Zavrieť

Porady

PNka

Dobrý deň,
tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi...
Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

Krásny dník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi...
    Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
    No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
    Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
    No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
    Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

    Krásny dník
    Keby si trošku pohľadala, odpovedí na PN, čo stým kedy, ako, je neúrekom. Prvých 10 KD prepláca náhradu zamestnáv.,(takže do SP neposielaš nič) potom od 11. dňa prepláca nemocenské SP.(pošleš na to určený diel,aj VZ na preplatenie- SP) Ktoré tlačivko kam, máš uvedené na ňom samotnom.
    Naposledy upravil Tweety : 19.05.08 at 06:36

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi...
    Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
    No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
    Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
    No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
    Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

    Krásny dník
    Na základe tlačivka IIa mu vyplatíš náhradu príjmu 10 dní, alebo menej. Ak bude dlhšie PN ako 10 dní-doručíš do SP tlačivko "ružové" II a buď preukaz o trvaní doč.PN ku koncu mesiaca, alebo tlačivko IV Hlásenie o ukončení PN + Potvrd. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND - podklad pre výpočet PN.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak je PN kratšia ako 10 dní, žiadny lístok neposielaš do SP, všetky si nechávaš ty. Len do zdravotnej posielaš hromadné oznámenie o začiatku a ukončení PN ( kód O1 )bez ohľadu na dĺžku práceneschopnosti.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    dakujem všetkým, no sa s toho uz vysomárim...
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
    PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

    Tak este toto poprosím... dakujem

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    evka-janekova Pozri príspevok
    No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
    PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

    Tak este toto poprosím... dakujem
    Myslím, že 14.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    evka-janekova Pozri príspevok
    No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
    PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

    Tak este toto poprosím... dakujem
    Od 15.5.2008 ste predsa poslali na ZP oznámenie o tom, že zamestnanec nastúpil na PN, od toho dňa ste teda prestali platiť odvody. Takže dni počítaš do 14.5.2008.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    diky, som si myslela.... ste moje zlatíčka

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Do ZP môžeš začiatok PN a ukončenie PN poslať na jednom tlačive" Oznámenie....."

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Do ZP môžeš začiatok PN a ukončenie PN poslať na jednom tlačive" Oznámenie....."
    To síce môže, ale len ak je to vrámci jedného mesiaca.

    Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

    Anny96
    Posiela nejaké tlačivo do SP aj ošetrujúci lekár, ktorý vystavil PN?
    Naposledy upravil Anny96 : 13.06.08 at 12:16

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Anny96 Pozri príspevok
    Posiela nejaké tlačivo do SP aj ošetrujúci lekár, ktorý vystavil PN?

    Myslím, že nie.



    Opravte ma, ak sa mýlim.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Netka Pozri príspevok
    Myslím, že nie.



    Opravte ma, ak sa mýlim.
    Ja sa domnievam, že ošetrujúci lekár posiela. Pozri nasl. link. - autor Stina

    http://www.porada.sk/t62952-kontrola...nca-na-pn.html


    Ako by SP vedela, že môže niekoho kontrolovať.

    Jano
    Naposledy upravil JanoL : 14.06.08 at 13:41

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.