Zavrieť

Porady

Fóbia z lietania

Čaute, zúčastňuje sa porady o cestovaní aj niekto taký, kto má fóbiu z lietania, ale aj tak chce ísť na dovolenku, kam sa dá dostať iba letecky?
Dajte rady ako túto fóbiu prekonať.
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
je taká psychoterapia, vraj pomáha aj autogénny tréning, ale asi najlepšie je ísť za lekárom z vypýtať si dáky "cukrík" a prespať to.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

A zhlboka dýchať alebo si dať frťana - trochu to uvoľní napätie...
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ja som už letela a bolo to super. Už som sa aj tešila na tohtoročnú dovolenku. No v pondelok odchádzal bratranec do Turecka a vo výške 5000 m nad Maďarskom lietadlu zlyhal 1 motor. Vraj to bolo strašné. Na palube vznikla panika, ktorá trvala 40 min., až kým lietadlo núdzovo nepristalo v BA. Tých 40 min. išlo lietadlo len s jedným motorom a kývalo sa zo strany na stranu, pasažieri mali po ruke kyslíkové masky a nebolo im všetko jedno. Letuška im celý postup pilota opisovala.
Vraj vypol na chvíľu aj druhý motor a znova ho naštartoval, či sa nepreberie ten jeden, čo zlyhal.
Toto vo mne nahlodalo obrovskú pochybnosť a strach.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Na CT2 dávajú Vyšetrovanie príčin leteckých neštastí a tam ukazovali ako sa nad Indonéziou stalo že Boeing 747 tzv jumbo jet v noci vletel do prachového kúdoľa zo sopky a upchali sa im všetky štyri motory, len tak plachtili niekoľko minút pokiaľ sa im podarilo naštartovať aspoň jeden motor, to bol iný adrenalín ako keď vypadne len jeden motor
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
teda bepo.... toto má jej pomôcť prekonať strach z lietania???
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Malo by pomôcť,veď nikomu sa nič nestalo a pristáli, komu sa už len podarí bezhlučne letieť v takej veľkej krave?
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Staci pozriet statistiky a hned pride na to, ze lietanie patri medzi najbezpecnejsie sposoby dopravy.

Na jej mieste by som sa skor bal sadnut si do starsieho auta ako do lietadla.

Argument, ze v cestnej premavke si ovela blizsie k zemi a tak mas vacsiu sancu na prezitie by som ani nevyslovil. Pozri si dokument o frontalnom naraze...
0 0
vogel vogel

vogel je offline (nepripojený) vogel

psychiater
Je možnosť aj psychorerapie, ale nácvik može byť dosť náročný. Fobia z výšky sa dá "natrénovať" a hlavne overiť pomerne "jednoducho" /napr terapeut sprevádza klienta na okraj balkóna a potom klient ide sám ...atď./
Pri lietadle je to ale naročnejšie ... okrem ineho i finančne.
Je možne robiť aj nacvik vo fantázii, ale výsledok bez overenia v praxi je podla mňa neistý. Psychoanalytické postupy by zase mohli byť dosť zdĺhavé.
Pri fobii z lietania by som určite uprednostnil lieky na upokojenie, prípadne na spanie, ako najjednoduchšie, najrýchlejšie a konec koncov i najlacnejšie riešenie.

P.S- mnohým skutočne stačí spomínaný frťan- jeden, dva, tri.... x+1. Princíp i mechanizmus účinku je prakticky takmer uplne rovnaký ako pri liekoch na upokojenie.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ja lietanie milujem, neviem prečo ale vždy, keď idem na letisko a potom nastupujem do lietadla, pripadám si ako v nejakom filme. Tak je /v mojej fantázii / aspoň na chvíľu zo mňa herečka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zuzi1 Pozri príspevok
Ja som už letela a bolo to super. Už som sa aj tešila na tohtoročnú dovolenku. No v pondelok odchádzal bratranec do Turecka a vo výške 5000 m nad Maďarskom lietadlu zlyhal 1 motor. Vraj to bolo strašné. Na palube vznikla panika, ktorá trvala 40 min., až kým lietadlo núdzovo nepristalo v BA. Tých 40 min. išlo lietadlo len s jedným motorom a kývalo sa zo strany na stranu, pasažieri mali po ruke kyslíkové masky a nebolo im všetko jedno. Letuška im celý postup pilota opisovala.
Vraj vypol na chvíľu aj druhý motor a znova ho naštartoval, či sa nepreberie ten jeden, čo zlyhal.
Toto vo mne nahlodalo obrovskú pochybnosť a strach.
Zuzííííííííííííí s týmto príspevkom si mohla počkať po dovolenkovej sezóne. Už mi nepomôžu ani tri frťany , dokonca ani §§§§§ 52.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cloe Pozri príspevok
Ja lietanie milujem, neviem prečo ale vždy, keď idem na letisko a potom nastupujem do lietadla, pripadám si ako v nejakom filme. Tak je /v mojej fantázii / aspoň na chvíľu zo mňa herečka
A prezradíš ktorá? Aby sme si Ťa vedeli predstaviť.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

zuzi1 Pozri príspevok
Letuška im celý postup pilota opisovala.
No, ja som minulý týždeň letela tam aj späť plná strachu , ale všetko bolo ok. Ale keď letuška či pilot niečo hovorili, tak som si uvedomila, že im nebolo ani moc dobre rozumieť. Odhliadnuc od toho, že ja po anglicky až tak moc neviem, tak celkove to znelo tak huhňavo a aj moja anglicky dosť dobre rozumejúca spolucestujúca nerozumela všetko poriadne. Tak mi napadlo, ako by pri nejakom probléme asi tak cestujúci rozumeli nejakým pokynom od personálu, súc naviac v panike Fakt ale je, že lietadlá nad nami lietajú stále a nejako nám nepadajú každú chvíľu na hlavu, takže asi je to ozaj dosť bezpečné...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No ja bývam od letiska len cca 15 km a hlavne v dovolenkovom období keby som mala spočítať lietadlá pristávajúce a odlietajúce, asi by som sa aj narobila.Niekedy je naozaj minimum medzi jednotlivými odletmi.
Letela som už s rôznými spoločnosťami, lety trvali od 50 minút do 12 hodín. Pre mnoho ľudí je to bežný dopravný prostriedok. Ja by som nedoporučovala "frťana", radšej nejaké tabletky na cestovanie, alebo uvedomiť si, že ak sa má niečo stať tak sa stane,už čo...

...no boli sme nesprávny čas na nesprávnom mieste...

P.S.: prosím Vás nepíšte sem hororové scenáre, s tým jej naozaj nepomôžete.
Naposledy upravil VladoaKatka : 11.06.08 at 07:21 Dôvod: preklep
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Melnick Pozri príspevok
A prezradíš ktorá? Aby sme si Ťa vedeli predstaviť.
No, akože ktorá? Veď predsa ja som v hlavnej úlohe.
Rozhodla som sa, že v budúcom živote chcem byť letuškou.
Teraz mi napadla tá reklama, čo chodí v TV, neviem presne na akú let. spoločnosť to je, ale hostia tam majú fakt plný komfort. Určite ste to už videli. Môj manžel sa bojí lietať, ešte nikdy so mnou neletel. Povedal, že až bude lietanie na takej úrovni ako v tej reklame, tak potom do toho lietadla nastúpi. No potom už by zasa nepotreboval mňa
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
No ja bývam od letiska len cca 15 km a hlavne v dovolenkovom období keby som mala spočítať lietadlá pristávajúce a odlietajúce, asi by som sa aj narobila.Niekedy je naozaj minimum medzi jednotlivými odletmi.
Letela som už s rôznými spoločnosťami, lety trvali od 50 minút do 12 hodín. Pre mnoho ľudí je to bežný dopravný prostriedok. Ja by som nedoporučovala "frťana", radšej nejaké tabletky na cestovanie, alebo uvedomiť si, že ak sa má niečo stať tak sa stane,už čo...

...no boli sme nesprávny čas na nesprávnom mieste...

P.S.: prosím Vás nepíšte sem hororové scenáre, s tým jej naozaj nepomôžete.
Zvýraznila som to, čo aj ja si myslím. Nie že by som bola úplný fatalista, ale nedá sa v živote vyhnúť všetkým nebezpečenstvám, ktoré na nás číhajú. To by sme nemohli vyliezť z domu a vlastne aj doma sa ti môže stať tisíc rôznych vecí.
Len si uvedomme, koľko poznáme ľudí, ktorí sa zabili na aute a koľko poznáme takých, ktorí sa zabili v lietadle.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

No Zuzi1 ,neboj to zvládneš. ja mám tiež fóbiu z lietania.Letela som len raz s manželom a dvoma detmi do Tuniska s tým,že aké to bude perfektné .Môj ocino chodil na montáže po celom svete a takmer celý život ,a lietanie mal v malíčku ,mal toho fakt dost nalietané od Kórei až po Sudán.Nikdy sa mu nič nestalo ,aj ked kolízie boli ,tie zážitky ,ktoré som od neho počúvala boli ohromné , tak napriek tomu ,že som nikdy neletela som sa dala ocinom nahovorit aké to bude báječné.Pripomínam ,že ale ocino bez frtana do lietadla nikdy nenastúpil .A tak som s velkým očakávaním do lietadla nastúpila.deti boli uveličené ,no na mna to v tom lietadle došlo a mala som panický strach.Ani som sa tie dve hodiny nepohla ,aj ked baby sa tešili ,že vidia z výšky more ,ja som nenakukla z okienka ani raz. Sedeli sme pri krídle a vedla mna a manžela sedela jedna pani,ktorá sa velmi z letu vytešovala.Rýchlo ju to prešlo, pretože ja som panikárila ,zdalo sa mi,že počujem vypadávat motor a mala som všelijaké ,len nie dobré predstavy.a ked sme štastne pristáli a všetci v lietadle začali tlieskat pilotovi ,že let bol úspešný, ani nevieš ako mi odlahlo.boli to pre mna najhoršie chvíle v živote.ale bolo to už pred 5 rokmi, a čuduj sa svete ,včera som si s manželom zabookovala 11 hodinový let s jedným prestupom na thajský Koh Samui.vraví sa ,že klin s klinom vybíja,takže ja sa idem takto liečiť z tejto fóbie.Neviem ako to prežijem ,ale idem prekonať samu seba.Ale tabletky to budú istit.Takže želám štastný let.Tých leteckých nehod je v porovnaní s tým,kolko lietadiel denne vzlietne naozaj zanedbatelný. takže sa neboj nejako to zvládneme.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Fóbia sa dá zvládnuť len pomocou terapeuta, čo je údajne veľmi ťažké a zdĺhavé. . Nemyslím si, že keď trpíš skutočnou fóboiu , tak naše rady ti tu pomôžu. Mám fóbie dve...z vtákov a z lopty. Bola som aj za psychologičkou...ktorá mi práve toto povedala... Napokon som to nechala tak, u nás holuby našťastie nie sú..ale kto so mnou bol niekde, kde ich je plno..tak vie akú hanbu si všade robím. Ale nikto nevie čo ja prežívam. Zatiaľ mi žiadna rada od ľudí nepomohla. Dokonca raz som sedela v autobuse , na stanici vzlietli ponad autobus holuby a so mnou cuklo. Stačilo počuť trepot krídel. Darmo si poviem, že to nebudem vnímať...vnímam.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

cloe Pozri príspevok
Ja lietanie milujem, neviem prečo ale vždy, keď idem na letisko a potom nastupujem do lietadla, pripadám si ako v nejakom filme. Tak je /v mojej fantázii / aspoň na chvíľu zo mňa herečka
Cloe, pekne si to napísala.
Tiež sa mi to páči. ...a pri čítaní Tvojho príspevku som si zrazu uvedomila akoby si hovorila aj za mňa ...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Super téma!

Keď sme už pri tých letuškách a letušiakoch , prečítajte si tento zaujímavý článok: http://www.etrend.sk/podnikanie/bizn...h-/136588.html.
Zaľúbil som sa do posledného odstavčeka .
Naposledy upravil rickman : 11.06.08 at 17:19
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja mam z lietania tiez strach, hoci ma fascinuje ako sa taky stroj lahko zdvihne. Ale zial vzdy lietam, za dcerou do anglicka a vzdy ked su turbulencie si vravim, ze uz pojdem iba raz za cas autom. Letela som aj 11 hod. do Ria, teraz idem zas na dovolenku, tesim sa ze iba 2 a pol hod. v lietadle.
Vzdy si vravim, ze ked ma clovek zomriet, zomrie aj tak ze sa doma potkne a narazi do rohu stola. Jednoducho ked pride jeho cas, je jedno kde je. Tym sa utesujem, aj tym, ze keby to nebolo bezpecne, tak maju nudzu o letusky.
Fakty zase hovoria, ze kolko dovolenkovych letov padne a kolko dov.autobusov. Velmi velky neprospech autobusy voci letom. Tiez si vravim, ze na zemi som blizsie. Najviac mi vadi ten stres, ten strach pocas turbulencii. Ked nie su, tak sa nebojim. A vsimla som si po dva roky, ze lietadla zacinaju mat problemy na konci dov. sezony.
Mohol by niekto popatrat v statistike, ktore let. spolocnosti su najbezpecnejsie / tzn. aj dobra, pravidelna a svedomita kontrola techn. stavu lietadla , aj vek lietadla. Urcite tie starsie stroje nie su najbezpecnejsie, ale zial najcastejsie nasadene na chartrove lety/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať