nepripojený) Karas Milan1

    Vylúčený člen Karas Milan1
    Súhlasím. Výnimočne píšem iba kvôli získaniu príspevku (do 15).

    Ahoj
    Ka Mil

    maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

    maruška123
    viem, že je to zdĺhavý proces, avšak neviete mi poradiť akým konkrétnym spôsobom máme urobiť to vyňatie zo spoločných priestorov a ako to dať zapísať na kataster? - mám na mysli akými právnymi úkonmi sa to robí, či je potrebné podať najprv žiadosť na stavebný úrad o zmenu účelu užívania stavby a keď stavebný úrad rozhodne, že je to nebytový priestor dať návrh na kataster o jeho zápis?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    maruška123 Pozri príspevok
    viem, že je to zdĺhavý proces, avšak neviete mi poradiť akým konkrétnym spôsobom máme urobiť to vyňatie zo spoločných priestorov a ako to dať zapísať na kataster? - mám na mysli akými právnymi úkonmi sa to robí, či je potrebné podať najprv žiadosť na stavebný úrad o zmenu účelu užívania stavby a keď stavebný úrad rozhodne, že je to nebytový priestor dať návrh na kataster o jeho zápis?
    My sme to vzdali hneď na začiatku a priestory sme prenajali. Takže ti neporadím presný postup. Ale asi by som začal na tvojom mieste na stavebnom úrade.

    prevod kočikárne na nebytový priestor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.