Zavrieť

Porady

Angličtina SZČO

Mám otázku, nezachytila som či tu bola riešená.


SZČO navštevuje kurzy angličtiny. Ako je to s výdavkom uznateľný alebo nie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Tak ako s každým iným výdavkom. Musíš posúdiť, či to bol výdavok nevyhnutný na dosiahnutie,..........príjmov. Každá SZČO si to samozrejme nemôže uplatniť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Predmet činnosti nie je rozhodujúci, rozhodujúce je, či pri jeho výkone angličtinu využije, využíva, prípadne využívať bude.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Myslím, že ak ubytováva hostí zahraničných, čiže vykazuje príjem tak možno aj áno, ale to by musel byť z tých zahraničných hostí aj značný príjem, pretože daniari by mohli namietať, že stačí zamestnať recepčnú za min. mzdu so znalosťou angličtiny, ak sa jedna o SZČO ktorý zamestnáva zamestnancov. Ak pracuje sám, tak aj áno. Skôr ale ak obchoduje so zahraničím a potrebuje angličtinu na rokovania s partnermi. Jedno je najdôležitejšie si uvedomiť, všetko sa môže len si to treba vedieť aj obhájiť pri kontrole, že príjmy boli väčšie ako náklady s tým spojené...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jara
    Jedno je najdôležitejšie si uvedomiť, všetko sa môže len si to treba vedieť aj obhájiť pri kontrole, že príjmy boli väčšie ako náklady s tým spojené...
    Hm ... a prečo by sa potom uvažovalo v zákone o daniach z príjmov s "daňovou stratou"? .-)

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    V podstate máš pravdu, ale dôležité je obhájiť si to. Nikto nezačína podnikať keď si nemyslí, že bude mať z toho príjem. Teda každý si to najprv preráta . Ak to dopadne tak, že má prvé roky stratu je to v pohode. Ale nech mi nikto nehovorí, že podniká 20 rokov a stále ma stratu a neskončí podnikanie... Tam už je myslím podozrenie daniarov jasné. Takže ak si to obháji, tak s kľudným svedomím. No myslím, že ak napríklad zaplatí za angličtinu 50 tis. a bude mať príjem napr. tisícku, tak ozaj neviem či to dokáže obhájiť a či to daniari nevyhodia z nákladov.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    dara
    Mám otázku, nezachytila som či tu bola riešená.


    SZČO navštevuje kurzy angličtiny. Ako je to s výdavkom uznateľný alebo nie ?
    Prikladám pokyn z drsr.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nemyslím si, že by bolo nevyhnutné upínať pozornosť len na otázku príjmov. Dôležité je využitie angličtiny pri plnení predmetu činnosti. Tu bude kladený dôraz aj v prípade daňovej kontroly a túto otázku je potrebné vedieť zodpovedať. Samozrejme, že sa predpokladá, že SZČO naplní to, za akým účelom bola zriadená a to je podnikanie: činnosť vykonávaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku. Avšak na dosiahnutie príjmov sa môže aj pripravovať. Napríklad štúdiom angličtiny ... príjmy môžu prísť aj s istým oneskorením. Hlavné je, že prídu ... Dôležitá je však súvislosť s predmetom činnosti podnikateľa.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Janka preštuduj si priložený súbor od Dendy. Je to tam krásne rozpísané, čo a kedy.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jara
    Janka preštuduj si priložený súbor od Dendy. Je to tam krásne rozpísané, čo a kedy.
    Ja viem .-)

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    Tana74
    Ak má SZČO v predmete činnosti aj ubytovávanie, vtedy by si to mohol uplatniť?
    My máme vlastne aj prevádzku, kde chodievajú aj cudzinci, ale to sa asi ťažko dokazuje..... . Skúsim to tam dať a uvidím, čo na to povedia..... alebo že by som sa ich (daniarov) opýtala dopredu?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Máte predsa evidenciu ubytovaných.

    Tak ako bolo uvedené. Preukázať to, že pri plnení predmetu činnosti sa vyžaduje napríklad komunikácia v cudzom jazyku je na osobe podnikateľa.

    mcsaba je offline (nepripojený) mcsaba

    Csaba mcsaba
    OTÁZKA : Živnostník projktant statiky ,odbor stavebníctva.

    Môžem dať do výdavkov kurz cudzieho jazyka, keď ho priamo nevyužívam pri svojej práci, ale
    1) komunikácia s investormi, 50% zahraničný, komunikácia v angličtine
    2) zahraničné materialy potrebné pfre svoju prácu.

    Dá sa toto považovať za nepotrebnú súčasť ?

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    ahojte
    moze si podla Vas SZCO (predmetom podnikania je vyucba AJ) dat do danovych vydavkov sumu za skusku na certifikat z anglictiny (Cambridgeska skuska FCE)?
    dakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    kattka.c
    ahojte
    moze si podla Vas SZCO (predmetom podnikania je vyucba AJ) dat do danovych vydavkov sumu za skusku na certifikat z anglictiny (Cambridgeska skuska FCE)?
    dakujem
    určite áno

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    mcsaba
    OTÁZKA : Živnostník projktant statiky ,odbor stavebníctva.

    Môžem dať do výdavkov kurz cudzieho jazyka, keď ho priamo nevyužívam pri svojej práci, ale
    1) komunikácia s investormi, 50% zahraničný, komunikácia v angličtine
    2) zahraničné materialy potrebné pfre svoju prácu.

    Dá sa toto považovať za nepotrebnú súčasť ?
    dala by som si to kľudne do nákladov - obhájila by som to tak ako to píšeš tu... - môj názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.