Zavrieť

Porady

Kniha jazd

Chcem sa opytat co vsetko je potrebne viest k spotrebe PHM jednotl. vozidiel. Kniha jazd? My nevedieme nic :-( Co by sme asi mali...
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
No tak treba ju začať robiť na každé vozidlo zvlášť, lebo kontrola vám vyhodí všetky náklady PHM.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

fcelicka Pozri príspevok
Chcem sa opytat co vsetko je potrebne viest k spotrebe PHM jednotl. vozidiel. Kniha jazd? My nevedieme nic :-( Co by sme asi mali...
..ja navrhujem ju urobiť aj spätne ku každému vozidlu. V každom softvéri by mala byť evidencia jázd...a ak nie, urob si v exceli tabulku, kde budeš mať tieto položky:
- osoba
- auto ŠPZ
- účel,
- štart, cieľ, miesto rokovania,
- dátum a čas odchodu, príchodu
- počet ubehnutých km (mesto, kombinovane, mimo mesto)
- čerpanie a cena PHM bez DPH
0 0
fcelicka fcelicka

fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

A nestaci len zaznam o prevadzke vozidiel, co sa nazyva aj staska? a nema niekto uz vzor na knihu jazd v exceli?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak nemaš program, tak v ŠEVTe to stoji par korun.
0 0
Milan Majna Milan Majna

Milan Majna je offline (nepripojený) Milan Majna

Neviete nahodou ktory zakon alebo vyhlaska riesi nalezitosti knihy jazd?

Ide mi o to, ze neviem, prinutit klienta, aby ju viedol poriadne. Robi si svojpomocne exel tabulky, ktore obsahuje len: cesta BA - KE 400km. Tot vse :-)
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!
Vie mi niekto poradiť čo sa deje (v účtovníctve, u daňovákov, mzdách atď.) keď je vyššia spotreba na aute ako je uvedená podľa technického preukazu?


Ďakujem!
0 0
učtovačik učtovačik

učtovačik je offline (nepripojený) učtovačik

Ahoj Lucida,

Vplyv na účtovníctvo:

- je asi taký že v priebehu roka je potrebné vystvoriť samostatné analytické účty pre každé jedno auto, pre jeho spotrebu PHM. Napr. 501.910, 501.920.... Dôvod? Uplne jednoduchý, aby na konci roka pri závierkových prácach si vedela vyrátať nadspotrebu. Netreba pri závierkových prácach zabudnúť vyňať na 381.-xxx stav PHM, ktorý bol v nádrži k 31.12.2007.

Vplyv na dane:

Následne sa podľa knihy jázd zistí koľko kilometrov bolo odjazdené, aká by mala byť spotreba podľa techničáku, porovná sa to to s účtovne evidovanou reálnou spotrebou, a nadspotreba sa vyjme z daňovo uznaných nákladov.

Vplyv na mzdy:
- podľa mňa žiaden. Pokiaľ auto vedené v majetku firmy nie je využívané na súkromné účely.

Toľko asi v skratke...
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
učtovačik Pozri príspevok
Ahoj Lucida,

Vplyv na účtovníctvo:

- je asi taký že v priebehu roka je potrebné vystvoriť samostatné analytické účty pre každé jedno auto, pre jeho spotrebu PHM. Napr. 501.910, 501.920.... Dôvod? Uplne jednoduchý, aby na konci roka pri závierkových prácach si vedela vyrátať nadspotrebu. Netreba pri závierkových prácach zabudnúť vyňať na 381.-xxx stav PHM, ktorý bol v nádrži k 31.12.2007.

Vplyv na dane:

Následne sa podľa knihy jázd zistí koľko kilometrov bolo odjazdené, aká by mala byť spotreba podľa techničáku, porovná sa to to s účtovne evidovanou reálnou spotrebou, a nadspotreba sa vyjme z daňovo uznaných nákladov.

Vplyv na mzdy:
- podľa mňa žiaden. Pokiaľ auto vedené v majetku firmy nie je využívané na súkromné účely.

Toľko asi v skratke...
DAKUJEM VELMI PEKNE!!!!!

Uctujem teraz vsak v jednoduchom účtovníctve...funguje to tam nejako inac?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lucida Pozri príspevok
DAKUJEM VELMI PEKNE!!!!!

Uctujem teraz vsak v jednoduchom účtovníctve...funguje to tam nejako inac?
V jednoduchom účtovníctve - evidencia podobná, porovnáš normovanú spotrebu so skutočnou a na konci roka v rámci uzávierkových operácii o rozdiel znížiš výdavky ovpl. ZD.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Pri vypočítaní náhrad sa zaokruhľuje na celé koruny nahor? Robím to dobre? Ďakujem
Ešte jednu otazočku, nie som platcom DPH a do nákladov si dávam z bločkov cenu aj s DPH - ale tuna v jednej odpovedi som sa práve dočítala, že do knihy jázd ide suma bez DPH.
Naposledy upravil marta bodonova : 01.07.08 at 09:04 Dôvod: Doplnenie textu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
marta bodonova Pozri príspevok
Pri vypočítaní náhrad sa zaokruhľuje na celé koruny nahor? Robím to dobre?
Výsledná suma základnej náhrady sa zaokrúhľuje na celé koruny nahor. § 7 ods. 7 zákona o cestovných náhradách.

marta bodonova Pozri príspevok
Ešte jednu otazočku, nie som platcom DPH a do nákladov si dávam z bločkov cenu aj s DPH - ale tuna v jednej odpovedi som sa práve dočítala, že do knihy jázd ide suma bez DPH.
Ak ste neplatiteľ dane, nemusíte zvažovať. Náhradu počítate z ceny PHL s daňou. Pre Vás vstupuje do ceny "tovaru alebo služby" ... v tomto prípade PHL. Údaj ceny PHL bez dane pre Vás nemá osobitný význam. Okrem toho kniha jázd nemusí obsahovať cenu PHL. Cena PHL je potrebné k účtovnému dokladu k výpočtu nároku na cestovné náhrady a k preukázaniu daňového výdavku. Spravidla sa uvádza na vyúčtovací doklad. Málokedy ním býva kniha jázd, aj keď ani to nemusíme úplne vylúčiť. Ale ako uvádzam. Málokedy ním je.
0 0
Rybarička Rybarička

Rybarička je offline (nepripojený) Rybarička

čaute, chcela by som sa poradiť, som platcom DPH a chodia mi faktúry v cudzej mene. Faktúru prepočítavam kurzom vystavenia FA, alebo kurzom zdaniteľnoho plnenia?? Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Rybarička Pozri príspevok
čaute, chcela by som sa poradiť, som platcom DPH a chodia mi faktúry v cudzej mene. Faktúru prepočítavam kurzom vystavenia FA, alebo kurzom zdaniteľnoho plnenia?? Ďakujem
Tu ti nikto neporadí, pozri kde si zadala otázku do akej témy = Kniha jázd. Najdi si správnu tému a tam zadaj otázku. A možno podobný problém je tam už aj vyriešený. Nerobme si tu neporiadok !!!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ktorá spotreba sa berie pri výpočte? mesto? mimomesta, priemer?ktorých hodnot?uvedených v TP.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

To by zaujímalo aj mňa, ale keď idem napr, do Bratislavy, tak vykážem "mimo mesto" a približné km po meste? Veď hádam nikto nechce odomňa, aby som vedel presne, koľko km som najazdil po Bratislave. A keď chodím za prácou, po úradoch,... po meste, tak vykazujem spotrebu "mesto". Je to tak správne?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

palčo Pozri príspevok
To by zaujímalo aj mňa, ale keď idem napr, do Bratislavy, tak vykážem "mimo mesto" a približné km po meste? Veď hádam nikto nechce odomňa, aby som vedel presne, koľko km som najazdil po Bratislave. A keď chodím za prácou, po úradoch,... po meste, tak vykazujem spotrebu "mesto". Je to tak správne?
Nikto mi neporadí?
Prosím. Veď sme na PORADE.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak ideš napr. do Blavy vieš koľko km je to z tvojho mesta, takže napr.: KE- Blava 405 km
Blava - mesto 78 km
Blava - KE 405 km
atď.
potom si napočítaš zvlášť mesto a zvlášť mimo mesta a prepočítaš. Ak máš program tak ti to robí pekne samo.
V skratke asi tak.
Naposledy upravil m.hladka : 06.08.08 at 18:46 Dôvod: preklep
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Super, srdečná vďaka. Toto som chcel počuť, vlastne čítať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Palčo,
trošku zo zákona:
4) Náhrada za spotrebované pohonné látky patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla, prepočítaných podľa spotreby pohonných látok (ďalej len "spotreba") uvedenej v technickom preukaze cestného motorového vozidla takto:

a) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba len podľa príslušnej slovenskej technickej normy, na výpočet sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa slovenskej technickej normy zvýši o 40 %,
b) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa slovenskej technickej normy aj predpisu EHK alebo len podľa predpisu EHK, na výpočet sa použije spotreba podľa predpisu EHK vypočítaná aritmetickým priemerom; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa použije spotreba určená na jazdu v meste,
c) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa smerníc ES, na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky uvedených v príslušnej smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla,
d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa inej normy, na výpočet sa použije spotreba určená na rýchlostný režim jazdy cestného motorového vozidla zodpovedajúci prevažujúcim podmienkam pracovnej cesty.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať