Zavrieť

Porady

Preddavok a DPH

Ahojte, potrebujem radu. V novembri 2007 sme vystavili zálohovú fa na 500 000 sk. Po prijatí platby zo dňa 15.11.2007 sme vystavili faktúru na prijatý preddavok s rozpisom DPH / v novembri sme dph v sume 79 831,9 odviedli /.
V decembri bol dodaný tovar a zároveň sme urobili vyúčtovaciu faktúru s odpočtom preddavku. Avšak suma za tovar bola na sumu 400 000 sk. K úhrade mi ostalo - 100 000sk / dph z tejto fa sme odviedli v zdaňovacom období december v sume -15 966,30sk /
Teraz sme zaplatili, lepšie povedané vrátili tých navyše prijatých 100 000sk.
Musím urobiť nejaký daňový doklad s dpph alebo nie? Podľa mňa je dph vyrovnané, išlo len o finančné vyrovnanie, len náš odberateľ žiada nejaký doklad, aby si mohol nárokovať dph z vrátenej platby.
Pora´dte mi, alebo uistite ma či teraz v piatok mi to ešte myslí
Vďaka

Birn
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Birn Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem radu. V novembri 2007 sme vystavili zálohovú fa na 500 000 sk. Po prijatí platby zo dňa 15.11.2007 sme vystavili faktúru na prijatý preddavok s rozpisom DPH / v novembri sme dph v sume 79 831,9 odviedli /.
    V decembri bol dodaný tovar a zároveň sme urobili vyúčtovaciu faktúru s odpočtom preddavku. Avšak suma za tovar bola na sumu 400 000 sk. K úhrade mi ostalo - 100 000sk / dph z tejto fa sme odviedli v zdaňovacom období december v sume -15 966,30sk /
    Teraz sme zaplatili, lepšie povedané vrátili tých navyše prijatých 100 000sk.
    Musím urobiť nejaký daňový doklad s dpph alebo nie? Podľa mňa je dph vyrovnané, išlo len o finančné vyrovnanie, len náš odberateľ žiada nejaký doklad, aby si mohol nárokovať dph z vrátenej platby.
    Pora´dte mi, alebo uistite ma či teraz v piatok mi to ešte myslí
    Vďaka

    Birn
    Dph je vyrovnaná, teraz už ide len o finančné vyrovnanie- vrátenie preplatku, ktorý vznikol z vyššieho prijatého preddavku a faktúry za celkové dodanie.

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Ďakujem za uistenie, niekedy ma otázky iných privedú do neistoty, aj keď rozmýšľam celkom dobre.

    Birn

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Len pre úplnosť- na vyúčtovacej faktúre je jasne rozpísaný odpočet preplatku 100 000 na ntto a DPH, t.j. dala sa na základe tejto faktúry nárokovať DPH 15 966,40 u odberateľa v decembri ?

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Áno , my sme si dph uplatnili v decembri, viď príloha.

    Skúste sa na to pzrieť. Ďakujem

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Prikladám ešte raz v prílohe faktúru aby to bolo zrozumitelné. Birn

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    O.k. Len pre úplnosť - Vy ste DPH odviedli /znížili ste si daň na výstupe/ a Váš odberateľ mal právo si uplatniť jej odpočet /t.j. Vy ste si ju neuplatnili/. Upozornite ho, že mal na to právo na základe uvedenej faktúry...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.