Zavrieť

Porady

KUPA NOVEHO BYTU - NA CO SI DAT POZOR

Dobry den, kupujem novy byt v bytovke, ktora je este len pred postavanim. Mozete mi poradit, ake doklady by som si mal vyziadat od developera a na co si dat pozor pred tym ako podpisem zmluvu? Developer este nestaval ziaden bytovy projekt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    zdravím, uvediem príklad.

    Stalo sa to mojej dobrej známej. Zhruba pred dvoma rokmi sa začala výstavba nových bytových domov - riadne uzavreli zmluvu, zaplatili zálohu a začalo sa staviať. Po viac ako dvoch rokoch im oznámili, že cena bytov pôjde hore - "vraj nečakane" a išla rapídne hore z cca 4 mil. na 8 mil. - je to riadny skok a teraz si predstavte túto situáciu - projektant, resp. človek, ktorý s nimi uzatváral zmluvu, tak im povedal, buď doplatia zvyšok, alebo im vrátia zálohu-šak majú ďalších ľudí. No a teraz si vezmite, postavili byty za ich peniaze a že keď sa im to nepáči, tak im vrátia ich zálohu späť - no mňa by šľak trafil - pretože človek čaká nato 2,5 roka a myslí si, že je to ok - hotová vec a zrazu takáto zrada.

    nabalili sa na ich peniazoch a teraz určite majú nejakých papalášov a zrazu chcú obyčajných ľudí vysáčkovať - veď to je tá naša slovenská byrokracia a slovenská legislatíva.


    Teda, asi takto - pozor na takéto investície, ja by som do zmluvy zakotvila aj takéto zadné dvierka, že cena je fixná a nemenná a že byt fakt bude môj a nie, za moje postavia a iný v ňom budú bývať.

    takže asi len v tekejto skratke k tomuto - držím palce

    KUPA NOVEHO BYTU - NA CO SI DAT POZOR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.