Zavrieť

Porady

Miestny poplatok za odpad 518 alebo 538?

Chcem sa opýtať miestny poplatok za odvoz odpadu,ktorý sa teraz platí štvrťročne účtujete v s.r.o. na 518 alebo ako poplatky na 538???

Dakujem, prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    Ak sa jedná o poplatok ktorý vyrubuje mesto alebo obec tak určite 538 ak je to za "odvoz" (ako píšeš) tak smetiarom - 518 služba

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    jarkra
    Ja mám v tom tiež zmätok. A kam účtujete notárske poplatky?
    Ja mám analytický účet 518/xxx, na ktorý účtujem právne služby, poradenstvo, overenie podpisov (notárske poplatky) a pod.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja taktiež účtujem na 538 - poplatky mesto, notárske poplatky, kolky - keď ich preženiem cez 213, mám vytvorené analytiky.

    Vývoz odpadu-nie je poplatok za odpad, vyváža firma, ktorá má činnosť vývoz domového a obecného odpadu, je to služba, tú účtujem na 518/anal.
    Vlasta

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Ako zaúčtovať neuhradený poplatok za rok 2006? Konkrétne dostaneme nejaký platobný výmer, ktorý zaúčtujem napr. 1000,- 538A/379A. Potom postupne v štyroch splátkach máme zaplatiť po 250,- Sk, ale zaplatí sa v danom roku len 3 x 250,- 379A/221A. Teda účet 379 mi zostane zostatok 250,- Sk. Čo s tým?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vlasta
    Ako zaúčtovať neuhradený poplatok za rok 2006? Konkrétne dostaneme nejaký platobný výmer, ktorý zaúčtujem napr. 1000,- 538A/379A. Potom postupne v štyroch splátkach máme zaplatiť po 250,- Sk, ale zaplatí sa v danom roku len 3 x 250,- 379A/221A. Teda účet 379 mi zostane zostatok 250,- Sk. Čo s tým?
    Ostane ti zostatok na súvahovom účte 379 k 31.12.06 250.-.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vlasta
    Ale ked sa neuhradí ani nasledujúci rok? Ako ho dostanem preč?
    A druhá strana to nechce mať zaplatené? Iba tak odpísať záv. nemôžeš.

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Tweety
    A druhá strana to nechce mať zaplatené? Iba tak odpísať záv. nemôžeš.
    Ťažko povedať aký bude ďalší postup. Za rok 2005 mi zostal neuhradený 1 štvrťrok, a keď bol konateľ vyzdvihnúť výmer na rok 2006 nikto od neho nič nežiadal a on sám nikoho na to neupozornil. Nemôžem účtovať len jednotlivé platby priamo, teda 538/221?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.