Zavrieť

Porady

Musím v byte kúriť?

Dobry den, mozno by ste mi vedeli Vy poradit, ak nie, nevadi, chcela by som Vas poprosit o radu, platim za kurenie v 3 izbovom byte, mame merace, nikto v byte 3 roky nebyva a rocne platim 12,000 Sk len za kurenie, aj ked sa nekuri, je to strasne vela penazi davat niekomu zadarmo do vrecka, prosim o radu, ci sa s tym neda nieco urobit. Vraj zo zakona to musim platit.

Dakujem

Sofia
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.urso.gov.sk/phpLegislativa/L_Archiv.php Doplním ďalšie výnosy z ÚRSO.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Sofia.k Pozri príspevok
Dobry den, mozno by ste mi vedeli Vy poradit, ak nie, nevadi, chcela by som Vas poprosit o radu, platim za kurenie v 3 izbovom byte, mame merace, nikto v byte 3 roky nebyva a rocne platim 12,000 Sk len za kurenie, aj ked sa nekuri, je to strasne vela penazi davat niekomu zadarmo do vrecka, prosim o radu, ci sa s tym neda nieco urobit. Vraj zo zakona to musim platit.

Dakujem

Sofia
Sofia ak si postavíš dom a vypneš v ňom úplne kúrenie, tak tvoje náklady za škody spôsobené zmrznutím stavby a roztrhaním radiatorov budú niekoľko xxx- násobne vyššie a to nehovorím o tom, že tvoj byt vyhrievaju okolité byty a ty im kradneš teplo....To do vrecka, čo píšeš davajú oni skôr tebe...nehnevaj sa za môj tón, ale zamysli sa na tým trošku, veľa je toho tu o tom popísané...a okrem ineho máš povinnosť podielať sa pomernou časťou aj na kúrení spoločných priestorov, ktoré máš predsa na liste vlastníctva....Keď si to prečítaš odpíš a vymažeme to,lebo sem si to úplne zle zaradila.
P.S. ak žiješ v Londýne dobre vieš, že tam sa platí za všetko oveľa , oveľa viac tak buď rada, že za teplo dáš ročne 12 tis. za 3-izbák.To moja dcéra platí mesačne v Londýne za izbu 3x3m.
Naposledy upravil Halli : 24.05.08 at 15:58
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

treba sa odstahovat do domu a tam si mozete kurenie vypnut a nechat dom premrznut kedykolvek. V panelaku treba platit aj ked byt nevyuzivate...
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Alebo ho dať do prenájmu.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Sofia.k Pozri príspevok
Dobry den, mozno by ste mi vedeli Vy poradit, ak nie, nevadi, chcela by som Vas poprosit o radu, platim za kurenie v 3 izbovom byte, mame merace, nikto v byte 3 roky nebyva a rocne platim 12,000 Sk len za kurenie, aj ked sa nekuri, je to strasne vela penazi davat niekomu zadarmo do vrecka, prosim o radu, ci sa s tym neda nieco urobit. Vraj zo zakona to musim platit.

Dakujem

Sofia
Táto časť vety sa mi "strašne páči". Ako zadarmo? Komu do vrecka? Máte byt a nepoužívate ho 3 roky. Na čo je Vám? Asi do budúcnosti. Alebo ako dobrá investícia. Budiž. Ale každá sranda niečo stojí. A to, že Vám v zime nezamrzne voda v bateriách a v trubkách, ... že v hociktorú chvílu sa rozhodnete, tak sa môžete do bytu dostať, ... zasvietiť si na schodišti, ... máte k dispozícií vodu kedy si zmyslíte, ... máte odhrnutý sneh spred dverí, keď sa chcete dostať do svojho bytu... atď. To si myslíte, že dostávate zadarmo ? To je za to, že "dávate niekomu peniaze do vrecka".
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Ak máte na radiátoroch merače tepla, tak v tom nevidím problém. Regulátory si viete nastaviť a pri zúčtovaní Vám predsa vrátia preplatok.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja mám taký názor, že tie merače veľa neriešia. Máme už zase nejaké nové typy, čo sa dá skontrolovať aj spotreba v minulom roku, ale nám sa často stava, že záleža to od toho ako v kotolni zakúri kurič, pretože niekedy ho mám na 3 a je horúci a niekedy ho mám na 5 a môžem na ňom sedieť aj s holým zadkom lebo je len letný. No napr. v nedeľu topí doobeda jedna radosť, lebo sú ľudia doma, aby sa asi nik nesťažoval, alebo natopí a ide domov na obed... Snažím sa to kontrolovať a regulovať, ale myslím, že najväčší problém je v tom, že máme ďaleko kotolňu, prechádza cez 2 cesty a je tam únik tepla. Pritom pri bloku máme jednu kotolňu, ale tá nás nevykuruje. Tak to bolo asi dobre vymyslené ešte za socializmu. Vlastné vykurovanie si nemôžme urobiť, nakoľko v jednom vchode je 56 bytov a polovica ľudí nemá odkúpené byty do vlastníctva. Je tam časté striedanie nájomníkov a je problém tam čosi podniknúť.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Sofia - nekúr a plať! Musíš.
Tak je to spravodlivejšie(spravodlivé to nebude nikdy) , veď ťa temperujú všetci okolo.
A to je tá blbosť všetkých ktorí nekúria a platia.
A dobre to napísal Jozef I.

Pekný deň
0 0
Sofia.k Sofia.k

Sofia.k je offline (nepripojený) Sofia.k

Samozrejme, ze radiatory niesu vypnute, aby nepremrzla voda v trubkach, ale platit 30 tisic rocne, je strasne vela, ci nie? a sneh nam odhrna mesto, a tomu platim dane zato, takze neviem kto tu pletie do toho odhrnanie snehu. Mne nejde o to, ze musim platit, ale o to, kolko musim platit...

Sofia
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Sofia.k Pozri príspevok
Samozrejme, ze radiatory niesu vypnute, aby nepremrzla voda v trubkach, ale platit 30 tisic rocne, je strasne vela, ci nie? a sneh nam odhrna mesto, a tomu platim dane zato, takze neviem kto tu pletie do toho odhrnanie snehu. Mne nejde o to, ze musim platit, ale o to, kolko musim platit...

Sofia
Sofia 30 tis? Hore si písala 12 tis.
0 0
Sofia.k Sofia.k

Sofia.k je offline (nepripojený) Sofia.k

len kurenie je 12 tisic, ale spolu so vsetkym je 30 tisic
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

12 tis. preddavok za kúrenie v paneláku a celkom 30.tis mesačne v 3-izbovom byte v ktorom sa 3 roky nebýva ? Tiež mám 3-izbový byt 70m2 bývame dvaja,mesačné preddavky 2.400,-Sk , máme plast. okná na celom byte a za minulý rok mi vrátili preplatok 5.000,-Sk
0 0
Sofia.k Sofia.k

Sofia.k je offline (nepripojený) Sofia.k

Dakujem vsetkym za prispevky, celkom zaujimave nazory, necham to tak a budem platit nadalej, s tym uz nic nenarobim...
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Sory, teraz som si všimla že je to ročne. Ale keď sa tam nebýva preplatok by si mala dostať.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

U nás to bolo vysvetlené na schôdzi, pretože sa jedna pani sťažovala lebo bola rok v zahraničí, teda radiátory mala zavreté a že potom čo ma čo platiť. Bolo jej povedané, že teplo spotrebovála to, ktoré ide cez stupačky, pretože to sa nedá odpojiť, tie rury idú do vrchného suseda od nej a ona ich tak berie vlastne od dolného a tiež musí platiť za straty ktoré vznikajú na kotolni a za spoločné priestory a nový kotol v kotolni a dvihnutú mzdu kotelníka lebo to je vlastne na roky a to bude používať aj naďalej, teda vlastne všetky náklady ostatné. Je oslobodená od tej spotreby čo ušetrila zatvorením radiatora. Tak jej to milo povedali, že iní ľudia platia po 60 tis. a ona len polovicu, tak čo ešte chce.
Ja mám byt 4-izbový. Keďže deti nemám doma, tak 2 izby sú úplne vypnuté a spálňa je vykurovaná minimálne t.j. v najtuhších mrazoch na 2 lebo sa nám tak fajn spí, ale obývačku plne vykurujem celú zimu aj keď regulujem a v kuchyni tak na polovicu mám vykurované. Môžem Ti povedať, že pri 2 ľuďoch aj periem len raz za týždeň a aj keď sa denne sprchujem, vodou moc nešetrím, ale kúrenie a voda ma stojí cez 65 tis. ročne. No čo narobím?
0 0
Sofia.k Sofia.k

Sofia.k je offline (nepripojený) Sofia.k

To je pravda, posledne 2 roky vsetko velmi zdrazelo, len platy nesli priamoumerne hore, takze nic ine neostava, len sa prisposobit
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Jara Pozri príspevok
U nás to bolo vysvetlené na schôdzi, pretože sa jedna pani sťažovala lebo bola rok v zahraničí, teda radiátory mala zavreté a že potom čo ma čo platiť. Bolo jej povedané, že teplo spotrebovála to, ktoré ide cez stupačky, pretože to sa nedá odpojiť, tie rury idú do vrchného suseda od nej a ona ich tak berie vlastne od dolného a tiež musí platiť za straty ktoré vznikajú na kotolni a za spoločné priestory a nový kotol v kotolni a dvihnutú mzdu kotelníka lebo to je vlastne na roky a to bude používať aj naďalej, teda vlastne všetky náklady ostatné. Je oslobodená od tej spotreby čo ušetrila zatvorením radiatora. Tak jej to milo povedali, že iní ľudia platia po 60 tis. a ona len polovicu, tak čo ešte chce.
Ja mám byt 4-izbový. Keďže deti nemám doma, tak 2 izby sú úplne vypnuté a spálňa je vykurovaná minimálne t.j. v najtuhších mrazoch na 2 lebo sa nám tak fajn spí, ale obývačku plne vykurujem celú zimu aj keď regulujem a v kuchyni tak na polovicu mám vykurované. Môžem Ti povedať, že pri 2 ľuďoch aj periem len raz za týždeň a aj keď sa denne sprchujem, vodou moc nešetrím, ale kúrenie a voda ma stojí cez 65 tis. ročne. No čo narobím?

No ja žasnem - 65 tisíc ročne? My máme za rok 2006 CELKOVÉ náklady
36749,- SKK - z toho kúrenie 8254 náklady na TUV 4772 vodné stočné 4401.
A to sme štyria v trojizbovom byte. Za rok 2007 vyúčtovanie ešte nemáme, ale keďže nám zvyšovali o nejakých 30 či koľko korún - rátam s miernym preplatkom - ten mám každý rok - okolo 300 SKK. Zálohovo platíme mesačne nejakých 3300 SKK.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ja žasnem tiež my v 3-izbovom byte bývame 4 a náklady na kúrenie cca 18000 a bývam na 1. poschodí kde je zima, tých 65 000 je neúmerne veľa.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Jara Pozri príspevok
..Ja mám byt 4-izbový..
..spálňa je vykurovaná minimálne ..
ale obývačku plne vykurujem celú zimu .. a v kuchyni tak na polovicu ...
..pri 2 ľuďoch .. keď sa denne sprchujem, vodou moc nešetrím, ale kúrenie a voda ma stojí cez 65 tis. ročne.

Ahoj Jara.

Podľa mňa by 2 ľudia nemali mať za rok spotrebu viac ako 100 m3 TÚV!!
Napíš , prosím ťa , akú máš spotrebu + koeficient a po koľko máte GJ na kúrenie , že si sa dostala k číslu 65000 ročne.
My máme orientačne polovicu (ÚK,TÚV,správu,FO).Po vyúčtovaní upresním.

Ahoj
Ka Mil
P.S.
Nevznikajú takto fámy ???
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Jara.

Podľa mňa by 2 ľudia nemali mať za rok spotrebu viac ako 100 m3 TÚV!!
Napíš , prosím ťa , akú máš spotrebu + koeficient a po koľko máte GJ na kúrenie , že si sa dostala k číslu 65000 ročne.
My máme orientačne polovicu (ÚK,TÚV,správu,FO).Po vyúčtovaní upresním.

Ahoj
Ka Mil
P.S.
Nevznikajú takto fámy ???

podľa mňa táto suma bude asi celkovo čo platí spolu so všem, lebo keď to vydelíte tak dostanete, že mesačne platí 5416,- Sk a v tom nie je len voda a kúrenie.

a neviem či som to prehliadla, ale nikto z Vás nepíšete v ktorom regióne bývate, iná suma sa platí v BA a iná suma sa platí mimo, napr. na východe, alebo napr. aj u nás v DS. bývala som aj v BA, takže preto to píšem.
Naposledy upravil Barbara : 27.05.08 at 13:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať