Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch...

Prosím Vás o radu:

Vypĺňam akurat štvrťročný prehľad o zrazenných preddavkoch zo závislej činnosti a neviem ako vyplniť niekt. riadky.

Treba z ročných zúčtovaní každého zamestnanca oddeliť preplatok na dani od daňového bonusu, a potom preplatok uviesť na riadku 3 a danové bonusy z roč. zúčtovania do r. 6? Tým pádom, ak to uvediem rozdelene, tak danovy bonus, kt. som vyplatila z roč. zúčtovania si nemôžem potom odpočítať od danovej povinnosti ale si ich spolu s bežnými mesačnými vyplatenými bonusmi žiadať od správcu dane?Mne to môj soft automaticky všetko dohromady chápe ako preplatok z roč. zúčtovania a tým pádom mi to uvádza do riadku 3. Ale logicky mi to naozaj vychádza na to delenie.....
No pockam na vase ohlasy.
Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    podla poučenia by to asi malo byť oddelene. do riadku 6 daš ale len do vysky riadku 5, čo znamena že si to možeš odpočítať od daňovej povinnosti. od správcu dane budeš žiadať len rozdiel. to rozpišeš do A,B,C,D.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ako ste to vyplnali vy ostatní? Pomozte... Rozdelovali ste to?
    misurka
    Prosím Vás o radu:

    Vypĺňam akurat štvrťročný prehľad o zrazenných preddavkoch zo závislej činnosti a neviem ako vyplniť niekt. riadky.

    Treba z ročných zúčtovaní každého zamestnanca oddeliť preplatok na dani od daňového bonusu, a potom preplatok uviesť na riadku 3 a danové bonusy z roč. zúčtovania do r. 6? Tým pádom, ak to uvediem rozdelene, tak danovy bonus, kt. som vyplatila z roč. zúčtovania si nemôžem potom odpočítať od danovej povinnosti ale si ich spolu s bežnými mesačnými vyplatenými bonusmi žiadať od správcu dane?Mne to môj soft automaticky všetko dohromady chápe ako preplatok z roč. zúčtovania a tým pádom mi to uvádza do riadku 3. Ale logicky mi to naozaj vychádza na to delenie.....
    No pockam na vase ohlasy.
    Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Ja som ročné zúčtovanie pýtala naspäť od DÚ, lebo si to nemôžem započítať v nasledujúcich mesiacoch.Neviete, či to mám tiež uviezť v prehľade do r. 3? Ináč k vašej otázke.Kolegyňa mala taký prípad a ona to rozdelila.

    Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.