Zavrieť

Porady

TACHOGRAF resp. KOTÚČ

Ahojte,

chcela by som sa opytat, kedysi vodicia na pracovne cesty pouzivali tzv. kotuce - tachografy.. Vraj je toto uz mionulostou a tieto kotuce boli nahradene. Cim to neviem, tak by som bola rada keby mi niekto napisal...A vraj potrebne "tlacivo" je niekde na nete aj stiahnutelne...
prosim poradte!!!
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Má niekto skúsenosti s účtovaním kariet do tachografu ?
    Firma má v majetku vozidlá, na ktorých jazdia šoféri v riadnom pacovnom pomere. Dodavateľská firma, ktorá nám dodala karty do tafografov tvrdí, že nemôže vystaviť doklad na odberateľa - našu firmu, ale na mená jednotlivých vodičov - našich zamestnancov. Vraj karty patria týmto vodičom . Naša firma ale tieto karty zaplatila zo svojho účtu, pričom teraz nemáme doklad - faktúru, lebo faktúra je na odberateľa-konkrétneho nášho zamestnanca.
    Aby sme to správen zaúčtovali, musím vedieť, koho povinnosťou je vybaviť vozidla týmito kartami.
    V ktorom zákone môžem najsť oporu - definovanie, že je to povinnosťou zamestnanca zakupiť si tuto kartu?
    ďakujem

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    No ja si osobne myslím že je to povinnosť zamestnávateľa. Pretože on je povinný mať v MV tachograf, tzn má povinnosť aj zabezpečiť aby vodiči mali načom zaznamenávať pohyb vozidla.
    U nás my kupujeme kotúče a poskytujeme ich zamestnancom.

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Ďakujem za reakciu,
    presne to si myslím aj ja, len som narazila na problem s dodavateľskou firmou, že nám nechcu vystaviť doklad na firmu a neviem sa oprieť o nejaký zákon, aby som im mohla argumentovať , že maju vystaviť doklad na firmu a nie na meno konkretneho zamestnanca.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Podľa mňa karta do tachografu je osobná pracovná pomôcka vodiča, ktorý si ju evidenčne preberá od zamestnávateľa, a ten ju predtým musel mať v evidencii na základe prijatého účtovného dokladu.Ak dodávateľ odmietne vystaviť daňový doklad, potom nech si ju platí vodič zo svojho. Aj pracovný odev ak je šitý na mieru patrí zamestnancovi a dodávateľ ho účtuje firme.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Dúfam že sa bavíme o kartách do tachografov a nie kotúčoch. Na karty sú iné tachografy a na kotúče sú iné typy tachografov

    TACHOGRAF resp. KOTÚČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.