Zavrieť

Porady

Majetok vo WinIBEU

Opäť mám problém s WinIBEU. Majetok mám zaradený v module majetok. Potrebujem z neho vyradiť niekoľko vecí. Viete mi poradiť ako mám postupovať a kde si odsúhlasím či mi stav na module majetok sedí s účtovníctvom? Za pomoc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Swintufy je offline (nepripojený) Swintufy

    Swintufy
    Mňa by taktiež zaujímalo ako zistím či mi sedí suma v majetku so sumou v účtovníctve. V starom Ibeu bola možnosť v Servise - Kontrola účtov a tam mi pekne rozpísalo sumy za jednotlivé majetkové triedy v Majetku a v Účtovníctve. Je niečo také aj vo Winibeu? Vďaka

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Pýtala som sa v IVESe. Odpovedali mi, že taká tabuľka zatiaľ nie je, ale sumy v majetku si môžeme zatiaľ skontrolovať v inventúrnych zoznamoch podľa tried. Tam ukáže sumu celkom za triedu.Je to prácne tak dúfam, že to napravia čím skôr.

    katkatn je offline (nepripojený) katkatn

    katkatn
    Tak nám ostáva len dúfať, pretože generovanie majetkových zostáv pri väčšom počte majetku trvá večnosť.

    katkatn je offline (nepripojený) katkatn

    katkatn
    Inak vyraďovanie majetku v module majetok:vyberiem si majetok, kt. chcem vyradiť a dám Opraviť.Dole sa nastavím na záložku pohyby a dám Vložiť. Vyberiem typ pohybu - vyradenie majetku, zadám dátum, ku kt, dňu ho vyraďujem, sumu, ak je to majetok, o kt. účtujem / OTE mám len v evidencii /, zaúčtujem vyradenie a potvrdím.Následne to zaúčtujem:Majetok-uzávierky-zaúčtovanie dokladov-doplniť dátum, majetkovú triedu a zaúčtujem.Prenesenie do denníka:Účtovníctvo-účtovné zápisy-generované zápisy-majetok-odkontrolujem-zaúčtovať.
    Vyradený majetok mi vysvieti na ružovo, len mi tu strašne chýba vo výstupoch prehľad prírastkov a úbytkov za zvolené obdobie ako to bolo v DOSe.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    nechýba vám návrh na vyradenie, ktorý sa dal urobit v IBEU DOS a potom protokol o vyradeni, ktore podpisovali jednotlive komisie ?
    Ja som potom na základe protokolu o vyradení zapísala do jednotlivých kariet dátum vyradenie
    v tomto novom WINIBEU to urobili tak - aspoň ja to tak chápem, že návrh na vyradenie si urobím asi v EXCELI, protokol o vyradení tiež v EXCELI a potom vstupim jednotlivo do každej karty - postup ako hovoríte a ku každej karte si vytlačím protokol ku karte na ktorej sa ma podpísať cela vyradovacia komisia - viete si predstavit, ze vyradujete nábytok zo štyroch tried kolko razy sa musi ta komisia podpisat

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Ja som to vyriešila tak pri návrhu na vyradenie, že som si pod kabinetom fyziky vytvorila ďalšiu miestnosť s názvom- Návrh na vyradenie . Prehádzala som si všetky veci čo chceli vyradiť sem , vytlačila som akože inventárny súpis pre túto miestnosť a dala to podpísať komisii. Neviem či je to dobre, ale nič lepšie ma nenapadlo. A hlavne mám to rýchlo.Trvalo by mi mesiac kým by som všetky tie položky nahadzovala ručne do excelu, pretože toho máme veľa.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    nápad je to dobrý ale myslím si že najlepšie by bolo keby ives nám vo winibeu urobil také výstupy pri vyradovaní ako v ibeur - návrh na vyradenia a protokol o vyradeni , ale aj tak dakujem za dobry nápad asi ho využijem

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Skúste to cez tlačové zostavy-prehľad majetkových kariet, tam sa dá prepísať hlavička napr. na návrh na vyradenie (alebo do poľa podnadpis), dáte si majetkovú triedu, podľa inv. čísla, dátum vyradenia, od-do (napr. od 1.10. do 31.11.), zobraziť vyradený majetok. Dá sa vpísať i komisia, skúšala som to v päte zostavy-definovať ale ide tu vpísať len jeden riadok. Takto sa dajú urobiť aj prírastky (v dátume zadám zaradenie od - do) a nedám kvačku na vyradený majetok.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Ja momentálne začínam typovať drobný hmotný majetok - podľa odporúčania IVESU do skladov - majetok. Len sa učím na vlastných chybách. Chcem rozlišovať Drobný HM zvlášť pre ZŠ a zvlášť pre ŠJ a potom podľa jednotlivých miestností. Aké máte skúsenosti praktické vy ? Zadať sklady : ZŠ a ŠJ a miestnosti ako úložné miesta ? Hlavne, aby som mala prehľad pri zostavách - ZŠ - prenesené kompetencie , ŠJ - originálne. A inventárne zoznamy podľa miestností by som tlačila podľa úložných miest. Dosť je to prácne to zadávanie. Už som raz mazala čo som typovala, lebo som si založila sklad - ZŠ a dala som pevné ceny. Keď som chcela zadať stoličku s inou cenou na tú istú kartu /ako mi vraveli na školení/ bol problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.