Zavrieť

Porady

hotovostná fa

Za strav.lístky dostávam od ACCOR Serv. príjm.pokl.doklad aj hotovost.fa v jednom. Zaraďujete to do faktúr, alebo len do pokladne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    uz teraz maju novy SW, kde sa rozdeluje na cast faktura a cast pokladnicny doklad. predtym som prefotila original fa. som zaradila medzi fa. a kopiu do PD

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ja zaradím medzi došlé faktúry, a faktúru ofotím a vystavím k nej VPD.
    Na faktúre vyznačím políčko "Faktúra slúži ako príjmový pokladničný doklad" žltou fixou.
    A je to.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    ďakujem vštkým. Robila som to aj ja tak, ale jedna pani ma zmiatla, že len do pokladne .....

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    eviketa
    ďakujem vštkým. Robila som to aj ja tak, ale jedna pani ma zmiatla, že len do pokladne .....
    Teoreticky sa tým v pokladni nič nepokazí (iba ju "stratíš" z evidencie), ale správne je faktúru zaradiť medzi faktúry.
    Takže sa nedaj zmiasť...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    U mňa také faktúry prechádzajú cez evidenciu záväzkov a následne úhrada fa cez pokladňu .

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Eviketa, určite je to správne tak aj tak, len na tebe to záleží, kam to zaradíš.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja pokiaľ fa. hradím v ten istý deň ako bola vystavená nedávam do záväzkov, pretože podľa mňa mi vlastne nevzniká záväzok. (Tým nechcem nikoho presviedčať, že to nemôže byť inak). Prikladám ju k VPD. Konkrétne sú to práve a iba fa. od "Vaša stravovacia".

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Myslím si , že je to od rozhodnutia toho účtovníka , pokiaľ takú fa mám v záväzkoch je lepší prehľad a je definovaná ako faktúra , tak moje rozhodnutie je záväzok jednoznačne . Záväzky nechápem len tie čo nemám zaplatené . Je to evidencia došlých faktúr . Vyjadrujem len môj názor , já si za ním stojím , Nechcem niekoho pliesť . Ďalej je to potom len o zjednodušení práce . Nie je zlé ani tak ,ani onak .

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Celkom s Tebou súhlasím, či je to tak, alebo tak, hlavné je aby v tom mal účtovník prehľad, a nebol porušený zákon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.