Zavrieť

Porady

DP/výpis - zamestanie aj živnosť

V roku 2007 som bol prvý polrok zamestnaný aj som mal živnosť. Potom, v druhom polroku, som mal len živnosť.
DP som robil v programe firmy KROS.

Vo výpise z DP mám len sumy (príjmy, základ dane, daň, apod.), ktoré sedia s príjmami zo živnosti. Znamená to, že DP je zlé? Mal by teda výpis obsahovať sumárne informácie za oba druhy príjmov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jumi11 Pozri príspevok
    V roku 2007 som bol prvý polrok zamestnaný aj som mal živnosť. Potom, v druhom polroku, som mal len živnosť.
DP som robil v programe firmy KROS.

    Vo výpise z DP mám len sumy (príjmy, základ dane, daň, apod.), ktoré sedia s príjmami zo živnosti. Znamená to, že DP je zlé? Mal by teda výpis obsahovať sumárne informácie za oba druhy príjmov?
    ano, DP je vyplnené nesprávne. Treba urobiť dodatočné DP, v ktorom budú zahrnuté aj príjmy zo zamestnania na základe Potvrdenia o zdan.mzde od zamestnávatela. Daň zrazenú zamestnávatelom si započítaš.

    Výpis z DP pre soc. poisťovňu je správny, tam sa príjem zo zamestnania neuvádza, ale zrejme nie o tom hovoríš vo svojom príspevku.
    ------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 29.05.08 at 13:16

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Vo výpise by si mal mať v r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
    a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
    a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007

    jumi11 je offline (nepripojený) jumi11

    jumi11
    Toto mám:
    Vo výpise r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
    a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
    a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007

    Ešte mám dačo v riadku 12 - DDS.

    Ale chýba mi tam niekde suma príjmov zo zamestnania. To je to, čo sa mi nezdá.

    jumi11 je offline (nepripojený) jumi11

    jumi11
    Ešte na doplnenie:
    V Potvrdení o podaní DP mám základ dane obsahujúci oba druhy príjmov.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    jumi11 Pozri príspevok
    Toto mám:
    Vo výpise r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
    a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
    a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007

    Ešte mám dačo v riadku 12 - DDS.

    Ale chýba mi tam niekde suma príjmov zo zamestnania. To je to, čo sa mi nezdá.
    A prečo ti chýba? Veď tam tá suma nepatrí. SP zaujímajú príjmy a výdaje podľa § 6 a tie tam máš.

    jumi11 je offline (nepripojený) jumi11

    jumi11
    Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
    Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    jumi11 Pozri príspevok
    Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
    Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie.
    A kópia DP by im nestačila?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jumi11 Pozri príspevok
    Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
    Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie.
    Ak potrebuješ potvrdenie o príjme pre banku, žiadaj si výpis z daňového priznania priamo na DU - nie ten čo sa dáva do soc.poisťovne. Napíš si žiadosť a platí sa za to nejaký poplatok v kolkoch /myslím, že 50 al.100sk/.
    Tam uvidíš všetky príjmy, vrátane tých zo záv.činnosti.

    -------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.