Zavrieť

Porady

MRP a preplatenie nevyčerpanej dovolenky

Dobrý deň, chcela by som sa sa spýtať ohľadom preplatenia nevyčerpanej dovolenky v programe MRP. Ak sa nemýlil, z tejto sumy sa neodvádza poistné, odvádza sa z nej len daň - je to príplatok pred zdanením. Software mi však túto sumu prirátal k vymeriavacemu základu na poistné. Kde som spravila chybu ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Mola otázka nebola úplna, jedná sa o preplatenie nevyčerpanej dovolenky až po skončení pracovné pomeru.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    avipe Pozri príspevok
    Mola otázka nebola úplna, jedná sa o preplatenie nevyčerpanej dovolenky až po skončení pracovné pomeru.
    Z preplatenej nevyčerpanej dovolenky po ukončení PP sa neplatia odvody ani do SP, ani do ZP.

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Ďakujem za odpoveď. No program mi sumu za preplatenú dovolenku prirátava do vymeriavacieho základu na všetky poistné. Ako to mám ošetriť. Mám najnovšiu verziu MRP. Ukončenie PP som zadala. Poradí mi niekto?
    V pracovnom pomere si upravte odvod poistného ukončenie.Musíte tak urobiť u všetkých druhoch. Potom Vám už nebude brať výpočet odvodov

    MRP a preplatenie nevyčerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.