Zavrieť

Porady

rodičovská dovolenka

chcem sa opytat od 03.02.2006 som osoba, ktorá sa riadne stará o dieťa do troch rokov tj do 20.mája 2008 vtedy ich dovrši a poberam rodičovký prispevok, k 03.02.2006 som sa prihlasila v socialke ako FO, za ktorú platí štát typ 3. ale od 02.04.2008 som zamestnaná na hlavný pracovný pomer a zároven som osoba, ktorá sa stará o dieťa do troch rokov, poberam rodičovký prispevok, dieťa je v starostlivosti ale nie v štátnej škôlke, doma do dovršenia troch rokov, od 21 nastupuje do štátnej škôlky a chcem sa opytat ku ktoremu dnu sa mam odhlasiť ako FO za ktoru plati štát, k dátumu nástupu do hlavného pracovného pomeru 01.04.2008 alebo ku dnu ukončenia poberania rodičovského príspevku 20. mája 2008 teda ukončenie riadnej starostlivosti o dieta do troch rokov a este sa chcem opytat či v socialke dávaju tlačivo na potrvdenie kedy dieťa nástupilo do školky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Podla mna si mala podať odhlášku s dátumom ukončenia DP 1.4.08 a to do 8dní. Lebo štát za teba platí DP len v prípade, že nie si dôchodkovo poistená ako zamestnanec a to u teba od 2.4.08 neplatí.
    Pokial viem, na SP nedávajú žiadne potvrdenie o nástupe dieťaťa do škôlky. To sa dáva na UPSVaR, ale zvačša si to žiadajú u detí, ktoré sú prijaté do škôlky od začiatku škol.roku, teda už od septembra ale nastúpia až v priebehu škol.roku (a počas prvých pár mesiacov platia škôlke len nejaký poplatok cca 200,- Sk mesačne)

    Len taká poznámka, že ty budeš poberať rod.príspevok do 31.5.08 (len rodič.dovolenka ti končí 20.5.08) a predpokladám, príde ti rozhodnutie, že ti ho odoberajú od 1.6.08, takže za máj 2008 ho dostaneš ešte v plnej výške (to je moja skúsenosť z 12/07).
    Naposledy upravil brčko : 21.05.08 at 18:30
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Moja sestra má syna, ktorý dovŕšil 20.mája t.r. 3 roky/bola na rodič.dovolenke/. Má povinnosť hlásiť sa u svojho zamestnávateľa, že by mala nastúpiť do práce? /no jej sa veľmi ani nechce/, alebo má čakať, kým ju z práce vyzvú...

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Moja sestra má syna, ktorý dovŕšil 20.mája t.r. 3 roky/bola na rodič.dovolenke/. Má povinnosť hlásiť sa u svojho zamestnávateľa, že by mala nastúpiť do práce? /no jej sa veľmi ani nechce/, alebo má čakať, kým ju z práce vyzvú...
    Nastúpiť do práce je podla mna jej povinnosť, prípadne sa dohodnúť inak, na čerpaní zostatku dovolenky, neplatenom volne... Ona musela zamestnávatela požiadať o poskytnutie rodič.dovolenky a zamestnávatel by mal mať od nej, podla mna, doklad preukazujúci dokedy ma RD trvať - teda podla rodného listu dieťaťa vidno, kedy dosiahne 3roky.
    Ani po ukončení čerpania napr. 2-och týždnov dovolenky vás zamestnávatel nemusí vyzývať

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Moja sestra má syna, ktorý dovŕšil 20.mája t.r. 3 roky/bola na rodič.dovolenke/. Má povinnosť hlásiť sa u svojho zamestnávateľa, že by mala nastúpiť do práce? /no jej sa veľmi ani nechce/, alebo má čakať, kým ju z práce vyzvú...
    v zmysle zákonníka práce je povinná nastúpiť do práce po ukončení RD. V prípade, že má dovolenku a chce ju čerpať musí písomne požiadať o čerpanie dovolenky. V prípade, že nenastúpi do práce po ukončení RD / t.j. 21.5./ je povinná zamestnávateľovi oznámiť dôvôd svojej neprítomnosti, inak je to absencia.
    Naposledy upravil judita1971 : 21.05.08 at 20:07

    rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.