Zavrieť

Porady

Veľkoplošný stan-zaradenie a podpoložka EK

Naša organizácia kúplila veľkoplošný stan 8 x 12 m. Jeho hodnota je nad 100 000 Sk. Čiže je to obstaranie dlhodobého hmotného majetku, ktorý treba odpisovať.
Prosím o poradenie do ktorej odpisovej skupiny treba tento majetok zaradiť. A kedže je to kapitálový výdavok ktorú podpoložku ekonomickej klasifikácie treba použiť pri účtovaní výdavku.
Prosím o Vaše názory, ktoré ma určite posunú ďalej, alebo aspoň porovnám moje zariaľ tajné riešenie, ktoré ešte nechcem zverejniť aby som Vás neovplyvnila. Veľké ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Myslím, že odpisová skupina je 1 (teda 4 roky).Ale čo sa týka kladifikácie, to ti žiaľ neporadím.

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    Vo finančnom spravodajcovi si sa nič nedočítala? Tam by to malo byť presne rozpísané, čo patrí pod akú ERK. Myslím v 14/04 - stále platnom...ale nepamätám sa presne.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Anežob Pozri príspevok
    Naša organizácia kúplila veľkoplošný stan 8 x 12 m. Jeho hodnota je nad 100 000 Sk. Čiže je to obstaranie dlhodobého hmotného majetku, ktorý treba odpisovať.
    Prosím o poradenie do ktorej odpisovej skupiny treba tento majetok zaradiť. A kedže je to kapitálový výdavok ktorú podpoložku ekonomickej klasifikácie treba použiť pri účtovaní výdavku.
    Prosím o Vaše názory, ktoré ma určite posunú ďalej, alebo aspoň porovnám moje zariaľ tajné riešenie, ktoré ešte nechcem zverejniť aby som Vás neovplyvnila. Veľké ďakujem za každý názor.
    Stan patrí do 2. odp.skupiny (položka 2-2 z prílohy č. 1)


    17.40.22 Nepremokavé plachty, ochranné a tieniace plachty, lodné plachty pre člny, plachty pre windsurfingy, stany a kempingové výrobky

    Z: Plachty automobilové, protislnečné vonkajšie rolety... z textilných materiálov, stany a lodné plachty, nafukovacie matrace z textilných materiálov, textilné výrobky na stanovanie

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Ďakujem za názory.
    Súhlasím s Olice. Keď som pozerala prílohu zákona k zaradeniu majetku tiež mi to vychádzalo na skupinu 2. Ešte poriešiť EK a budem na tom dobre. Rozmýšam o dvoch podpoložkách, a to 713004 alebo 713005. Myslíte, že by to mohlo byť takto ?
    Ďakujem !

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Predpokladám, že veľkoplošný stan nie je obstaraný pre účely špeciálne, t.j. účely civilnej ochrany, ale na bežné používanie, preto sa prikláňam k podpoložke 713 004.

    Pekný deň

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    kvet Pozri príspevok
    Predpokladám, že veľkoplošný stan nie je obstaraný pre účely špeciálne, t.j. účely civilnej ochrany, ale na bežné používanie, preto sa prikláňam k podpoložke 713 004.

    Pekný deň
    Veľkoplošný stan sa bude používať na rôzne akcie športové a kultúrne čiže bude najlepšie keď použijem podpoložku 713004.
    Ďakujem kvet a tiež prajem krásny deň a pekný víkend.

    Veľkoplošný stan-zaradenie a podpoložka EK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.