Zavrieť

Porady

Tržby za december 2007 v lekárni v JU

dobrý deň prajem. Učtujem jednu lekáreň.Ide mi o príjmy roku 2007,konkrétne november a december 2007.Interný doklad som vytvorila na základe pásky z ERP.to je v poriadku.Ale všimla som si,že spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,dala tieto tržby do príjmov zdaniteľných aj napriek tomu,že jeto JU a úhrada nabehla až v roku 2008.Je nejaká výnimka v tomto prípade? Veď zdaniteľný príjem je v JU až po úhrade.
Spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,úhradu vrátane DPH účtovala ako nedaňový príjem a do danových príjmov dala čiastku bez DPH,napriek tomu,že v decembri 2007 sme ešte úhradu nemali.Mám pocit,akoby účtovali podľa zásad podvojného účtovania..Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    dobrý deň prajem. Učtujem jednu lekáreň.Ide mi o príjmy roku 2007,konkrétne november a december 2007.Interný doklad som vytvorila na základe pásky z ERP.to je v poriadku.Ale všimla som si,že spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,dala tieto tržby do príjmov zdaniteľných aj napriek tomu,že jeto JU a úhrada nabehla až v roku 2008.Je nejaká výnimka v tomto prípade? Veď zdaniteľný príjem je v JU až po úhrade.
    Spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,úhradu vrátane DPH účtovala ako nedaňový príjem a do danových príjmov dala čiastku bez DPH,napriek tomu,že v decembri 2007 sme ešte úhradu nemali.Mám pocit,akoby účtovali podľa zásad podvojného účtovania..Dakujem
    Máte trošku chaotickú otázku. Máte na mysli platby prijaté cez POS terminál?
    Konkrétne: Tržby z lekárne sú cez EPR, kde na páske sú vyčíslené tržby zaplatené v hotovosti a tržby vyfaktúrované lekárňam.ID som odúčtovala tržby v hotovosti a priznala,ako daňové príjmy,lebo som peniaze zinkasovala a tržby,ktoré som vyfaktúrovala zdravotným poistovnam som dala do pohľadávok,nakoľko mi prídu až v danovom období rok 2008.Ale účtovnícka firma,po ktorej sme účtovníctvo prevzali,aj tržby,ktoré uhradila zdravotná poisťovňa v marci 2008, dala na základe ID do zdaniteľných príjmov roku 2007.Proste účtovali v JU a príjmy dali ako v PU....Chcem vedieť,či platí na to nejaký predpis,lebo som preštudovala 24 strán príspevkov a nikde som také nič nenašla...dakujem

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Neviem ako to robíte, ale cez RP sa evidujú tržby ktoré sa zinkasujú v hotovosti a tovar vyfakturovaný lekárňam máte predsa Knihu vyšlých faktúr, kde evidujete predaj na fa.
    Dúfam že sa nemýlim.
    ano,to by bolo v poriadku,ale prečo účtovnícka spoločnosť,účtuje príjmy vyfaktúrované Zdravotným poisťovňiam v jednoduchom účtovníctve ako príjmy zdaniteľné na základe interného dokladu.A lekárne sú špecifické v tom,že fakturácia je uvádzaná na páske z ERP...

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    tak v tom prípade by som účtovala tie čo sú fakturované a neuhradené do roku 2008 nakoľko som príjem mala až v tomto roku
    no a prečo taká renomovaná účtovnícka spoločnosť to účtuje do roku 2007. je to taký paškvil. Celé účtovníctvo je JU účtované v alfe a interným dokladom, vyfaktúrované tržby za december sú v zdaniteľných príjmoch....nechápem...
    prešla som všetkžch 24 strán príspevkov tu na porade,ale nenašla som tu vôbec nič. Ja doma účtujem lekáreň niekoľko rokov, ale páska z ERP je iba na predja v hotovosti a faktúry idú do pohľadávok a pri úhrade pohľadávky do peňažného denníka a zdaniteľných príjmov.DPH na výstupe je jasná....v prípade zdaniteľného plnenia...

    Tržby za december 2007 v lekárni v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.