Zavrieť

Porady

Nákup PL v zahraničí

Zdravím,

prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť? Mám firmu "A" vykonávajúcu nákladnú prepravu pre firmu "B", obidve sú platiteľmi DPH iba v SR. Firma "B" má uzavretú zmluvu o kartách euroshell Card, na základe ktorej má použitím kartiet Shell zvýhodnený nákup PL na ich predajných miestach. V záujme zachovania dobrých obchodných vzťahov firmy uzavreli zmluvu o financovaní nákupu PL, ktorá umožňuje firme "A" uskutočňovať výhodnejší nákup PL od spoločnosti Shell. Funguje to tak, že "A" tankuje PL v zahraničí kartami firmy B, na konci mesiaca Shell vyfakturuje tento nákup firme "B", ktorá to zaplatí a takto vlastne poskytuje pôžičku firme "A". Tieto pôžičky sa potom započítavajú s fakturáciou firmy "A" za prepravu tovaru. Keďže ide o spotrebu v zahraničí, nie je nárok na odpočet DPH /firma A by ho aj tak nemala, pretože faktúra je vystavovaná na firmu B/. Firma B ale zabezpečila vratku DPH zo zahraničia a s tým mám vlastne problém: Firma A si tankovanie dáva do nákladov cez bločky /vrátane cudzej DPH/ oproti záväzku 325 voči B. Potom A vyfakturuje prepravu firme B a s touto faktúrou sa započítava záväzok 325. Zatiaľ je to ok, ale čo s tou vratkou, ktorú zase fakturuje Shellka firme B a o sumu tej vratky sa znižuje záväzok 325, ako si to má dať firma A do výnosov prípadne znížiť náklady, keď nemá žiadny doklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nákup PL v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.