Zavrieť

Porady

viac exekúcií zrážkou zo mzdy

Prosím o radu resp.odobrenie môjho názoru:
Mám "zamestnankyňu snov" - každú chvíľu nová exekúcia a nie a nie to skončiť a som na pochybách, či sa správne zrážajú zo mzdy. Teraz má 3 exekúcie, každá je na vysokú čiastku, takže ani jedna z nich sa nepodarí zraziť z jedinej mzdy. Všetky sú neprednostné a prišli postupne.
1) zrážať najprv len jednu, ktorá prišla najskôr, a až po jej úplnom splatení začať splácať druhú v poradí a podobne tretiu?
2) ak áno, tým ostatným dvom exekútorom treba oznámiť, že ich pohľadávku začneme zrážať až po splatení prvej v poradí?
Trochu ma totiž mätie to, že
3) niekedy sa pohľadávky zrážajú viaceré naraz a to v pomernej čiastke - má tak byť len vtedy, ak boli platiteľovi mzdy doručené súčasne?
Ďakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Prednostnú zrážaš ako prvú, ak nie je určená prednostná - najprv zrážaj prvú exekúciu a až keď vyplatí prvú začneš s tou druhou, potom treťou.
    Ak ti exekútor nenapísal, že je to prednostná exekúcia, tak nech ťa to netrápi. Jednoducho zrážaj 1/3-novo. Tá neskoršia musí počkať. Len daj vedieť exekútorovi (resp. dvom exekútorom) , že prečo si nezačala so zrážkami.

    viac exekúcií zrážkou zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.