Zavrieť

Porady

DPH - plnenie v tuzemsku

Poraďte mi .: naša spoločnosť dodávala pre odberateľa - zahraničnú osobu, ktorá je identifikovaná pre daň v Nemecku - montážne práce a materiál pre montáž na území Slovenska - konkrétne do VW Bratislava. Vystavili sme im faktúry v euro .: základ dane a k tomu daň DPH. Teraz mi volal partner z Nemecka, že mu mám tie faktúry opraviť, a vystaviť ich bez DPH. To sa mi zdá, že je to odporuje zákonu od dani z DPH. Práca a tovar boli dodané vo vnútrozemí Slovenska a neopustili územie nášho štátu. Je môj názor správny? Podporí ma niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Miesto dodania služby podľa § 15 ods. 6 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov pri predmetnej službe je v tuzemsku. Nadväzujúc na ustanovenie § 69 ods. 1 zákona osobou povinnou platiť daň pri dodaní služby v tuzemsku je dodávateľ služby. Z uvedeného vyplýva, že platiteľ vyhotoví faktúru s DPH. Váš postup je v súlade s právnym predpisom.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ak sa jedná o práce na hnuteľnom hmotnom majetku ide v tomto prípade podľa môjho názoru konkrétne o § 16 ods. 7. Pre stanovenie či fakturovať s DPH alebo bez je potrebné vedieť, či sa tovar po skončení prác prepravil mimo členský štát, v ktorom sa služby vykonali. Ak tovar ostal na území SR, Váš postup bol správny.
    Naposledy upravil petra:-) : 08.04.05 at 08:15 Dôvod: mením slovo skôr na slovo konkrétne :o

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Milé dámy, ďakujem Vám za názor, prajem pekný deň a víkend

    Anton z Oravy

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    petra:-)
    Ak sa jedná o práce na hnuteľnom hmotnom majetku ide v tomto prípade podľa môjho názoru skôr o § 16 ods. 7. Pre stanovenie či fakturovať s DPH alebo bez je potrebné vedieť, či sa tovar po skončení prác prepravil mimo členský štát, v ktorom sa služby vykonali. Ak tovar ostal na území SR, Váš postup bol správny.
    Prvotné ustanovenie je § 15 ods. 6, od ktorého je odvodené ustanovenie § 16 ods. 7 zákona o DPH.

    DPH - plnenie v tuzemsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.