Zavrieť

Porady

Ukončenie PP

Zamestnanec písomne požiadal o ukončenie pracovného pomeru k určitému dňu. Mali by sme mu na to odpovedať, že mu PP skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej lehoty. O aký paragraf výpovede v tomto prípade pôjde, ak mu to takto písomne oznámime.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Stačí nalistovať zákonník práce od §59. Napr. v § 60 je opísaná dohoda o skončení, v § 61 je výpoveď , v § 62 je uvedená výpovedná doba.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Zamestnanec písomne požiadal o ukončenie pracovného pomeru k určitému dňu. Mali by sme mu na to odpovedať, že mu PP skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej lehoty. O aký paragraf výpovede v tomto prípade pôjde, ak mu to takto písomne oznámime.
Zrejme požiadal o skončenie PP dohodou podľa §60, ak s ňou súhlasíte, PP končí dátumom na dohode.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Súhlasíme s ukončením PP ale s dojmesačnou výpovednou lehotou a nie ku dňu ku ktorému on požiadal.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Súhlasíme s ukončením PP ale s dojmesačnou výpovednou lehotou a nie ku dňu ku ktorému on požiadal.
Tak to treba oznámiť zamestnancovi, že jeho dohodu neakceptujete, môže podať výpoveď, iba tá je s VD. Tá začne plynúť od prvého dňa v mesiaci po podaní výpovede. V tomto prípade je dvojmesačná.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ďakujem. Takže ak by sme sa dohodli na dni ku ktorému zamestnanec žiadal ukončenie PP tak tam ta výpovedná lehota nemusí byť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Ďakujem. Takže ak by sme sa dohodli na dni ku ktorému zamestnanec žiadal ukončenie PP tak tam ta výpovedná lehota nemusí byť?
NIe, pri skončení PP dohodou nie je VD. Napísala som to v prísp. 5.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ester plus Pozri príspevok
Ďakujem. Takže ak by sme sa dohodli na dni ku ktorému zamestnanec žiadal ukončenie PP tak tam ta výpovedná lehota nemusí byť?
Áno, ak sa dohodnete na ukončení PP dňom, ku ktorému žiada zamestnanec, tak je to ukončenie PP dohodou, § 60, a vtedy žiadna výpovedná lehota nie je. Proste PP skončí dohodnutým dňom, bez výpovednej lehoty aj bez odstupného.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím, ak dostane zamestnanec výpoveď z organizačných dôvodov a počas výpovednej doby začne marodovať, predlžuje sa mu táto výpovedná doba o dni PN? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Prosím, ak dostane zamestnanec výpoveď z organizačných dôvodov a počas výpovednej doby začne marodovať, predlžuje sa mu táto výpovedná doba o dni PN? Ďakujem
PP sa skončí uplynutím ochrannej doby- t.j. skončením PN- ak by trvala dlhšie ako VD, ale ak neoznámi, že trvá na predlž. PP, PP skončí uplynutím VD.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Tweety Pozri príspevok
PP sa skončí uplynutím ochrannej doby- t.j. skončením PN- ak by trvala dlhšie ako VD, ale ak neoznámi, že trvá na predlž. PP, PP skončí uplynutím VD.
Tweety, prepáč neviem či som to pochopila správne, to znamená, že zamestnankyni plynie VD od 1.5. do 31.7.keďže zamestnankyňa začala marodovať 15.5. - počas výpovednej doby, tak jej pracovný pomer nebude končiť s istotou toho 31.7. ale ak by marodovala napríklad do 30.9. tak PP skončí až 30.9., áno? Tweety prosím ťa nemôžeš mi napísať v ktorom paragrafe ZP to nájdem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Tweety, prepáč neviem či som to pochopila správne, to znamená, že zamestnankyni plynie VD od 1.5. do 31.7.keďže zamestnankyňa začala marodovať 15.5. - počas výpovednej doby, tak jej pracovný pomer nebude končiť s istotou toho 31.7. ale ak by marodovala napríklad do 30.9. tak PP skončí až 30.9., áno? Tweety prosím ťa nemôžeš mi napísať v ktorom paragrafe ZP to nájdem?
Pochopila si to správne, áno, ak bude marodovať do 30.9. a bude trvať na pokračovaní PP -predlžení PP počas ochrannej doby, tak skončí týmto dátumom. Je to § 64 odst.2 ZP. Ak oznámi, že na predlžení PP netrvá, skončí 31.7.08- t.j. uplynutím VD.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jana32 Pozri príspevok
Tweety, prepáč neviem či som to pochopila správne, to znamená, že zamestnankyni plynie VD od 1.5. do 31.7.keďže zamestnankyňa začala marodovať 15.5. - počas výpovednej doby, tak jej pracovný pomer nebude končiť s istotou toho 31.7. ale ak by marodovala napríklad do 30.9. tak PP skončí až 30.9., áno? Tweety prosím ťa nemôžeš mi napísať v ktorom paragrafe ZP to nájdem?
ZP § 64 ods. 2:

(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
Naposledy upravil Chobot : 03.06.08 at 08:14
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
ZP § 654 ods. 2:

(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
654? toľko tam ich ani nie je.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem si overiť, keď zamestnanec dá výpoveď a odpracoval vo firme 15 rokov:
1. nemusí v nej byť dôvod
2. nemá nárok na odstupná a
3.výpovedná lehota je 2 mesiace nie 3? Tri by boli len keby organizácia dala výpoved zamestnancovi po 15 rokoch?
Alebo tam mám nejakú chybičku?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem si overiť, keď zamestnanec dá výpoveď a odpracoval vo firme 15 rokov:
1. nemusí v nej byť dôvod
2. nemá nárok na odstupná a
3.výpovedná lehota je 2 mesiace nie 3? Tri by boli len keby organizácia dala výpoved zamestnancovi po 15 rokoch?
Alebo tam mám nejakú chybičku?
Ďakujem
1. nemusí
2. Nemá
3. 2 mesiace je VD. Tri by boli, ak by dostal výpoveď od zamestnáv. a kedže odpracoval viac ako 5 r., tak VD by bola trojmesačná.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tweety Pozri príspevok
1. nemusí
2. Nemá
3. 2 mesiace je VD. Tri by boli, ak by dostal výpoveď od zamestnáv. a kedže odpracoval viac ako 5 r., tak VD by bola trojmesačná.
Takže som sa nemýlila, škoda.Ďakujem
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamestnankyna dala vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou. Pocas vypovednej lehoty chcela stiahnut vypoved zamestnavatel nesuhlasil, dala sa na PN. Moze sa pracovný pomer ukoncit po uplynuti vypovednej doby ked je na PN. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
Zamestnankyna dala vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou. Pocas vypovednej lehoty chcela stiahnut vypoved zamestnavatel nesuhlasil, dala sa na PN. Moze sa pracovný pomer ukoncit po uplynuti vypovednej doby ked je na PN. Ďakujem
PP sa skončí uplynutím výpovednej doby.
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

Dobry den, potrebujem poradit... zamestnavatel rozviazal pracovny pomer so zamestnancom dohodou, k 30.6. 2008. Zamestnanec doniesol zaciatok PN od 27.6.2008. Nema ziadnu vypovednu lehotu, takze mozem pracovny pomer ukoncit k 30.6.? K tomuto datumu ho odhlasim aj so SP a PN budem platit iba prve styri dni a posuniem to SP? Je to takto spravne? Dakujem za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mapope Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem poradit... zamestnavatel rozviazal pracovny pomer so zamestnancom dohodou, k 30.6. 2008. Zamestnanec doniesol zaciatok PN od 27.6.2008. Nema ziadnu vypovednu lehotu, takze mozem pracovny pomer ukoncit k 30.6.? K tomuto datumu ho odhlasim aj so SP a PN budem platit iba prve styri dni a posuniem to SP? Je to takto spravne? Dakujem za radu
Áno, dostane zaplatenú náhradu za DPN,( od 27.-30.6.08), ak toho 30.6. ešte DPN nekončí, odstúpite tlačivo SP, ktorá bude vyplácať nemocenské. Dátumom skončenia PP- 30.6. ho odhlásite z poisťovní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať