Zavrieť

Porady

Doplatenie OČR z druhého nemocenského poistenia

Vo februári 2008 som s dcerou nastúpila na Očr, ktorá trvala 15dní. Nárok na ošetrovné mi vznikol zo zamestnania aj DNP, každé v inej pobočke SP. Žiadosť o ošetrovné som si od lekárky vypýtala 2x (čomu sa dosť čudovala, že som jej prvý prípad) a na oboch tlačivách som vyznačila, že si žiadam o vyplatenie ošetrovného aj z iného nem. poistenia (dokonca som im tam dopísala aj z akého a v ktorej pobočke). Začiatok spolu s ukončením Očr z DNP som odovzdala na SP podla bydliska v polovici marca. Samozrejme som si dala potvrdiť prevzatie na kopii žiadostí o ošetrovné -začiatok aj ukončenie. Druhú žiadosť mzdárka tiež odniesla do SP koncom marca.
Očakávala som, že mi príde jedno rozhodnutie, bud z pobočky SP podla bydliska alebo podla sídla zamestnávatela (podla toho ako sa obe pobočky SP dohodnú) a tiež, že dávka bude vyplatená len jedna (v zmysle § 58 ods.2 ZoSP) a teda naraz (alebo to nie je to isté???).
Z DNP mi prišlo rozhodnutie, že mi priznávajú ošetrovné z predpokladaného VZ (od posledného prihlásenia na DNP mi neuplynulo 26týždnov) v sume 148,50Sk na den za obdobie 10dní. Peniaze mi už boli aj vyplatené.
Zo zamestnania je to trochu zložitejšie, lebo v r.2007- teda v decembri som odpracovala len dva dni (ostatné dni som bola na RD a čerpala 4dni neplatené volno koncom roka z dôvodu max. VZ z DNP). Denný VZ zo zamestnania za tie 2dni podla výplatnej pásky mi vyšiel 1143, z čoho mi bolo aj odvedené nem.poistenie.

Aká bude výška ošetrovného zo zamestnania?
Vo februári je max. mesačný VZ 28142. Predpokladám, že denný vym.základ sa bude rátať ako podiel tohto maxima a počtu dní vo februári (aj ked to nie je celkom jednoznačne určené, len mesačný VZ), takže
denný max.VZ 970,41... Sk (28142:29)
po odrátaní DVZ z DNP (270,-Sk) = 700,41Sk.
Takže by mi mali doplatiť za 10dní 3853,-Sk (55% z 700,41.. x10dní).

Mýlim sa v niečom?
Dakujem, ak prispejete.
Naposledy upravil brčko : 22.04.08 at 11:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Brčko zo zamestnania nebudeš mať VZ 700,41 Sk , lebo v decembri nebolo odvedené nemocenské poist. z maxima za tie 2 dni.

    Doplatenie OČR z druhého nemocenského poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.