Zavrieť

Porady

Účtovanie obeda našich detí v inej organizácii

Účtujem v rozpočtovej organizácii.
Naše deti idú na výlet do inej organizácie. Budú tam mať aj obed. Ako to mám zaúčtovať keďže na šeku za celý mesiac budú mať zahrnutý aj ten obed za výlet ? Pretože ošetrovné + stravu platia na náš príjmový účet. Z ktorého účtu mám uhradiť faktúru tej organizácii, v ktorej budú mať deti obed ? Z príjmového alebo výdavkového ? A akým zápisom ?

Stravná jednotka na deň na jedno dieťa je napr. 49,- Sk, z toho obed 33,- SK.
Obed - 33,- SK x budú mať deti v tej organizácii, ale na šeku čo platia každý mesiac, táto suma bude zahrnutá. A túto sumu 33,- SK x počet detí nám vyfajturuje daná organizácia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Podľa mňa je to dosť nezrozumiteľne napísane aspoň pre mňa.
    Na akom šeku za celý mesiac? Žiaci si zaplatili obedy na celý mesiac a potom jeden deň sa stravovali v inej organizácií alebo ako?

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Na šeku čo deti platia každý mesiac - zahrňuje ošetrovné (sme denné zariadenie DSS) + strava.
    Na tomto šeku bude zahrnutý aj obed, ktorý v podstate nebudú mať u nás, ale v inej organizácii kam idú na výlet - športové podujatie.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Tak potom by som tú čiastku preúčtovala z príjmového účtu na účet tej inej org.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Ďakujem ZlaticaB. Nevedela som z ktorého účtu, príjmového alebo výdavkového, to mám uhradiť.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ja by som to najprv previedla z príjmového účtu na účet zriaďovateľa a až keď mi ich vráti na výdavkový účet, potom to uhradím tej organizácii.

    Účtovanie obeda našich detí v inej organizácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.