Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet DPH

Prajem pekný deň,
prosím o radu sme mesačný platci DPH.
02/2008 preplatok DPH,
03/2008 preplatok DPH,
04/2008 daňová povinnosť
môžem v 04/2008 uplatniť preplatok 02,03/2008, keďže DU nám preplatok za 02/2008 ešte nepoukážal na účet. Pokiaľ som vedela, tak preplatok za 02/2008 nám mal DU vrátiť do konca apríla 2008, keďže som si ho neuplatnila v 03/2008.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Preplatok,alebo nadmerný odpočet?
    NO za 02/2008 DÚ vráti do 25.4.2008,za 03/2008 odpočítať od vlastnej povinnosti za 04/2008.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Ide o nadmerný odpočet 02/08 a 03/08.
    Veď práve, keďže nám do podania DP za 04/2008 nadmerný odpočet za 02/2008 neprišiel.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    nám vrátili NO za januar 2008 az 24.04., takze podla tohto by NO za februar mali vratit teraz v maji...takze mozete si uplatnit iba za 3/2008 teraz...ten za februar vam vratia

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Jana G. Pozri príspevok
    môžem v 04/2008 uplatniť preplatok 02,03/2008, keďže DU nám preplatok za 02/2008 ešte nepoukážal na účet. Pokiaľ som vedela, tak preplatok za 02/2008 nám mal DU vrátiť do konca apríla 2008, keďže som si ho neuplatnila v 03/2008.
    Ďakujem.
    Nemôžete.
    NO za 2/2008 Vám DU vráti nie do 25.4.2008, ale najneskôr do 25.5.2008, pretože:

    DP k DPH podávate za 2/2008 najneskôr do 25.3.2008, do tohto termínu ste zistili, že máte NO.
    DP k DPH za 3/2008 podávate najneskôr do 25.4.2008, do tohto termínu ste zistili, že Vám vznikol ďalší NO.
    DP k DPH za 4/2008 podávate najneskôr do 25.5.2008, kde Vám vznikla daňová povinnosť, a tu za obdobie 4/2008 si odpočítate NO za 3/2008, v riadku DP 31. Riadok 32 je vlastná daňová povinnosť na úhradu, t.j. rozdiel.

    Už by Vám mali nabehnúť PP od DU na účet za mesiac 2/2008, teda do 30 dní je v zákone, ak Vám neprídu do toho "25", potom bude zrejme DK, nechcem plašiť.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    vikinka Pozri príspevok
    Preplatok,alebo nadmerný odpočet?
    NO za 02/2008 DÚ vráti do 25.4.2008,za 03/2008 odpočítať od vlastnej povinnosti za 04/2008.
    Vikinka, určite si myslela 25.5.2008

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte, prebrala som po kolegyni aj celé účtovníctvo a chcem sa opýtať: sme mesačný platci DPH. DPH za máj nám vyšla ako nadmerný odpočet, a teraz som uzavrela dph za mesiac jún (lebo odchádzam na dovolenku) a zase nadmerný odpočet. Chcem sa opýtať keď nám na budúci mesiac vyjde daňová povinnosť tak sa budem pozerať len na nadmerný odpočet z mesiaca jún že? DPH za máj by nám mal daňový úrad vrátiť že? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ahojte, prebrala som po kolegyni aj celé účtovníctvo a chcem sa opýtať: sme mesačný platci DPH. DPH za máj nám vyšla ako nadmerný odpočet, a teraz som uzavrela dph za mesiac jún (lebo odchádzam na dovolenku) a zase nadmerný odpočet. Chcem sa opýtať keď nám na budúci mesiac vyjde daňová povinnosť tak sa budem pozerať len na nadmerný odpočet z mesiaca jún že? DPH za máj by nám mal daňový úrad vrátiť že? Ďakujem
    Áno správne.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Chvalabohu;-) ďakujem veľmi pekne za pomoc. Takže to len zaúčtujem a odnesem na dú ako minulý mesiac. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte, ešte sa chcem opýtať niečo ohľadom DPH - Dodanie tovaru je 30.6.2008, faktúra k nám príde až 10.7.2008.A teraz moja otázka:Môžeme si tú faktúru kvôli DPH dať až do júlového daňového priznania DPH? Alebo ju musíme vykázať už v júnovom? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ahojte, ešte sa chcem opýtať niečo ohľadom DPH - Dodanie tovaru je 30.6.2008, faktúra k nám príde až 10.7.2008.A teraz moja otázka:Môžeme si tú faktúru kvôli DPH dať až do júlového daňového priznania DPH? Alebo ju musíme vykázať už v júnovom? Ďakujem
    Ak neide o zahraničné dodanie, tak nárok na odpočet dph vzniká 30.6.08, môžeš si ho uplatniť teda už v júni, alebo až v júli.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ďakujem Tweety, ide mi o to že sme mali minulý mesiac nadmerný odpočet a riaditeľ sa chce vyhnúť ďalšiemu. Prosím ťa podľa akého paragrafu to môžem dať aj do júla?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety, ide mi o to že sme mali minulý mesiac nadmerný odpočet a riaditeľ sa chce vyhnúť ďalšiemu. Prosím ťa podľa akého paragrafu to môžem dať aj do júla?
    § 51 ods.2 zák.o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.