Zavrieť

Porady

Dovolenka - 1 deň naviac

Dobrý deň,
preberám účtovníctvo jednej firmy a pri mzdách mi vzniká takýto problém:
- Zamestnanec (hlavný prac.pomer) čerpal v máji dovolenku 10 dní, teraz k dnešnému dňu chce ukončiť prac.pomer, čím vlastne stratí nárok na 10 dní, a má nárok iba na 9 dní. Takto mi to vysvetlila bývala účtovníčka, nič viac mi k tomu nepovedala a ja neviem, čo s tým jedným dňom.

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ja by som mu v sume náhrady za ten 1 deň čerpanej dovolenky navyše znížila celkový úhrn zúčtovanej hrubej mzdy.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    megyzah Pozri príspevok
    Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.
    Dá, samozrejme dá.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    megyzah Pozri príspevok
    Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.
    To môžete kedykoľvek, aj v priebehu roka. Prečo by to nebolo možné? Jednoducho zamestnancom pribudne 5 dní dovolenky navyše. Treba len presne určiť podmienky pridelenia, spôsob čerpania a prípadne krátenia a prenášania do ďalšieho roku.

    Trochu viac som to popisoval tu:

    http://www.porada.sk/t75359-dovolenk...-vypovedi.html

    Dovolenka - 1 deň naviac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.