Zavrieť

Porady

Dodatocne dan.priznanie k DPH

Podavam DDP k DPH za 01/08 kde vysla na zaklade riadneho ddp povinnost vo vyske 222 tis., na ktoru bol zapocitany nadmerny odpocet z 12/07 takze dan.povinnost bola v konecnom dosledku 0,- Sk. V ddp za 01/08 vysla povinnost 224 tis. na ktoru sa zapocital nadmerny odpocet z 12/07 takze dan.povinnost je tiez 0,-Sk. Rozdiel je 2 tis. Sk, ktory uvediem na r.35 len neviem s akym znamienkom - alebo +? Prosim poradte mi, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valimeka je offline (nepripojený) valimeka

    valimeka
    plus sa dava ak je rozdiel v prospech DU teda a minus vtedy ak by to bolo opacne ...Teda v riadnom by bolo 224 a v dodatocnom 222? Chápem tomu správne???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    valimeka Pozri príspevok
    plus sa dava ak je rozdiel v prospech DU teda a minus vtedy ak by to bolo opacne ...Teda v riadnom by bolo 224 a v dodatocnom 222? Chápem tomu správne???
    +, v riadnom si mala 222, a v DD 224, takže sa Dp zvýšila.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    valimeka Pozri príspevok
    Podavam DDP k DPH za 01/08 kde vysla na zaklade riadneho ddp povinnost vo vyske 222 tis., na ktoru bol zapocitany nadmerny odpocet z 12/07 takze dan.povinnost bola v konecnom dosledku 0,- Sk. V ddp za 01/08 vysla povinnost 224 tis. na ktoru sa zapocital nadmerny odpocet z 12/07 takze dan.povinnost je tiez 0,-Sk. Rozdiel je 2 tis. Sk, ktory uvediem na r.35 len neviem s akym znamienkom - alebo +? Prosim poradte mi, dakujem.
    Spomínaš mesiace 12/2007 a 1/2008, teda predpokladám, že ide o mesačného platiteľa DPH. V 1/2008 ste odpočítavali NO /ktorý ako z ďalšieho textu vyplýva bol vyšší ako 222 tis./ a rozdiel medzi DP 1/2008 a 12/2007 Vám bol DÚ povinný /a určite aj vrátil/ do 30 dní od podania DP za 1/2008. DDP zvyšuješ DP 224, t.j. o 2 tis. a nemáš ich už od čoho odpočítať, t.j. ste povinní 2 tis. SK doplatiť.
    Na riadku 35 dáš znamienko plus, lebo je to v prospech ŠR...alebo sa mýlim v dátumoch ?

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Pridam otazocku aj ja. Ak mi vyjde v riadnom DP za 03 /08 odpocet 105 tis. a v dodatocnom odpocet 100 tis. tak potom rozdiel na riadku 35 bude tiez s plusom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    48912 Pozri príspevok
    Pridam otazocku aj ja. Ak mi vyjde v riadnom DP za 03 /08 odpocet 105 tis. a v dodatocnom odpocet 100 tis. tak potom rozdiel na riadku 35 bude tiez s plusom?
    -, NO sa znížil, +
    Naposledy upravil Tweety : 20.05.08 at 11:40

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evina Pozri príspevok
    plusom - zníženie NO je v prospech ŠR
    OK, NO sme nemali ani nepamätám, dík.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Dobry, ak mam v riadnom DP vlastnu danovu povinnost 7362,- Sk a v dodatocnom DP nadmerny odpocet 1956,- Sk, ake udaje davam do riadku 35 a 36? Poradite? Nerobila som to este.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    vgabka Pozri príspevok
    Dobry, ak mam v riadnom DP vlastnu danovu povinnost 7362,- Sk a v dodatocnom DP nadmerny odpocet 1956,- Sk, ake udaje davam do riadku 35 a 36? Poradite? Nerobila som to este.
    r.35 -9318
    r.36 -9318

    Vyplnenie r.36 si pozrite v poučení k vyplneniu DP. Nie vždy sa rovná r.35.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.