Zavrieť

Porady

Kúpa automobilu

chcel by som poradiť, ideme kupovať auto na účely ďaľšieho prenájmu. Auto nie je kategórie N1 a pravdepodobne ani predajca nie je platcom DPH. POdľa toho čo som počul pokiaľ auto použijete na ďalší prenájom je možné si s tohoto automobilu uplatniť DPH. Sme platcami DPH! Vraj u autopožičovní, taxi je možné aj s takýchto automobilov uplatniť odpočet DPH....
ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Auto nie je kategórie N1 a pravdepodobne ani predajca nie je platcom DPH. POdľa toho čo som počul pokiaľ auto použijete na ďalší prenájom je možné si s tohoto automobilu uplatniť DPH. Sme platcami DPH!

    Ak predajca nie je platcom DPH tak si vlastne nemáš čo uplatniť a máš po probléme:-).

    molnar49 je offline (nepripojený) molnar49

    molnar49
    ako živnostník som si kúpil z Darexu ojazdené motorové vozidlo ( N1), časť hradíme v hotovosti a zvyšok v splátkach na základe spotrebného úveru. ako je s odpodčtom DPH, sme platcami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.