Zavrieť

Porady

Dan z prijmu z USA

V roku 2006 som bol v USA ako student na letnej brigade, kde som platil aj dan z prijmu. Po navrate som si poziadal o vratenie dani, ale tento proces sa dajako skomplikoval, kedy sa stalo to, ze sek s vratenou danou mi nechodil viec nez pol roka. Tak som kontaktoval urady, a informoval o probleme. Stala sa vsak take vec, ze potom mi v jeden tyzden dosli oba seky naraz. Tak som z nimi skocil do banky a dal som si ich preplatit oba, lebo ani podla datumu na peciatke obalky sa nedalo urcit ktory sek je prvy a ktory je druhy. Myslel som si ze mi preplatia len jeden sek, teda ten novsi a ze ten starsi proste zrusia. Stalo sa vsak to, ze preplatili oba, .... co nie je az take zle. Problem je ze americke urady ma uz kontaktovali a pozaduju vratit danu sumu spat, pricom postupne mi budu naskakovat penale.

Chcel by som sa hlavne spytat, aky je dosah americkych uradov na Slovensko a ci mi realne nieco hrozi v pripade nezaplatenie danej ciastky.

dakujem

rado
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.