Zavrieť

Porady

2. pilier

ahojte poradaci

rad by som sa vas opytal, ako to je z 2. pilierom... na dalsi rok sa bude dat znovu don vstupit? alebo ked tam nevstúpim do konca tohto mesiaca, tak sa mi tam uz nepodari vstupit? pytam sa preto, ze som zivnostnik a musel by som sa zaregistrovat ako dobrovolny platca. tak by som sa rad opytal ci mam este pockat alebo radsej uz don vstupit?

velmi pekne dakujem
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Posledná Tvoja šanca vstúpiť do 2. piliera je do 30.6.2008 po tomto termíne to už možné nebude a či sa Ti to oplatí závisí od veľa faktorov napr. vek, výška odvodu na dôpch. poist. atď. To sa z tvojho príspevku nedá určiť
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

§ 123e definuje možnosť dodatočného vstupu do druhého piliera: akýkoľvek občan, ktorý nebol do 31.12.2007 sporiteľom a je poistencom Sociálnej poisťovne, môže v čase od 1.1.2008 do 30.6.2008 do druhého piliera vstúpiť.
O 2.pilieri sa tu popísalo veľa, skús najprv prečítať súcisiace linky :
http://www.porada.sk/t68625-vstupit-...i-piliera.html
http://www.porada.sk/t8414-ii-dochodkovy-pilier.html
http://www.porada.sk/t68549-ii-pilier.html
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Ja zasa zvažujem opak. Bude lepšie vystúpiť, alebo zostať?
0 0
shogy shogy

shogy je offline (nepripojený) shogy

ja tam chcem vstupiť, už len preto, že moji blízky môžu peniaze po mne zdediť, ak sa so mnou nebodaj niečo stane. len sa bojím, že ked to nestihnem tento rok, tak už nebudem môcť do 2.piliera vstúpiť...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
simonka1 Pozri príspevok
Ja zasa zvažujem opak. Bude lepšie vystúpiť, alebo zostať?
Táto otázka nemá zmysel, pokiaľ neuvediete o sebe, aký máte vek, vymeriavací základ súčasný a perspektívny v budúcnosti, koho ste volili, či máte deti atď.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Jozef Mihál Pozri príspevok
Táto otázka nemá zmysel, pokiaľ neuvediete o sebe, aký máte vek, vymeriavací základ súčasný a perspektívny v budúcnosti, koho ste volili, či máte deti atď.
Takže minulý rok, keď som doň vstupovala som mala 40. VZ 16 000,-, dve deti a čo s tým má spoločné koho som volila???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

simonka1 Pozri príspevok
Takže minulý rok, keď som doň vstupovala som mala 40. VZ 16 000,-, dve deti a čo s tým má spoločné koho som volila???
Spoločné to ma to, že komu viac veríš - či koalícii alebo opozícii. Ak koalícii, tak tí ti radia vystúpiť. Naopak opozícia radí nevystupovať.

Jednoznačná odpoveď neexistuje, nedá sa presne povedať, čo bude výhodnejšie za pár rokov. Je to niečo nové a len prax ukáže, ako bude systém skutočne fungovať. Takže teraz je na tom, ako tomu systému veríš.
0 0
shogy shogy

shogy je offline (nepripojený) shogy

no tak či tak odvody budem musieť platiť od augusta. a neviem či správne chápem ako vypočítam výšku odvodov... kedže som mal základ dane dajme tomu 200 000 sk, tak to vydelím 12, to jest 16 666,66 a z toho 33,15%.... takže by som mal z tohto platiť 5 525,-SK ??? alebo mám platiť 2 686,- SK??? toto je posledná moja otázka...
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

ahojte chcem sa spytat ci zivnostnik,ktory stupil do 2.piliera musi tuto udalost nahlasit socialnej poistovni,alebo ci poistovna vie aj bez toho,ze polovicu odvodov musi odviest na sporiaci ucet?
0 0
shogy shogy

shogy je offline (nepripojený) shogy

no tak či tak odvody budem musieť platiť od augusta. a neviem či správne chápem ako vypočítam výšku odvodov... kedže som mal základ dane dajme tomu 200 000 sk, tak to vydelím 12, to jest 16 666,66 a z toho 33,15%.... takže by som mal z tohto platiť 5 525,-SK ??? alebo mám platiť 2 686,- SK??? toto je posledná moja otázka...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
shogy Pozri príspevok
no tak či tak odvody budem musieť platiť od augusta. a neviem či správne chápem ako vypočítam výšku odvodov... kedže som mal základ dane dajme tomu 200 000 sk, tak to vydelím 12, to jest 16 666,66 a z toho 33,15%.... takže by som mal z tohto platiť 5 525,-SK ??? alebo mám platiť 2 686,- SK??? toto je posledná moja otázka...
Odvody rátaš nasledovne:

Základ dane : 12 : 2 a z výsledku potom odvod.
0 0
shogy shogy

shogy je offline (nepripojený) shogy

velmi pekne dakujem za odpovede...
0 0
Janulap Janulap

Janulap je offline (nepripojený) Janulap

Ahojte.
mam jednu otazku.Ked sa prvy krat 2 pilier otvoril,tak som z neho vystupila.teraz by som chcela don opat vstupit.je to mozne,alebo pre mna uz nikdy nie?
dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Janulap Pozri príspevok
Ahojte.
mam jednu otazku.Ked sa prvy krat 2 pilier otvoril,tak som z neho vystupila.teraz by som chcela don opat vstupit.je to mozne,alebo pre mna uz nikdy nie?
dakujem
2. pilier je otvorený, dá sa doňho vstúpiť aj vystúpiť.

Dúfam, že ho nebudú otvárať každý druhý rok...
0 0
Janulap Janulap

Janulap je offline (nepripojený) Janulap

Dakujem,viem,ze sa da vstupit aj vystupit,ale ten co uz raz vystupil?Mne bolo ovedane,ze to uz nie je mozne.
A kazdy druhy rok ho asi nebudu otvarat,to otvorili teraz asi len preto,ze vraj ludia mali malo informacii,co je 1 a 2 pilier........tak ako ja
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ten čo pri prvom otvorení 2P (1.1.2008 - 30.6.2008) z 2P vystúpil, môže do 2P pri druhom otvorení (16.11.2008 - 30.6.2009) znova vstúpiť.

Určitý problém je, že začína sporiť od nuly, ale o to viac je to varovaním pre ostatných, ktorí sa v týchto dňoch rozhodujú z 2P vystúpiť.
0 0
Janulap Janulap

Janulap je offline (nepripojený) Janulap

aha...a kde by som nasla o tom nejaky zakon,alebo co.....v poistovni Alianz mi povedali,ze nemozem uz vstupit.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Janulap Pozri príspevok
aha...a kde by som nasla o tom nejaky zakon,alebo co.....v poistovni Alianz mi povedali,ze nemozem uz vstupit.
Zákon 43/2004 § 123l:
Prechodné ustanovenia účinné od 15. novembra 2008
§ 123l


Fyzická osoba, ktorá k 15. novembru 2008 nie je sporiteľ, môže do 30. júna 2009 uzatvoriť zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení.

Nie sú tam žiadne obmedzenia ani podmienky. Nech si poradca Allianzu naštuduje zákon.
0 0
Janulap Janulap

Janulap je offline (nepripojený) Janulap

tak akurat som sa dovolala do Allianzu,a povedali mi,ze ak som uz raz vystupila,tak aj ked by 2 pilier otvorili 10x,ja uz don nemozem.
Ale dakujem za rady
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Janulap Pozri príspevok
tak akurat som sa dovolala do Allianzu,a povedali mi,ze ak som uz raz vystupila,tak aj ked by 2 pilier otvorili 10x,ja uz don nemozem.
Ale dakujem za rady
Tak sa na nich vykašli a uzatvor si účet v inej DSS, keď ťa nechcú.

Asi si stratila ich dôveru....
Naposledy upravil Chobot : 02.03.09 at 11:31
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať