Zavrieť

Porady

Pivnica Rodinného domu

chcel by som sa spýtať koľko približne ma bude stáť pivnica rodinného domu rozmery cca 8,5 x 10m. Na čo všetko si treba dávať pozor pri budovaní pivnice?
Usporiadat
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Bolo to tu uz viac krat preberane. Treba sa spytat konkretnejsie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri aj články v blogu(smith) Ako som sa stal vlastníkom rodinného domu
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Marína Pozri príspevok
Pozri aj články v blogu(smith) Ako som sa stal vlastníkom rodinného domu
ale pan smith nema pivnicu

priblizne ....pivnica je drahsia ako zvysok domu... o kolko, to zalezi aj od toho kolko zaplatis za vykopy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak to som sa riadne sekla.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

he he
ja inac tiez, nechcel som povedat ze pivnica je drahsia ako cely zvysok domu... ale m3 pivnice je drahsi ako m3 toho co je nad zemou
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

A kto staval rodinný dom s pivncou koľko približne ho vyšla?
Chcem sa spýtať ked postavím pivničné murivo izolujem ho z interieru alebo exterieru a potom ho ako ochránim pred poškodením?
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

12spidy Pozri príspevok
A kto staval rodinný dom s pivncou koľko približne ho vyšla?
Este sa len chystam ale v minulej teme na Porade mi poradili takto: svojpomocne 200k, dodavatelsky 500k, na kluc 1m aj viac.

Taktiez zalezi do akeho stadia chces pivnicu dostat: voda, elektrina, odpad, kachlicky, podlahy, omietky... To budu 10-100 tisice hore/dole.

dalsie premenne: ako hlboko je pivnica, aka je velka, aka je spodna voda...

12spidy Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ked postavím pivničné murivo izolujem ho z interieru alebo exterieru a potom ho ako ochránim pred poškodením?
Akym poskodenim myslis?
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Chystáme sa stavat, takze som si robil predbezné rozpocty.
Dom 7,5x11m, pivnica v hlbke 1,8-2,2m (svah). Ako izoláciu proti vhkosti,
nie spodnej vode, zamýslam pouzit vodotesný betón (odpozerané od
kamaráta). Tj na betonovú platnu vystavat obvodové múry a do cca 10-15cm
medzery medzi stenou a zemou nalievat vodotesný betón.

Záverecná cena pivnice Ytong+izolacný beton vrátane keramického stropu cca 315.000SK.
To je cena iba za materiál. Vsetky ceny som zistoval na internete, cize sú to cenníkove údaje
bez zliav a tiez bez dopravy. Tiez tam nieje zarátaná práca a výkop s odvozom zeminy.
Z viacerých cien materiálov som vyberal skor tie vyssie.
Podobne mi vysla verzia zo salovacích tvárnic+izolacný beton, ale s tým je este vacsia drina ako s Ytongom.

Zaujímavé je, ze lacnejsie to vychádza zo samotného vodotesného betonu ako Ytong + izolacný beton,
a to vrátane cca 30.000Sk pocítaného na výrobu vlastného debnenia s 18mm OSB dosiek. Tj cca 272.000SK.

Edit:
Este doplnim, ze verzia základnej dosky bez pivnice mi vysla cca 140.000SK bez výkopu. 60cm základ v
hlbke 80cm a na to šalovacie tvárnice a deka.

Vyssie uvedené výpocty pivnice sú rátané aj s nosnými prieckami a je to iba hrubá stavba.
Naposledy upravil IgyPop : 17.06.08 at 09:08
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

Akym poskodenim myslis?[/quote]


myslým mechanickým poškodením z exterieru. poškodenie asfaltovaných hydroizolačných pásov, ktoré pôjdu na stenu ak sa nemýlim.

Videl som tiež že pivnicu zašlalovali a potom zaliali betonom a z vonkajšej strani dali tvrdený PPS a zakopali zeminou???
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

medzery medzi stenou a zemou nalievat vodotesný betón.

Aký je to vodotesný betón????


Záverecná cena pivnice Ytong+izolacný beton vrátane keramického stropu cca 315.000SK.

Aký Ytong by si dával aj by si ho zaizoloval?


Podobne mi vysla verzia zo salovacích tvárnic+izolacný beton, ale s tým je este vacsia drina ako s Ytongom.


Šlovačky predpokladám by si dal 40 a do toho by išiel izolačný beton.....betonárka Ti ho vie aj taký zarobiť nie len štandartný???
0 0
pogy pogy

pogy je offline (nepripojený) pogy

Ak mate dom vo svahu, tak sa sa to určite oplatí urobiť pivnicu, inak je to naozaj predraženie domu.
A čo by ste chceli mať v tej pivnici? Nie je to drahé na odkladanie nepotrebných vecí.
Ak je vysoko spodná voda, tak to je naozaj dosť drahé.
My sme mali v projekte tiež pivnicu, a zrušili sme ju.
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

To Spidy:
Izolacný beton, by mal byt 30-ka beton + nejaká prísada. Robia to priamo betonárky a dúfam, ze sa taká prísada dá kúpit aj samostatne. A sekat taký beton je utrpenie.

Izolácia Ytongu - asi myslís hydroizoláciu. To treba urobit kazdopádne, samotné tvárnice nemozes nechat iba tak v zemi.

Aký Ytong resp. šalovacie tvárnice? Z hladiska nosnosti na bezný dom by mal stacit 300mm Ytong, resp. 300 šalovacie tvárnice. V pivnici bývat nebudem, takze tepenú izoláciu neriesim. Ale to je vsetko v rovine úvah, podstatné bude, co povie statik, resp. niekto, kto sa vyzná.

Práve ceny izolacného betonu som bral z betonárok, takze spravit ho vedia (je drahsí), lenze do tej medzery medzi stenou a zemou ti ho nemoze naliat raketa, takze to reba robit rucne a postupne.
Do tvárnic nemá zmysel dávat izolacný beton, kedze samotné tvárnice niesú z izolacného betonu. Treba ho tak isto naliat medzi zem a stenu.

Ako som povedal, je to vsetko v rovine úvah, je dost mozné ze ma nejaký "veci znalý odborník" rýchlo vyvedie z omylu a nebude mozné, to takto spravit.

To pogy
Pivnica urcite nieje lacná zálezitost, ale ked namiesto pivnice budem neskor stavat nejakú sopu, resp. dielnu ci garáz, tak nakoniec usetrím relatívne málo $. Este sme len v stádiu riesenia projektu, takze uvidíme co z toho bude.
0 0
pogy pogy

pogy je offline (nepripojený) pogy

My mame v ramci domu garaž, aj dielňu. V garáži bude asi pingpongový stôl. Malú "pivnicu" sme si spravili pri studni ako šachtu.
Podľa toho ako rýchlo sa potrebuješ sťahovať a koľko máš money. Je pravda, že pivnicu pod domom už nikdy nedorobíš. Držím vám palce pri stavbe, mať RD je super.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja si chcem urobiť pivnicu pod záhradný altánok cca 3x3m, na uchovávanie vínka a pivka.Plánujem dať vykopať jamu .dno zhutniť + kari sieťovina + betón a steny vymurovať z betónovych tvárnic .Vie niekto poradiť ako a čím to izolovať zo spodu a tiež steny?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

"Vodostavebny beton", predpises si maximalny priesak, naprikald na bazeny sme zvykli davat 5cm a urobis "bielu vanu",pod tym nazvom o tom hladaj materialy
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
"Vodostavebny beton", predpises si maximalny priesak, naprikald na bazeny sme zvykli davat 5cm a urobis "bielu vanu",pod tym nazvom o tom hladaj materialy
A dá sa taký betón kúpiť vo vreciach napr. v stavebninách ,alebo ho vedia namiešať len betonárky???
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
A dá sa taký betón kúpiť vo vreciach napr. v stavebninách ,alebo ho vedia namiešať len betonárky???
Fuha, neviem ti povedat, pri projektovani velkych stavieb som sa o rucnu vyrobu nikdy nestaral. Len ked si tam ten priesak mas udat, ze kolko maximalne moze byt, presne ti ho v betonarke spravia, na nejakom vreci si neviem predstavit tu recepturu. Na co to vlastne potrebujes?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Fuha, neviem ti povedat, pri projektovani velkych stavieb som sa o rucnu vyrobu nikdy nestaral. Len ked si tam ten priesak mas udat, ze kolko maximalne moze byt, presne ti ho v betonarke spravia, na nejakom vreci si neviem predstavit tu recepturu. Na co to vlastne potrebujes?
Chcem si urobiť pod altánkom v záhrade pivnicu na zeleninu + vino + pivo. Úplne sucho tam zase nechcem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To je asi dost drahe riesenie, normalne to asfaltovymi pasmi odizolujte a hotovo.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pivko Pozri príspevok
Chcem si urobiť pod altánkom v záhrade pivnicu na zeleninu + vino + pivo. Úplne sucho tam zase nechcem.
Teda neviem, máme urobenú pivnicu pri studni ( vrtanej ) ale neizolovanú.
Proste podlaha je udupaná hlina a steny tvorí beton ( do neho sme dávali kamene a drôty ) . Je tam pomerne vlhko, ale super sa nám tam držia jabká, posledné sme odtial vyberali v jedlom stave tož asi dva týždne dozadu. Ale zase na vrchu máme vrstvičku zeme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať