Zavrieť

Porady

Daň z brigády v Holandsku

Zdravim,
v lete sa chystam na brigadu do Holandska na cca 3 mesiace.
Plat by mal byt cca 7,5 Eur/hod co vychadza okolo 37000sk/mesiac.
Teda po 3 odpracovanych mesiacoch budem musiet podat dan. priznanie na Slovensku ak by som fakt tolko zarobil za mesiac?
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Miruo Pozri príspevok
    Zdravim,
    v lete sa chystam na brigadu do Holandska na cca 3 mesiace.
    Plat by mal byt cca 7,5 Eur/hod co vychadza okolo 37000sk/mesiac.
    Teda po 3 odpracovanych mesiacoch budem musiet podat dan. priznanie na Slovensku ak by som fakt tolko zarobil za mesiac?
    vdaka
    Si poviný podať DP v SR, ak si jeho rezidentom(daňovníkom s neobmedzenou povinnosťou), čo predpokladám, že si. DP podáš po ukončení r.2008 do 31.3.2009. Podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a HK platí metóda vyňatia príjmov, daň v SR platiť nebudeš. Ak počas r.2008 to budú tvoje jediné príjmy, DP podáš typ A. Nezabudni si od zamestnávateľa vypýtať potvrdenie o dosiahnutých príjmoch, zrazenej dani a prípadných odvodoch. Informuj sa aj o prípadnom podaní DP v HK za účelom dosiahnutia vrátenia zrazenej dane.

    Miruo je offline (nepripojený) Miruo

    Miruo
    No v tej agenture mi vraveli, ze v Holandsku dan platit nebudem kedze som student. Ze holandske kralovstvo odpusta dane studentom. Takze nebudem platit ziadnu dan ani tam ani na Slovensku?
    vdaka

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Na Slovensku platiť určite nebudeš. Metóda vyňatia príjmov znamená, že od celkových zdaniteľných príjmov sa príjmy z HK vyjmú(odpočítajú) a tak sa zdania.

    Daň z brigády v Holandsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.