Zavrieť

Porady

DPH-tretie krajiny

Prosím o radu!
Máme takýto obchodný prípad:nakúpili sme tovar v Rumunsku a predali sme ho do Chorvátska,čiže celý obchod sa udial mimo EU.Chcem sa uistiť,či ani vstup ani výstup neuvádzam do daňového priznania,keďže tovar nevstúpil na naše územie?
Diki.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mipos je offline (nepripojený) Mipos

    Mipos
    Máme tiež také prípady a do daňového priznania ich vôbec neuvádzam. Myslím, že je to tak správne, keďže sa jedná o nákup a predaj v zahraničí (tretie krajiny).

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Viete mi pls poradiť čo s DPH pri službách z tretích krajín? Dostali sme faktúru za produkčné služby z Rumunska. Ide to do DP? Ďakujem.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Mala by som otazku. Zahr.spolocnost posle slov.subjektu financnu dotaciu na nakup investicneho majetku. Slov.subjekt vystavi fakturu bez DPH alebo s DPH. Zahranicny subjekt je z tretej krajiny, je ale aj 100% vlastnik slov.subjektu.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    I-ka, a prečo by mal slov. subjekt vystaviť faktúru ? Prijatie dotácie nie je dodanie tovaru ani služby. Alebo som niečo nepochopil ?

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    andrej_rv
    I-ka, a prečo by mal slov. subjekt vystaviť faktúru ? Prijatie dotácie nie je dodanie tovaru ani služby. Alebo som niečo nepochopil ?
    Pochopil si to spravne, ani ja nevidim dovod, ale oni ju vystavili bez DPH. Popisali v nej inv.majetok, ktory uz samozrejme kupili. Ja by som to dala na 413-ost.kap.fondy, ale oni vystavili fa, tak neviem.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    A nedá sa tá faktúra jednoducho vyhodiť ? Ak nie, tak by som to bral ako podklad k zaúčtovanie dotácie na 413, ale podľa mňa to určite nemožno brať ako faktúru - daňový doklad pre účely DPH, preto ju ani netreba uviesť do zoznamu dokladov pre DPH.

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    To ZVEDAVEC,

    daň zo zisku sa platí normálne. Papierovo všetko prebehne v slovenskej firme a daň sa zaplatí v SR.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    andrej_rv
    A nedá sa tá faktúra jednoducho vyhodiť ? Ak nie, tak by som to bral ako podklad k zaúčtovanie dotácie na 413, ale podľa mňa to určite nemožno brať ako faktúru - daňový doklad pre účely DPH, preto ju ani netreba uviesť do zoznamu dokladov pre DPH.
    Cize, ked to zhrniem. Predmetna fa vobec nie je predmetom DPH. A ako by to vyzeralo, kebyze pouzijem 648 namiesto 413. Tato otazka sem, ale uz asi nepatri. K DPH dakujem za radu.
    Naposledy upravil ik-a : 25.05.05 at 05:47 Dôvod: podakovanie

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ik-a
    A ako by to vyzeralo, kebyze pouzijem 648 namiesto 413...
    Aj keď to bepatrí do tejto témy, ja by som to určite nechal na 413 (ak je to dotácia, ktorú nebudú chcieť späť). Ak by sa uvažovalo s neskorším vrátením tak na 365 (ak je zahr. subjekt jediným spoločníkom s.r.o.). Na 648 to podľa mňa nepatrí, lebo to nie je žiadny výkon resp. zdaniteľný príjem s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.