Zavrieť

Porady

Dodatočné DP -DzPPO za rok 06

Ahojte Poradáci,
potrebujem poradiť ohľadom dodatočného DP k DzPO za rok 2006, pričom mi auditorky teraz zistili, že sme zabudli v roku 2006 dať do odpoč. položiek -zúčtovanie tvorby OP k pohľadávkam za dané obdobie to bolo cca 1.941-t./ čo je dosť veľká čiastka, mali sme dan 987-t a začali sme platiť samozrejme mesačné preddavky1/12. tento rok taktiež máme zisk a dan vychádzala okolo 691-t s tým že máme preplatok na dani 296-t. Neviem ako mam vypísať to opravné prepáčte dodatočné danové priznanie, či vypisujem iba ten chýbajúci údaj alebo vypisujem všetko +doplnim chýbajúce . Prosím poraďte mi čím skôr. Myslíte si že môžem očakávať Danovú kontrolu aj keď nebude žiadať o vrátenie, ale zrejme to vykompenzujeme s preddavkami na rok 2008. ĎAKUJEM VELMI PEKNE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miskas Pozri príspevok
    Ahojte Poradáci,
    potrebujem poradiť ohľadom dodatočného DP k DzPO za rok 2006, pričom mi auditorky teraz zistili, že sme zabudli v roku 2006 dať do odpoč. položiek -zúčtovanie tvorby OP k pohľadávkam za dané obdobie to bolo cca 1.941-t./ čo je dosť veľká čiastka, mali sme dan 987-t a začali sme platiť samozrejme mesačné preddavky1/12. tento rok taktiež máme zisk a dan vychádzala okolo 691-t s tým že máme preplatok na dani 296-t. Neviem ako mam vypísať to opravné prepáčte dodatočné danové priznanie, či vypisujem iba ten chýbajúci údaj alebo vypisujem všetko +doplnim chýbajúce . Prosím poraďte mi čím skôr. Myslíte si že môžem očakávať Danovú kontrolu aj keď nebude žiadať o vrátenie, ale zrejme to vykompenzujeme s preddavkami na rok 2008. ĎAKUJEM VELMI PEKNE
    DDP vyplníš celé s novými číslami, a v oddiel Dodatočné DP (r.920 až 970) uvedieš rozdiely oproti riadnemu DP.

    učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

    t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac učiteľka
    Ja som tiež našla ešte v r. 2006 chybu - zle zaúčtované odpisy stroja na leasing. Bolo na 551-ke viac, ako malo byť asi o 17. tis. Určite musím podať dodatočné DP a aj za rok 2007, pretože sme uplatňovali stratu za 2006. Vlastne teraz bude nižšia a všetko to ovplyvní. Je mi z toho na zúfanie. A ešte niečo: ak podnikateľ napr. preruší odpisovanie na 1 mesiac, môže v nasledujúcom roku namiesto 12 odpisov (mesačne leasing) uplatniť 13? Ďakujem za veľmi skorú odpoveď.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    učiteľka Pozri príspevok
    Ja som tiež našla ešte v r. 2006 chybu - zle zaúčtované odpisy stroja na leasing. Bolo na 551-ke viac, ako malo byť asi o 17. tis. Určite musím podať dodatočné DP a aj za rok 2007, pretože sme uplatňovali stratu za 2006. Vlastne teraz bude nižšia a všetko to ovplyvní. Je mi z toho na zúfanie. A ešte niečo: ak podnikateľ napr. preruší odpisovanie na 1 mesiac, môže v nasledujúcom roku namiesto 12 odpisov (mesačne leasing) uplatniť 13? Ďakujem za veľmi skorú odpoveď.
    Pri leasingu žiaľ nie je možné prerušiť odpisovanie a taktiež nie je možné si uplatniť 13 mesačných odpisov..

    Dodatočné DP -DzPPO za rok 06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.